Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3462 3462

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

knih.sasa
05.05.2019 3 z 5

Nějak se nedokážu do autorových knih začíst. Téma nevěry a uvažování postav - sex, podvod, vina, pochyby a podobně mě prostě neberou. Některé části se čtou velice dobře, některé prožitky postav mě vážně nudily. Ano, témata jsou aktuální, postavy reálné, pro mě to ale postrádá hlubší myšlenku. Abych nekřivdila - nedočetla jsem knihu do konce, třeba je až na konci. :-)

MagdalenaSlaba
05.05.2019 3 z 5

Z jeho knih asi nejslabší, ale stojí za přečtení.

konformita
05.05.2019 5 z 5

První kniha pana Hartla. Skvělá, budu pokračovat. Moc se mi to líbilo.

Michaela91
03.05.2019 4 z 5

Jako oddechovka super, ale už teď skoro nevím o čem kniha byla. Moc postav, moc dějových linek.

bigbabe
01.05.2019 3 z 5

Dobré čtení a proto 3 hvězdy. Hezký příběh, styl také dobrý. Běžné problémy života, člověk v tom může najít i nějaké své.

Hopulka
30.04.2019 3 z 5

Takové jalové... ani špatné, ani dobré, řekla bych.
Knížka o pár lidech, kteří neví, že jediné co od života chtějí, je žít obyčejný život. Musím konstatovat, že na to, kolik tam bylo postav, jsem si neoblíbila žádnou. Asi mi to nějak nesedlo.

certik003
29.04.2019 4 z 5

Na začátku bylo v knížce hodně postav a první třetinu knížky jsem musela přemýšlet, kdo je kdo. Pak už jsem se v nich naštěstí orientovala a užívala jsem si jejich příběhy. A i když se knížka tváří, že je jenom taková oddechovka, pořád mě nutila přemýšlet a srovnávat nejenom se svými zkušenostmi.

Mateo67
28.04.2019 3 z 5

Klasický Hartl, nenadchne, nezKlame. Kdo od knihy nečeká víc než relax a odpočinek, nebude zklamán. A každý určitě najde v některé postavě kousek svého životního příběhu. 3 a půl hvězdičky.

J&B
28.04.2019 1 z 5

Nejslabší kniha od PH. Moc postav, moc příběhů, zmatená kniha, některé příběhy se podobají těm, z jeho předchozích knih.Spíše slátanina, než kniha, řekla bych...bohužel.

nikola2817
27.04.2019 4 z 5

Patrik Hartl, můj oblíbený autor. ❤️ Miluji jeho knihy a u všech předešlých jsem se smála od začátku do konce. Nejlepší víkend na mě působil trochu depresivněji... Byl spíš takový k zamyšlení než k zasmání. Takové shrnutí a pozastavení se nad vlastními životy, které vlastně na konci knihy dopadly dobře... Postav tam bylo dost, tak to chce na začátku vzít hodně stran na jeden zátah, ať se člověk mezi nimi neztratí. Ač se mi kniha moc líbila, nemůžu se zbavit dojmu, že že všech jeho knih byla nejslabší...Ale dobrá! Jen prostě srovnávám ...????

martina101
26.04.2019 2 z 5

Čekala jsem od této knihy více.

zpevSusannah
24.04.2019 4 z 5

Za mě zase jedna z povedených Hartlovin.
Ano, jistě. Najdeme zde mouchy, ale v celkovém kontextu jsou pro mě jen malými muškami.
Musím ale souhlasit s ostatními, že těch postav zde možná bylo až moc. Pokud si člověk dal na nějakou dobu voraz, hned pochopil, že to nebyl úplně zase tak dobrý nápad. Já osobně jsem začala okamžitě plavat mezi jmény. Proto malé doporučení - zkuste tuto knížku při čtení moc neodkládat. Budete mít z toho hned lepší prožitek :-).
A závěrem? V skoro každé postavě jsem se svým způsobem našla. Tohle byla prostě parádní mozaika lidských vztahů, zklamání, bolesti, štěstí, lásky a dobrých konců. Občas si říkám, jak by to asi vypadalo, kdyby si můj život vzal do parády Patrik Hartl a přenesl ho na papír... :-)

Květi62
23.04.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, četla se velmi dobře, měla spád. Vadilo mi ale, že jsem si knihu vybrala do výzvy k bodu 11 a v Ostravě se děj skutečně neodehrával. Sice jednou byla zmínka, že někdo žil v Ostravě a v druhé části knihy věta "na chemoterapii už bude chodit do Ostravy", ale to je vše. Tak nevím, zda tohle stačí, ke splnění bodu 11. Jinak ale knihu doporučuji, určitě stojí za přečtení.

Lenica.s
22.04.2019 3 z 5

Hartlova čtvrtá kniha ničím nepřekvapila.

Ivulik7
22.04.2019 4 z 5

Na novinku Patrika Hartla jsem byla moc zvědava. Bohužel po prvních 50 stránkách - nuda. Odložení a zklamání. Po čase dostal další šanci. Prvních 200 stran jsem se nutila čist bojovala s myšlenkou odložení. A pak blesk a chytlo me to. Najednou ke me promlouvala hluboká myšlenka cele knihy. Neuvěřitelné ale pravdivé. Donutí vás hodnotit svuj život. Dávám knize pouze 4 hvězdy a to za slabší začátek.

Marfinka
17.04.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila a četla se dobře.

Milky92
16.04.2019 5 z 5

krásně čitelná kniha

orson
15.04.2019 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila - na čtení jsem se vysloveně těšil a bavil se životními kotrmelci jednotlivých postav (ze začátku mi přišlo, že jich je tam moc a trochu jsem se v nich začal ztrácet, ale pak se to srovnalo). Ale ač je to kniha oddechová, tak při čtení člověka přinutí zamyslet se trochu nad svým životem.

Pjater
15.04.2019 4 z 5

Příjemná kniha, která má spoustu různých dějových linek. Četla se mi dobře a pokud máte rádi tohoto autora určitě si knihu přečtěte.

knihovna1
13.04.2019

Ano, jak píše přede mnou Makyny. Taky mě kniha trochu zklamala. Čekala jsem víc. Okamžíky štěstí a Pražský erotikon mě bavil víc. v této knize je mnoho postav, takže lepší je číst knihu vcelku. Jakmile odložíte na delší dobu, vše zapomenete. Jinak je kniha ale dobře napsaná a čtivá. Hartl je mistrem psaní. Nejvíc se mi líbila postava Berta, citlivého a fain kluka z děcáku. :-) Jsou to opravdu příběhy ze života. A obdivuji P. Hartla, jak umí životní osudy postav čtivě vypsat, ale nějak jsem čekala od knihy více. Takže ani ji nemohu moc doporučit.