Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3462 3462

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

porcelainswan
15.03.2019 2 z 5

Má první knížka od Hartla a asi také poslední. Celá propagace kolem knihy mi přijde obrovský humbuk. Kniha je super čtivá, oddechová, o tom žádná, ale chvílemi jsem měla pocit, že to psal středoškolák a ne dospělý chlap, v některých jeho pasažích jsem se musela fakt usmívat a říkat si "to jako fakt?" :-)

novina
15.03.2019 5 z 5

Já mám Hartla ráda a tohle je jeho typický rukopis. Místy veselé, místy smutné, prostě ze života.

ave55
14.03.2019 4 z 5

Pan Hartl se asi domnívá, že většina čtenářů jsou sinologové, takže některé dialogy u Pavla jsou v čínštině. Naštěstí jsme národ "domýšlivců", takže si je můžeme domyslet.

JessePinkman
13.03.2019 3 z 5

taková oddechovka :-)

makyla
12.03.2019 2 z 5

Nejslabší kniha od P. Hartla. Opravdu zbytečně moc postav, než jsem se v nich zorientovala a kdo ke komu patří a kdo s kým pracuje... Knihu jsem dočetla jen proto, že byla dárkem od mých dětí. Jinak by byla odložena někde v první třetině.

irefir
12.03.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale už jsem od P.Hartla četla i lepší...

hapac
11.03.2019 4 z 5

Prima oddechové čtení - příběh se četl parádně, já mám knížky od p .Hartla zkrátka ráda.

Hedžoková
10.03.2019 4 z 5

Oddechovka, velmi čtivá, ale příběh jaksi chyběl. Nic moc se nestalo, některé postavy v knize to tak i chtěly, kniha o obyčejných lidech a obyčejných příhodách a životech, které žije většina z nás.

misa.novakova

Čtivá, příjemná kniha

MojeMonca

Dobrý......,.......

Adelajda_4
09.03.2019 4 z 5

Už jsem asi “přehartlovaná”, knížka byla sice fajn oddechovka, ale přijde mi, ze autorova tvorba začíná být na jedno brdo. Máme zde opět velké množství postav, ze začátku dá práci se v nich zorientovat a s těmito lidmi pak prožíváme jejich všední, ale i nevšední dobrodružství. Některé dějové linky jen tak plynuly, jiné byly dramatičtější a zajímavější. Asi nejvíce se mi líbila vztahová etuda mezi Markétou a Pavlem, zajímavé ale je, že všechny příběhy se hezky propojují. Zkrátka nečekejte nic převratného, knížka je místy veselá, místy smutná, někdy až dojemná, ale na odreagování je skvělá.

madlina
08.03.2019

Tohle je nova generace spisovatelu? 500 stran sprostych vyrazu.A copak spisovatele, ale ctenari? To jsme hluboko klesli.

Veruci
08.03.2019 4 z 5

Hartl prostě umí psát o obyčejném životě tak, že to baví. Nejedná se o kdovíjakou legraci, i když jsem se sem tam zasmála, ale příběhy těch postav jsou tak pěkně podány, že se to čte samo. I když mě některé postavy svým jednáním štvaly, nakonec mi všichni byli svým způsobem sympatičtí. Příjemná oddechovka.

marketa0224
08.03.2019 3 z 5

Fajn kniha na dovolenou k moři. Oddechovka. Neurazí, ale ani nenadchne.

adevis
07.03.2019 4 z 5

Věděla jsem, že nebudu zklamaná, u knih pana Hartla je to taková jistota. Opět krásně a upřímně popsané životy obyčejných lidí, kteří mají obyčejné problémy. Tentokrát jsem si musela na začátku knihy napsat všechny postavy a jejich vztahy, až pak jsem se v tom začala plně orientovat... ale chaos v postavách je u Patrika nic neobvyklého.
Jedinou výtku mám opět na brožované zpracování. Ty zlomený hřbety mě jednou zničí!!!

darinakovacova
05.03.2019 4 z 5

Líbilo se, ale chvílemi byla kniha dost rozvláčná, četla jsem ji na několikrát.

martiline
05.03.2019 5 z 5

Tak to byla jízda !!! :-) Tato kniha od Patrika Hartla se mi dostala do rukou ani nevím jak (zřejmě "všichni ji chtějí, tak si ji zamluvím v knihovně taky !") ... Padla mi do noty .... po všech těch vraždících šílencích a románech z ciziny, co jsem doteď četla, to byl závan čerstvého vzduchu plný úsměvů a nadšení a pohody ... četla jsem jedním dechem. Moc se mi líbila.

gretl74
05.03.2019 4 z 5

Po několika náročnějších knížkách jsem si u téhle krásně odpočinula. Na Pulitzera to sice stačit nebude, ale propletenec vztahů fungoval a autorův smysl a cit pro jazyk mě vážně baví. Líbilo se mi víc než z Erotikon.

lenka33
05.03.2019 5 z 5

Patrika Hartla jsem poprvé zaregistrovala v televizi, tedy nejvíc mě zaujal jeho smích. Až později jsem si jeho dobře hodnocené knihy dala do souvislosti s ním. Pod stromečkem jsem našla všechny jeho knihy a začala jsem s Nejlepším víkendem. Kniha mě nezklamala, je to příjemná oddychovka ze života obyčejných lidí. Nejdřív mě zarazilo těch 400 stran, ale do týdne jsem knihu přečetla a bylo mi moc líto, že jsem na konci. Už se těším na další.

elcapitano
04.03.2019 2 z 5

Moje druhá kniha od PH. Další už číst nebudu, s touhle jsem měl problém jí dočíst.
V zásadě zamotanice lidských vztahů a osudů. Potíž je v tom, že ty osudy nejsou vlastně ničím zajímavé, jsou úplně obyčejné. Od pubertálních lásek přes mladé singles a střední rozvodový věk ke vztahům starších. Pro každého něco. Upřímně si myslím, že než trávit čas četbou o vztazích vymyšlených obyčejných lidí, je lepší pokecat s kámošema na pivku o jejich osudech nebo žít svůj vlastní život.
Jedna hvězda za určitou aktuálnost a modernost prostředí, ve kterém se postavy pohybují a druhá za občasné psychologické vhledy do myšlení a motivací postav, asi jako z časopisu jako Moje Psychologie nebo tak něco. Ještě bych dal půl hvězdy za občasnou vtipnou situaci, ale to nejde.