Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3396 3396

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

koudelu
11.01.2019 5 z 5

Čtivá kniha, pobavila i dojala, našla jsem v ní vše, co od literatury chci.

AlbinaBina
11.01.2019 2 z 5

Pro mne nejhorší z knih od pana Hartla, což však zavinilo mé přehnané očekávání knihy opět sršící vtipem.

Janynka
10.01.2019 5 z 5

Příjemná,čtivá,humorná i smutná,prostě pravá Hartlovina :-) Mám jeho knížky moc ráda,klidně by mohl sypat jednu za druhou a vždycky se budu těšit :-)

Tammy11
09.01.2019 3 z 5

Není to špatné, i když jsem čekala trochu víc...

lagina
09.01.2019

Jak Bert telefonoval z oslavy, když zapomněl mobil doma ve hračkách? Klasická kniha od Hartla, odpočinula jsem si krásně :-) Mám jeho styl ráda, klidně budu nahlížet do dalších osudů dál a ráda :)
Kdyby byl jeden pár v pohodě nebylo by o čem psát?

rottovat
09.01.2019 3 z 5

Velmi nenáročné čtení, klasický Hartl, ale také bohužel pro mne nejslabší. Stylem je velmi podobný předchozím titulům, na autorovi je znát jistá "grafomanská manie", neb román čítá cca 500 stran a v závěru už toho bylo příliš. Příběh nikam moc negraduje, v podstatě se jedná o "slovní průjem" (nemyšleno zcela negativisticky), záplavu slov a poměrně velké množství postav, které prožívají jeden den za druhým se všemi možnými propady, radostmi apod. Ke konci už mne čtení vlastně ani nebavilo, nezajímalo mne, jak to celé skončí, protože bylo jasné, že žádné velké překvapení se konat nebude. Celé to prostě tak nějak plyne, sem tam se zasmějete, sem tam kroutíte hlavou nad nepočítaně "cool" frázemi (dovolená na Maledivách, značkové kufry Samsonite, oblek od Armaniho apod.), ale tím to tak končí. Je to prostě něco jako lesklý časopis, přečtete, odložíte a druhý den si na něj už ani nevzpomenete.

wiolca
09.01.2019 5 z 5

Při čtení mě párkrát napadlo, že některé z jeho předešlých knížek se mi líbily víc. Ale nakonec jsem spokojená i s touhle. Jak už jsem si všimla, Hartl se prostě buď líbí a nebo nelíbí. Jeho styl je specifický, ale o tom nemá smysl psát. Je fajn, že se každému líbí něco jiného. Já mám z knížky takové pocity, že se nikdy nic nemá vzdávat, že i když to někdy vypadá sakra na prd, tak ono prostě zase bude líp. Jo, přesně to si z té knížky odnáším. Naděje tu je vždycky, jen se ze všeho nepokládat.

"Takovej je život. Vždycky se najde něco co tě sere. Když se na to moc soustředíš, nemůžeš bejt nikdy v pohodě."

kristynkal
09.01.2019 4 z 5

Žádná očekávání, žádné zklamání. Pro mě skvělá oddechovka na dovolenou. Líbilo se mi střídání postav a následné vracení se k nim. Určitě zkusím i jeho další knihy, protože jeho styl psaní se mi líbil.

denisa4368
08.01.2019 4 z 5

Moje první kniha od Hartla. Ležela mi na stole skoro dva měsíce, než jsem se odhodlala ji přečíst. Kromě toho, že je tam hodně postav, takže si člověk musí srovnat všechny vztahy, tak musím uznat, že se to četlo velmi dobře. Oddechová kniha na víkend (třeba i ten nejlepší).

Jolina
08.01.2019 3 z 5

Rychlé, čtivé, jednohubka. Nic hlubokého, ale je to oddychovka. Četla jsem ji asi před týdnem a teď si si vlastně pouze matně vybavuji děj. Takže asi tak.

LenkaKa
07.01.2019 5 z 5

Ta kniha mě pohltila a musela jsem čist a číst. Četla jsem od autora všechny knihy a vždycky je to takové. Je skvělý vypravěč a čím je člověk starší, tím víc zjišťuje, že v životě se často dějí neuvěřitelné věci a vztahové propletence.

Len28
06.01.2019 1 z 5

Bída a utrpení. Nejslabší kniha Patrika Hartla. Hodně postav, mnoho osudů, žádný "příběh". Příliš mnoho slov o ničem. Pindíci, dírky... Má to být vtipné? No není.
Celkový dojem bych vyjádřila úryvkem z této knihy:
"Mně teda život připadá jako běh mezi padajícími hovny," korunovala tu filozofickou chvilku. "Všichni si namlouvají, že jsou svobodní, protože můžou kličkovat jak chtějí, ale v zásadě na ně ta h.... pořád padají!"

Schary
06.01.2019 4 z 5

Hartl si drží svůj vysoký standart, kniha je čtivá, zábavná a plná lidí. Je to prototyp dovolenkové knížky.

LuciíŠvarc
06.01.2019 5 z 5

Hartlovský styl nezklamal. Hodně postav, hodně příběhů, hodně věcí z reálného života. Knize nic nechybí, romantika, zasmání, i trochu smutku a na konci i prostor pro představivost. Za mě maximální spokojenost. Je to pro všechny, kdo si chce po práci odfrknout a hezky se odreagovat.

lenamor
06.01.2019 5 z 5

Hartl opět nezklamal, krásná oddychová kniha o příbezích z normálního života. Pobaví, překvapí i rozesmutní.

Fixa08
06.01.2019 5 z 5

Typický Hartl, těšila jsem se na knihu moc a rozhodně se nenudila.

LaCucaracha
06.01.2019 1 z 5

Českým knihám (a filmům) se vyhýbám. Jednak nenabízejí nic zajímavého, jednak bytostně nesnáším "českou atmosféru" - stačí, že ji žiju, a ještě o ní číst? Jenže tohle byl vánoční dárek, tak jsem cítila povinnost. A bože, to fakt ne. Vůbec nerozumím tomu, proč má někdo potřebu něco takového napsat a proč má někdo potřebu něco takového číst? Jedna postava vedle druhé samé klišé (Jedna ženská je nespokojená s manželem a s tím, že je tlustá. Macho chlap zahejbá ženě a zapírá. Další holka nemůže najít kluka. Puberťačka se hledá. ...) a zároveň žádná není uvěřitelná. Situace jsou samé klišé: bytová otázka a soužití s tchyní, zimní dovolená na Bali pro boháče... Do toho infantilní pojmenování pohlavních orgánů. Občas si někdo při pohledu na holky představuje pod legínami jejich dírku. Neutěšené české prostředí podtrhují odkazy na typické reálie včetně TV Barrandov, až jsem občas měla pocit, jestli není autor placen za skrytou reklamu. Všechno by se dalo snést, kdyby to bylo napsané dobře. Ale tohle byla taková NUDA. To slovo mi táhlo celou dobu hlavou, tak děsná NUDA. Možná kdyby autor zřejmě honorovaný od počtu stran nezplodil 400stránkovou bichli, tak bych to přelouskla, ale tohle se nedalo. Rychločtení v tomto případě nešlo, protože je tam přehršel postav, které splývají a člověk se v nich pořádně neorientuje, ani když čte pozorně. Po dvou dnech přestávky aby začal znova. Jedna hvězda je jen za to, že podle ohlasů to asi má své čtenáře. I když nebýt té urputné mediální masírky, asi by to takový bestseller nebyl.

m.valova
06.01.2019 4 z 5

Klasický Hartl, kniha splnila to,co jsem od ní očekávala,oddechovka,rychle přečtená a asi opravdu tak trochu i ze života..

kerida
05.01.2019 4 z 5

Za mňa úplne ideálna vianočná pohodovka. Hartl je boží, píše o reálnych veciach zo života. Teším sa na ďalšiu.

Lenourt
05.01.2019 3 z 5

Čekala jsem od toho trochu víc. Neurazí, ale ani nenadchne. Asi jsem se podobnými příběhy už přesytila. Ale musím říct že občas mi to připadalo přitažené za vlasy, třeba to co zažíval Bejt nebo i jiné dost nereálné situace. Ale je to prostě čistokrevná hartlovina :-)

humor česká literatura

Patrik Hartl