Nemesis

Nemesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537564/bmid_nemesis-66324945386ab.jpg 4 4195 4195

Harry Hole série

Výstřední milionář Jason Rafiel, s nímž se slečna Marplová setkala v příběhu Karibské tajemství, jí zanechal zvláštní dědictví – slečna Jane získá 20 000 liber, když přijde na kloub případu, o kterém nemá žádné informace. Heslo zní NEMESIS (antická bohyně pomsty). Slečna Marplová nabídku přijímá. O několik dní později se dovídá, že jí pan Rafiel zaplatil putování po anglických historických domech a zahradách. Brzy zjistí, že tím Rafielův plán nekončí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Voxi

Sorgenfri, 2002

Interpreti: Růžena Merunková , Otakar Brousek ml.

Etelea
11.01.2016 5 z 5

Tak i já se přidávám k fanynkám. První kniha, kterou jsem od Nesboa četla. Vím, že jsem si vybrala knihu ze středu série, ale kupodivu to nijak nevadilo. Nechyběly mi žádné indicie.

Příběh jedné velké pomsty jemně podkreslený bombardováním Afganistánu, který mě chytil a už nepustil. Nedal mi klid. Bože, ty večery, kdy jsem si do noci říkala - Ještě jednu kapitolu a jdu spát... :-) Nádherné klubko, které se pomaličku rozplétalo, už už to vypadalo, že je odpověď na dosah a ono se to zase zašmodrchalo jinak.

Řadím mezi své veleoblíbené a jdu na další :-)

Aniga
10.01.2016 5 z 5

Také čtu popořadě knihy tak, jak je určuje série.
Líbí se mi, že osobní příběh Harryho navazuje, není však nezbytně podstatný pro základní děj knihy. I když na druhou stanu uznávám, že ten, kdo nečel předcházející knihy, musí mít nejen z jmen guláš.

Co je na HH tak úžasného?
Pro mne především to, že děj se neopakuje, vždy nás překvapí Jo Nesbø novým motivem, novým prostředím, novou neotřelou zápletkou, pro mne více než zajímavou.
Překvapilo mne vyřešení případu Anny Bethsenové, tohle jsem opravdu nečekala.
Za mne jednoznačně zase *****.
Už nyní se nemohu dočkat na pokračování.

TomK
05.01.2016 5 z 5

Další skvělé dílo od pana Nesba. Romský král a bohyně odplaty. Kniha se čte sama a je pravda, že některé části byli trošku rozsáhlejší a trochu z mého pohledu utahané, tak vše vynahradil skvělý a strhující závěr :) Harry Hole prostě jede!!

Miloe
01.01.2016 4 z 5

Čtivé, napínavé, no prostě Harry. Nevybočuje z řady Nesba. Co by ti policisté dělali bez těch kmotrů, tentokráte v podání romského krále.

Pralev
21.12.2015 4 z 5

Tahle kniha se četla úplně sama. Čtu celou sérii o Harrym Holym postupně tak, jak knihy vycházely, a musím říct, že autorův styl psaní se zřetelně vybrušuje.

Samira
16.12.2015 4 z 5

Skvělá, Nesbo potvrdil, proč se těší takové oblibě. Ačkoli musím říct, že si mě předchozí Červenka získala více, Nemesis neztratila dech a posunula příběh o veliký kus vpřed. Pravda myslím, že by jí trošku kratší stopáž neuškodila. Ale rozvláčnost ve středu knihy vynahradil strhující, tentokrát však mnou tušený závěr a také perfektní postava Beáty. Moc se těším na další vývoj!

crazyjuan
15.12.2015 4 z 5

Asi zatím nejlepší, co jsem od Nesba četl (čtu popořadě v sérii), ale na zadek si z toho pořád nesednu. Severská krimi má pro mě zatím jiné vládce (Olsen, Hjort s Rosenfeldtem). Dobře se to čte, má to příběh, ale postrádám silnější náboj.

Vojslava
13.12.2015 5 z 5

Tak pět hvězdiček za opravdu nečekaný závěr, jinak tradičně četba od napětí k napětí. Některá spojení mne taky tedy napadla, ale pak to nedávalo stejně smysl... nechala jsem se vodit za nos úplně stejně jako hlavní hrdinové - to už je pak pan spisovatel, když tohle dokáže. Těším se na další pokračování.

aginecka
03.12.2015 4 z 5

Nečtu popořadě, ale nemyslím, že by to významně ovlivnilo čtenářský zážitek... Za mě průměrná detektivka s minimálním napětím, i když opět výborně spletený příběh.

mpb1913
01.12.2015 4 z 5

Čtu postupně a zatím asi nejslabší díl. Případ s bývalou milenkou to byl teda nesmysl , bankovní loupeže nedořešeny, tak aspoň doma že to Harrymu klape :-)

gomaki
01.12.2015 5 z 5

Nemesis - bohyně odplaty...říká se...

a to je asi tak vše, co k téhle "holeovce" potřebujete vědět, drazí spolučtenáři-detektivové:)

fmash
27.11.2015 4 z 5

Zase jednou hlavně detektivka, i když začíná přituhovat a množí se nadpřirození superhrdinové, jako je holka s mravenčí hlavou, co si zapamatuje obličeje celého mraveniště, a starý cikán, který má pod palcem celosvětové dění. Ale celkově Nemesis patří k fajnovějším ze série.

dzules
11.11.2015 5 z 5

dobře rozjeté a zatím 2. nejlepší díl série (dočetla jsem právě pentagram a ten je lepší)..pointu jsem opravdu nečekala, jen nějak nedořešili tu kauzu s "řezníkem." Chtělo by to odpovědět na otázky, proč to dělal. Kladně hodnotím novou posilu týmu Beátu, velice zajímavá postava.

kreslirka
08.11.2015 5 z 5

Skvěle napsaný 4. díl série. Po celou dobu si myslím, jak to asi je a nakonec je to úplně jinak. Moc hezky to pan autor rozpletl. Musím dát za plný počet bodů.

kratochwilova
27.10.2015

Přemýšlím,co na tomto a jiných dílech čtenáři mají. Za mě nečtivé,dlouhé dialogy, nezáživné,natahované....Otrava.

Val
09.10.2015 5 z 5

Tak tentokrát už opravdu typicky HH standard. Zápletka super, konec kauzy bankovní loupež luxusní. Za mě plný počet..... jako skoro vždy :-)

Jack93
05.10.2015 5 z 5

Sérii Harryho Holea čtu postupně, díky čemuž sleduju kontinuální vývoj hlavní postavy. Harry není nejsympatičtější a nejúžasnější chlápek na celém světě, ale stejně si ho zamilujete a musíte číst jeho další příběhy, protože se na něm stanete závislým a potřebujete vědět, jak to dopadne nejen s ním, ale i s jeho nejbližšími.

Z prvních čtyř příběhů je pro mě na prvním místě Červenka, následuje plichta mezi Nemesis a Netopýrem a o kousek pod nimi se nachází Švábi (což ale automaticky neznamená, že je považuju za nejslabší, jen mi ostatní připadají dějově napínavější).

Se čtvrtým pokračováním Nesbo neuvěřitelně kombinoval, všechno se pořád měnilo, a když si člověk myslel, že je po všem, protože to opravdu všechno do sebe krásně zapadalo, a těšil se, že na zbývajících několika stránkách Harry konečně přijde na to, že Tom Waaler je největší padouch ze všech, najednou se všechno otočilo o 180°.

Dávám za pět hvězd, nemůžu jinak, tady už jde o samotný princip. S čistým svědomím ale chápu, pokud někoho kniha (úplně) nenadchla, jelikož děj byl opravdu (trochu) překombinovaný (klidně můžete místo "trochu" použít "hodně").

Ještě mi zbývá šest dílů a chci si je pořádně vychutnat, ale vím, že potrvá jen chvíli, než se pustím do Pentagramu, protože neustále čekám na chvíli, kdy Harry konečně odhalí pravou tvář Waalera a vyřídí si s ním účty.

misbyxo
03.10.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, nebylo to něco extra ale zase ani něco co by se nedalo doporučit. Narozdíl od komentářů pode mnou mi to nepřišlo zdlouhavé a nudné. Naopak. Mělo to spád a na začátku netrvá dlouho než se konečně stane to kvůli čemu tu knížku napsal. Konec nebyl moc strhující a nebyla to jeho nejlepší knížka, ale zaslouží si to aspoň 4* určitě :)

caroline44
18.09.2015 3 z 5

Bohužel, mě tato kniha zklamala, po Července to bylo zdlouhavé, nudné a předvídatelné. Takže, to pro mě byla spíše taková oddechovka.

Martial
17.09.2015 5 z 5