Nemesis

Nemesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537564/bmid_nemesis-66324945386ab.jpg 4 4195 4195

Harry Hole série

Výstřední milionář Jason Rafiel, s nímž se slečna Marplová setkala v příběhu Karibské tajemství, jí zanechal zvláštní dědictví – slečna Jane získá 20 000 liber, když přijde na kloub případu, o kterém nemá žádné informace. Heslo zní NEMESIS (antická bohyně pomsty). Slečna Marplová nabídku přijímá. O několik dní později se dovídá, že jí pan Rafiel zaplatil putování po anglických historických domech a zahradách. Brzy zjistí, že tím Rafielův plán nekončí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Voxi

Sorgenfri, 2002

Interpreti: Růžena Merunková , Otakar Brousek ml.

tatruszka
07.04.2015 4 z 5

Musím říct, že jsem byla docela zklamaná, že se nevyřešil Ellenin případ. Samotný příběh byl podle mě dobrý, zápletka se mi líbila i když mě její rozuzlení zase až tak nepřekvapilo, tím pádem ani nezaujalo. Ale samozřejmě za autorův skvělý styl dávám 4 hvězdy.

Endy17
07.04.2015 4 z 5

Moulin, Schimanski, Magnum - k těmhle detektivům Harry Hole rozhodně nepatří. A nehodí se ani k sympatickým Kojakovi nebo Colombovi. V realitě by to byl asi nepříjemný patron, přesto z něj Nesbo dokázal vytvořit populární literární postavu. Zápletka příběhu mi připadne místy složitá až překombinovaná, ale knížka je výborně čtivá, jako většina autorových děl. Nemám moc rád Harryho - ale mám rád Nesba.

tommydub
02.04.2015

Hezké čtení

tereza2317
01.04.2015 3 z 5

3,5 hvězdy - poslouchala jsem jako mluvené slovo. Bavilo mě to, ale chvílema jsem se ztrácela a některé věci mi unikaly. Ale zajímavý závěr. Dílo Lovci hlav mi přišlo mnohem lepší. Ale určitě dám šanci dalším dílům ze série. Jako mluvené slovo (mimochodem audiokniha roku 2013) musím ocenit namluvení a všechny zvuky v pozadí. To se povedlo!

Bl@z@
24.03.2015

O Nesbovi jako autorovi jsem věděl již nějakou dobu a mnohdy mi byl doporučován k přečtení. Sáhl jsem po jeho knize nicméně az vcelku nedávno a nutno podotknout, že to chyba rozhodně nebyla. :)

Kikty
20.03.2015 5 z 5

Po Sněhulákovi moje moje druhá nejoblíbenější Holeovka.
Boží, boží, boží.

Any21
17.03.2015 5 z 5

Opět velmi čtivé. Naprosto neočekávaný konec.

zuzana4291
13.03.2015 4 z 5

opět stále jeho klasika....autor se zkrátka nezapře, i když mi tato knížka připadala o trošku horší než Pentagram....ale o moc velký rozdíl to zase nebyl

Danuše7
03.03.2015

Stále lepší a lepší.

LenkaKa
25.02.2015 4 z 5

Knihy od Nesba jsou čtivé, ale musím to vždycky proložit a odpočnout si od něj. Čím víc jsem jich přečetla, tím míň mě "učarovávají"

kklepkaa
20.02.2015 4 z 5

Další brilantní díl Holeovky...

bukiet
13.02.2015 4 z 5

Dobrý, no, ale čistá detektivka už to není. Thriller snad a značně překombinovaný. Ovšem přiznávám, že mě na konci autor zase dostal, ale už nepřekvapil.

soukroma
11.02.2015 4 z 5

Mně se po nedávno přečteném Přízraku líbila starší Nemesis o mnoho víc. Pořádné vyšetřování pořádně zapeklitých případů ... až na tu poslední část, kde se všechno až příliš komplikuje, nechybí ani bleskový výlet do cizích krajů a cikánská problematika a samozřejmě pár postupně poodhalovaných psychopatů. Vadilo mi zejména zdvojené pojetí stejné pomsty: v obou případech dvou bratrů milujících ženu toho druhého. Zbytečné, stačila by bohatě dvojice jedna.

Odehnalka
10.02.2015 3 z 5

Nejsou to ani tři, ani čtyři hvězdičky, spíše 3,5. Pro mě zatím nejslabší díl ze série HH. Možná je to tím, že jsem se do tohoto dílu vrhla hned po Července, možná tím, že tam bylo moc dějových linek... Nicméně se na další případ Harryho Holea těším.

zpevSusannah
04.02.2015 5 z 5

No tedy, pane Nesbo, Vy se neustále a neustále zlepšujete!
Tato čtvrtá kniha v pořadí byla perfektní, neuvěřitelně mnohovrstevnatá. Děj se každou otočenou stranou oloupával jako velký šťavnatý pomeranč, kdy po odstranění posledního zbytku slupek dosáhl sladkého cíle.
Taky jste pořád tipovali rozluštění zápletek stále špatně a špatně? Vždy když už jsem si řekla "Jo! Už to mám, to bude on"!", tak jsem záhy zjistila, jak jsem vedle :-)
Bravo, pane spisovateli!
By the way - konečně Harry Hole zmoudřel a přestal se upíjet do němoty! Haaaaaleluja!

Salonka
28.01.2015 4 z 5

Moje druhé knižné stretnutie s inšpektorom H. Holem. Zisťujem, že ani po prečítaní Bohyne pomsty som si Harryho ako takého neobľúbila. To však neznamená, že sa mi toto dielo nepáčilo (veď ústrednú postavu nemusíme zbožňovať), práve naopak.

Opäť úžasná práca jedinečného autora s viacerými dejovými líniami, psychologickými detailmi, zločincami a ich obeťami... či už obeťami reťaze nešťastných náhod alebo premyslených ťahov mimo hraníc, ktoré vymedzuje zákon... plus netreba zabúdať na to, že aj zločinci sa nezriedka dostanú do pozície obete - vinou vlastných slabostí, prípadne pričinením tých šikovnejších (podliakov).

Nesbøva Bohyňa pomsty je hneď od skvelého začiatku veľmi napínavým dielom s množstvom zvratov, kde sa nám pravda odkrýva postupne – kto má pri čítaní rád ten pocit, že až do poslednej strany nevie, na čom je, je tu jednoznačne na správnej adrese. :-)

Blanchi
24.01.2015

tahle kniha mne moc neuchvátila, opakovaly se nápady z předchozích. Možná to bylo tím, že jsem knihy od Jo Nesbo četla rychle za sebou.

Richardson
07.01.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší Holeovka, možná je to tím, že jsem u ní začínal s Nesbem i s celou severskou krimi, ale i po více než dvou letech si z ní stále pamatuji více než z dalších dílů...

Aninka87
05.01.2015 4 z 5

Tato kniha se mi dostala do ruky jako třetí od Jo Nesbo a nebyla jsem z ní nadšená tolik jako z předchozích (Sněhulák a Červenka). Měla jsem problém se do příběhu začíst, ale bylo to možná také tím, že jsem od knihy často odcházela a složité souvislosti mi ne vždy zůstávaly v hlavě. Přesto jsem ji neodložila úplně a rozuzlení bylo překvapující.

cie
02.01.2015 4 z 5

V tomto dílu Harry řeší v podstatě 3 případy najednou, přičemž řešení dvou z nich buď čtenář už ví nebo ho lehce uhodne, proto -1 hvězda, ale ten třetí případ byl napínavý až dokonce a jestli ho někdo dopředu uhodl, tak smekám! ;-)