Nemesis

Nemesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537564/bmid_nemesis-66324945386ab.jpg 4 4195 4195

Harry Hole série

Výstřední milionář Jason Rafiel, s nímž se slečna Marplová setkala v příběhu Karibské tajemství, jí zanechal zvláštní dědictví – slečna Jane získá 20 000 liber, když přijde na kloub případu, o kterém nemá žádné informace. Heslo zní NEMESIS (antická bohyně pomsty). Slečna Marplová nabídku přijímá. O několik dní později se dovídá, že jí pan Rafiel zaplatil putování po anglických historických domech a zahradách. Brzy zjistí, že tím Rafielův plán nekončí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Voxi

Sorgenfri, 2002

Interpreti: Růžena Merunková , Otakar Brousek ml.

Audrey Nixon
30.12.2014 5 z 5

Nemesis je druhá knížka, kterou jsem od Nesba četla a určitě ne poslední. Obě hlavní postavy (Harry a Beáta) mi byly sympatické a děj byl tak napínavý že jsem se od knížky nedokázala odlepit. Rozhodně doporučuju.

Raisel
29.12.2014 5 z 5

Opět ohromující čtení, Nesbo opět očekávání nezklamal :) Knihu mohu jedině doporučit a těším se, až přečtu další díl.

DarekDevil
18.11.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a nenudila byť je poněkud rozvláčnější. V knize je řada zvratů a nečekaných dějových linek.

swamp
15.11.2014 4 z 5

Když už se zdá, že život Harryho Holea nabírá pozitivní směr, ozve se stará láska a všechno se rázem zvrtne. C#MN

kozo.roh
13.11.2014 3 z 5

Opět překvapivý závěr, ale po přečtení nevím, jestli jsem nedával pozor nebo to v knize nebylo, ale mám pocit, že třeba nad Raskolem stále visí několik otazníků.
Jinak se mi potvrdilo, že je dobře, že čtu jednotlivé díly série Harry Hole chronologicky, neboť nevyřešené případy (nechci napovídat) se táhnou a nabalují dalšími indiciemi. Zajímalo by mě docela jak to vidí ti, co četli nejdříve např. pátý díl série a pak třeba díl třetí nebo čtvrtý.Hvězdičky dávám tři, ale je to pro mě spíš na 3,5. Čtyři by ale už byly moc :-)

Market = )
08.11.2014 4 z 5

Bingo! Konečně jsem zvládala jména osob! :-D Doufám, že takovýhle svinstva, provázanosti a ošklivosti se dějou jenom v knížkách, ale bylo to dobrý, dočista mě zmátli :-). Dokonce jsem to musela dočíst, když jsem se měla učit na zkoušku :-D. Na druhou stranu místy už to působilo trochu přitaženě za vlasy...

CAM
28.10.2014 5 z 5

Krásná detektivka. Strhující děj, neustále přibývají další postavy, které jsou do případu zapletené a na závěr nečekané rozuzlení.

heavy66
19.10.2014 4 z 5

Harry se nepřestěhoval do ulice Sanssouci a tak má hromadu problémů. Řeší smrt bývalé milenky a případ brutální vraždy při přepadení banky. Nic není jak se zdá, a Harry pomocí příběhu dvou bratrů a jedné ženy z případu prvního vyřeší záhadu dvou bratrů a jedné ženy z případu druhého. K tomu profesor Moriarty osloské policie spřádá další temné plány a svoje pomocníky bez váhání likviduje dříve, než se k nim Harry stihne dostat. Nakonec vše dobře dopadne a závěr dává tušit, že v příštím díle bude Ellen konečně pomstěna!

michalek16tr
19.10.2014 4 z 5

Dobré a napínavé čtení,napětí až do konce ;)

adulik23
18.10.2014 4 z 5

nesbo sa stále zlepšuje, kniha ma bavila, doteraz najlepšia zo všetkých, ktoré som od neho čítala, malo to spád, teším sa na ďalšiu, snáď v nej už konečne odhalí, kto za tým všetkým stojí :)

lvavak
16.10.2014 5 z 5

Paradni cteni, Nemesis me bavilo od zacatku do konce. Na Harryho byla usita perfektni past, myslel jsem, ze se zadrzeni a par dnum ve vazbe nevyhne. Do sameho konce jsem netusil jak to dopadne a tim byl pro me pribeh ctivy a napinavy.

H.O.
29.09.2014 5 z 5

Moje první čtení od Nesba a JEDNOZNAČNĚ musím sdělit, že poutavě napínavé, psychologické i zvratové od začátku do konce, žádné listy jsem nemusela přeskakovat, všechny stránky jsem doslova hltala....prostě úžasně napsané a před tímto sposovatelským severským chlapíkem se tedy v úctě klaním. DOPORUČUJI!

Geret
22.09.2014 3 z 5

Přišlo mi, že autor rozjel spoustu linek, které se mu už něchtělo domýšlet a na konci to prostě nějak uzavřel

kaptah
17.09.2014 3 z 5

tak nejak to nebylo uplne ono, nijak zajimave prostredi, zapletka nejakneodsypala, rozuzleni slabsi

Atamone
16.09.2014 5 z 5

Za mě fajn. Nemesis mě nezklamala. Opět velmi zajímavá gradace děje a několik neotřelých detektivkových nápadů. Poslechl jsem si i audioknihu a i ta byla fajn. Pět hvězdiček.

Jihorka
09.09.2014 4 z 5

Je to sice Harry Hole, ale konec jedné z dějových linií mi moc nesedl. Ovšem ten, kdo má rád knihy z této série by ji rozhodně neměl vynechat. Doporučuji.

Oksalakka
04.09.2014 5 z 5

Jo, jo, jo. Víc, prosím :)

Peti
01.09.2014

Další kniha ze série Harry Hole. Tentokrát se děj točí kolem bankovních loupeží a jedné sebevraždy, ovšem na konci knihy zjistíme, že všechno je vlastně jinak než vypadá. Čtivé, napínavé s happy endem :)

gotham
01.09.2014 4 z 5

Zajímavě napsané, příběh odsýpá a dobře se čte, jen mě trochu zklamala pointa u jedné linie příběhu, čekal jsem něco více šokujícího. Musím říct, že mě více bavil případ bankovních loupěží než vraždy Anny Bethsenové. 80%

michalka S.
31.08.2014 5 z 5

Tu to knihu jsem poslouchala jako audioknihu , moc se mi líbilo ze každá postava mela svůj hlas. Ale určitě si ji ještě přečtu v papírové podobě. Jinak Kniha proste skvělá jako vždycky!!