Neviditelný host

Neviditelný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200118/neviditelny-host-200118.jpg 4 66 66

Hned po návratu z Londýna se naši tři Hrozní a jejich vychovatelka Penelopa Lumleyová ocitnou v jednom kole. Děti se totiž věnují pozorování ptáků v okolí Ashtonu a píší o nich knihu. Pro Penelopu to znamená maximální ostražitost, ale i tak jí nezbývá než převychovaným vlčatům věřit. Zároveň si láme hlavu nad záhadným darem a snaží se vyřešit zapeklitou otázku svého vlastního původu. Jak se vlastně ocitla na Akademii Agáty Swanburnové pro nadané dívky z chudých rodin? A proč se pro ni rodiče nikdy nevrátili? Není to však záhada jediná. Kde se vzala, tu se vzala, do Ashtonu náhle přijíždí matka lorda Frederika, doprovázená proslulým cestovatelem admirálem Faucetem. Ukazuje se, že rodokmen Ashtonů je opletený spoustou temných tajemství. Když se z ničeho nic ztratí admirálův závodní pštros, děti zmobilizují všechny své síly, aby vzácného ptáka našly. Tak začíná hon na pštrosa a Penelopě spousta starostí. Co když Hrozní v divoké přírodě zase zvlčí a celá její výchova bude k ničemu? A co když se do Ashtonu už vůbec nikdy nevrátí?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

The Unseen Guest, 2012

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Tenhle díl mě moc bavil (stejně jako předchozí díly), ale vadly mi nezodpovězené otázky...

Ajda300
29.08.2018 5 z 5

Když se vás někdo zeptá: ,,Tak o čem ten příběh byl?" Tak se mu dostane většinou odpovědi: ,,Ale... Jen o nějakých dětech které vychovali vlci."
Podle mě je to jen taková zástěrka. Skutečná zápletka je uvnitř příběhu, který je plný otázek, tajemství a napětí. Čím více čtete, tím více toužíte po dalším dílu, aby jste už konečně zjistili odpovědi.
Úžasná kniha promyšleně a geniálně napsaná.

1Pocahontas1
19.04.2018

Knihy velmi dobré, ale škoda že čtvrtý a pátý díl není přeložený.

Pejuška
25.02.2018 5 z 5

Kniha se mi opět velmi líbila, jen těch nevyřešených otázek je mnoho, a kdoví, jestli se někdy dozvíme konec. Nicméně, kniha je velmi svižně psaná, poučná se zajimavým námětem.

RemiBlack
29.10.2017 4 z 5

Docela pěkné, odpočinkové čtení. Není to žádný boom, ale ani vyložený průměr. Nicméně pro mě byl třetí díl zklamáním.

U první knihy jsem si myslela, že jednoduše nechává otevřený konec do příštího dílu. Ve druhé knihy mi začalo vadit, že nikdo na nic neodpoví a jen pokládá další otázky. Však ono se to v tom posledním vyřeší…

A to byla chyba. Zase se nevyřešilo nic a tahle série (nemluvě o tom, že autorka píše už šestý díl, ale u nás vyšly jen tři) prostě nemá konec. Byl tu nějaký příběh (hezký, s potenciálem) o dětech, které vyrostly v lese. A o vychovatelce, která byla osiřelá. O tajemném vytí a záhadné nemoci lorda Ashtona, divném kočím, zmizelém (mrtvém?) manželovi vdovy Ashtonové, o soudci (nebo-kdo-to-vlastně-byl) Quinzim, Simonu Harley-Dixonovi a jeho tajemném strýci.

Bohužel, ten příběh tu i zůstává. Pořád, a bez odpovědí.

dqenisa
19.08.2017 4 z 5

Tahle serie byla prijemna, vtipna a takova trochu detska, ale pekna.

Svatojánek
07.10.2016 4 z 5

Super!

Dym
03.02.2016 3 z 5

Příběh se stále rozvíjí, vyvstává více otázek než odpovědí a nikdo neví co se příště zvrtne. Opět jsem si u knížky hezky odpočinula a jsem zvědavá na další díl : )

ledaver
24.11.2015 4 z 5

Příjemný příběh, jež jsem zvolila na uklidnění. A udělala jsem správně. Kniha je super a roli "uklidňující" skvěle splnila. Konec byl příjemně napínavý a vtipný. Milovníkům vlkům DOPORUČUJI!

Markét.
08.02.2015 2 z 5

Knížka spíše pro mladší čtenáře, trochu mě zklamalo že jsou čtyři díly ( jestli to chápu správně) no ale příběhem je knížka docela povedená no tedy až na ten překlad Hrozní... to je takové zvláštní.

kuceju
28.04.2014 5 z 5

Super kniha. Ti Hrozní (já bych jim tak nejradši neříkala) jsou strašně roztomilí. A úryvky z literatury se mi také zamlouvaly.

Marčullkas
24.04.2014 3 z 5

Otevřené konce nemám ráda, tak alespoň se můžeme těšit na další díl? Třetí díl hodnotím opět kladně.

zuzka66
26.02.2014

Tajemná knížka, která poodhalí tajuplnou minulost Hrozných

192
05.01.2014 5 z 5

Tato kniha a stejně jako předchozí dvě, mě naladila a potěšila.Již se těším na další.