Nespavost

Nespavost
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350841/mid_nespavost-zTc-350841.jpg 3 2 2

Sbírka poezie přináší velice kultivované dílo zralého básníka - ačkoli jde o prvotinu. Básně vznikaly v průběhu dvaceti let, ale i u těch nejstarších je zřejmé, že je stvořil svrchovaný autor obdařený pronikavým pohledem, básník poskytující čtenářům to podstatné - tedy jedinečnou výpověď o sobě a o světě.

Lenka4
19.03.2019 2 z 5

Některé básně mají originální náměty. Ovšem autor zprostředkovává svůj kritický pohled na svět většinou verši nepropracovanými, bez výraznější hloubky prožitku a pomocí nepříliš poetického slovníku.
Didaktika: „Čtyřlístkem jejího věku porostl celý byt. Na jedné procházce po stěně objevila zásuvku … Elektřina? Po krátkém nadechnutí ujal jsem se slova: Pohání vlaky, rozsvěcuje lampy, ohřívá, chladí… snaživý pedagog uváděl další příklady. Pak hleděli jsme na zásuvku podivně tiší. Dcera pravila váhavě: Teď nás ta Elektřina slyší? Nemohl jsem nechat po bytě volně pobíhat skřítky. Ne, neslyší, rychle jsem zalhal.“

Autorovy knížky

Lubor Burian