Nevracej se

Nevracej se
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532681/bmid_nevracej-se-65d65025da05d.jpg 4 329 329

Jack Reacher série

Bude litovat, že se vrátil? Nebo toho bude litovat někdo jiný? Jack Reacher, bývalý vojenský policista vycvičený rychle myslet a ještě rychleji jednat, se vrací do hlavního stanu své staré jednotky. Chce se tu setkat s novým velícím důstojníkem, majorem Susan Turnerovou, kterou zná jenom po hlase. Tu ale v kanceláři hlavního vedení nenajde. Aby očistil své i její jméno, musí ji co nejdříve najít, zatímco mu je v patách armáda, FBI, washingtonská policie a čtyři brutální hrdlořezové. V roce 2016 vznikla podle tohoto příběhu filmová adaptace v režii Edwarda Zwicka s Tomem Cruisem a Cobie Smulders v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Never Go Back, 2013

Interpreti: Vasil Fridrich

Balci007
17.10.2016 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších dílů, minimálně první 3/4 jsem se nemohl odtrhnout. Tentokrát nešlo tolik o rvačky, ale byla to jízda. Závěr trochu nuda, ale alespoň originální:)

Sentinel
03.08.2016 3 z 5

Taky se přidám jenom se třemi hvězdami, styl psaní a vyprávění mi vyhovuje, dobře se to i čte.
Ale celá kniha na mě působila jako road movie dvou uprchlíků, chybělo mi tam nějaké napětí, zápletka, která by mě překvapila. Jackovi stačí jen své dvě ruce /a někdy ani ty nepoužije :-D / a telefon, de facto vše za něj udělají jeho dvě advokátky, on si jen poskládá informace a hotovo.
Ten konec mi přišel celkem dost slabý.

olle3
11.01.2016 4 z 5

Nesouhlasím s názorem, že Reacher začíná nudit. Child drží laťku a mě ani tentokrát nezklamal. Jako pustit si díl Simpsonových - dostal jsem, co jsem čekal. Autor umí psát dialogy a děj odsýpá, až jsem zjistil, že jsem na záchodě přečetl půlku knihy.
Líbí se mi, jak má autor vše promyšlené do detailů, mnohdy si říkám, kde všechny ty informace (třeba o tom, jak funguje - a nefunguje armáda) vlastně vzal.

JPO
01.10.2015 2 z 5

Po letech kdy jsem rád četl všechny příběhy Reachera jsem došel k tomu, že mě už začíná nudit. Nevracej se není dobrá kniha. Reacher jakoby nestárnul, všechny pořád přepere levou zadní a styl psaní a frázování Lee Childa mi tentokrát lezlo neuvěřitelně krkem. Tak snad příště...

mi-380
28.09.2015 3 z 5

Humor, akce, překvapení, spád. Tentokrát ale jen v první polovině. V té druhé jde hlavně o přebytek často nudných vysvětlujících dialogů. A vysvětlovat je opravdu co, protože děj se sune těmi nejméně pravděpodobnými pátracími metodami, kde náhoda hraje hlavní roli a logika jednu z těch nejmenších.
65 % (65 hodnotících je na průměru 87 %).

kokosek
16.08.2015 5 z 5

Tak se Reacher konečně dostal do Virginie, jen za stolem neseděla žena, za kterou už tak dlouho cestoval.Jenže nakonec se našli a byli spolu dlouhá léta.
Ne nebojte tak jednoduché to není i když klidně by mohlo, jenže není. Nic není jednoduché.
A tak jsem zvědav jak bude Reacherův příběh pokračovat. Přede mnou je zatím poslední česky vydaná kniha, takže rychle na ni.
Já vlastně nenapsal nic o té knize, jenže mám dojem, že není potřeba nic psát. Prostě za 5 hvězdiček.

danekdj
06.07.2015 5 z 5

Další skvělý výtvor s Jackem Reacherem. Třetí kniha co jsem o něm zatím přečetl a už mám obědnané další dvě. Podle mého názoru je silnější než Výstřel nebo Za cenu života.

Rabjohns
18.06.2015 4 z 5

Když už se konečně potkal s Turnerovou,tak jsem čekal více. I pokud šlo o tu "věc" z jeho minulosti. Nakonec vše se vrátilo k normálu. Takže trochu zklamání,jinak standard.

astroweb
15.06.2015 4 z 5

Přečetl jsem docela dost Childů a tenhle příběh patří mezi ty lepší. možná konec mě trochu zklamal, nebyl zas tak překvapivý, ale jinak dobrý.

3DD!3
26.04.2015 3 z 5

Už vyloženě podivné zvraty (a logické kiksy) se střídají dobrými momenty a netradiční (dětskou) zápletkou. Snaha Reachera posunout o kousek dál by ale dávala smysl, kdyby na konci vyšel jiný. Připomíná mi Simpsonovi, kde se všechno na konci vrátí zase do normálu, což není vysloveně špatné, jen proč se o něco takového potom snažit. Celé to putování od 61 HODIN tak má hořko-sladké zakončení. Setkání s Turnerovou stojí za to, ale příběh jako takový mohl být mnohem lepší.

Nelly
25.04.2015 5 z 5

Pro mne jeden z nejlepších dílů - Reachera dostihla (nebo ne?) minulost i "stará rodina" - armáda. Knížka bude možná více sedět těm, kdo četli i předchozí díly, protože Reacher konečně dospěje na konec své cesty (nebo ne?). Výborné čtení! Jak jen to do května vydržím, než vyjde další díl? Sice už je Reacher podle některých v této knize "stařík", ale pro mne je to pořád sympaťák a doufám, že buď ho nechá autor stárnout pomaleji nebo nás aspoň ukojí návraty do minulosti... Moc se těším!

rengers
14.11.2014 4 z 5

Knížce bych dal název 50 na 50. Někomu se bude líbit a někomu ne. Klasika od Lee CHilda jak ho známe, Jack Racher jeho úvahy + kočovný život. Je čtivá jako vždy, ale už napsal mnohem lepší, proto mu dávám o hvězdičku míň.

čef
05.11.2014 5 z 5

Od této knihy nelze samozřejmě očekávat krásnou literaturu. Jedná se o akční příběh pro čtenáře knih s vojenskou tématikou. V tom je Child dokonalý a proto ho mám rád přes jednobarevné charaktery a předvídatelný průběh děje a jeho vyznění. Fanda jeho románů si opět vychutná perfektní popis bojových scén, vynalézavé postupy hrdiny a celkový švih a čtivost knihy.

Senza Jenka
31.08.2014 3 z 5

Nečte s to špatně - dobrý spád děje, obvyklé neprůhledné myšlenkové pochody... Ale zápletka mi přijde přitažená za vlasy a to značně. Jako by si ji vypůjčil z nějakého viktoriánského románu a zasadil ji neupravenou do moderní doby - možná hloupá sázka?

Lucithor
30.08.2014 1 z 5

Je tohle opravdu Lee Child nebo jen hříčka zbloudilého fiškuntálka? Tento díl je pro mne veliké zklamání a ztráta času. Kniha začíná slibně, ale velmi brzy sklouzne do otřepanosti a jednotvárnosti. Závěr je narychlo splácnutý, jen aby se neřeklo. No prostě hotová polévka uvařená vypláchnutím špinavého hrnce. Nasytit, ale nepochutnat si.

Petra28
26.08.2014 5 z 5

Další kniha s Jackem .. to je jako přijít na návštěvu k příteli.

.. i když jedna poznámka by byla ... tak moc bych mu přála zastavit se na té své zdá se nekonečné cestě.

pobijecmuch
22.08.2014 5 z 5

Od roku 1997 kdy vyšel první román o Jacku Reacherovi uběhlo 17 let a mně jeho příběhy pořád baví. 18. díl s názvem Nevracej se je další z těch lepších dílů, které Child spáchal. Jack Reacher je pořád v dobré formě a po boku má opět krásnou ženu. Už se těším na 19. díl, který byl vydán 29.7.2014 pod názvem Not A Drill.

Moniks
13.08.2014 4 z 5

Dobry den...Prodate prosim nekdo tuto knizku?Monika

PAL72
10.08.2014

Knížka dobrá,stále dotahuje věci do konce,jen po mnoha knihách měl možnost znovu mít vztah a opět ji zahodil..Čekal bych,když o cestě za ní byla zmínka v dalších knížkách,že mu dopřeje trochu změnu života a možnost se s ní více poznat

Schobul
18.07.2014 3 z 5

Bohužel se musím přidat k těm, co knihu nevynáší do nebes. První 1/2 - 3/4 knihy super, říkal jsem si, kdo ví, co za tím vším bude, ale celkové rozuzlení mě velmi zklamalo. Tohle není hodno příběhu Jacka Reachera.