Nevšední letadla

Nevšední letadla
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123850/bmid_nevsedni-letadla-6xZ-123850.jpg 4 3 3

V historii letectví se objevilo mnoho udivujících a překvapujících letadel. Tato kniha je právě o nich. Představte si třeba Convair X-6, plánovanou atomovou energií poháněnou verzi B-36 Peacemakera. Například jedna jeho jediná havárie, dejme tomu v New York City, by zamořila radiací většinu Manhattanu na několik století.

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Naše vojsko

Thew wrong stuff?

pavel80
21.10.2019 3 z 5

Klasická "fotografická" velkoformátová publikace na kvalitním křídovém papíře, kladem jsou velké a ostré fotografie (samozřejmě u letadel z pozdější doby, kdy již byla fotografická technika na patřičné úrovni), dále jsou vybrány velice zajímavé a málo známé typy především z počátků letectví, kdy ještě letečtí konstruktéři teprve hledali cestu, jak do vzduchu, na druhou stranu je zde pomálu popisu a technických údajů, textový doprovod je velmi stručný a psaný jednoduchou formou, což je ale nutno brát v kontextu se skutečností, že kniha je určená pro laiky, nikoliv pro letecké odborníky. Podrobnější a odbornější informace o daném letadle se jistě dají ve většině případů dohledat na internetu. Objektivním menším záporem knihy jsou občas pokulhávající překlady odborných termínů.

letadla letectví

Autorovy knížky