Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401584/bmid_predtym-ako-som-ta-poznala-jvD-401584.jpg 5 8469 8469

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Me Before You, 2012

CampHalfBlood
16.02.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že je to první kniha, která není historickým románem nebo ze světa fantasy, takže to bylo takové mé poprvé. Mám v oblibě tento film, tak jsem se rozhodla, že to prubnu a přečtu si to, jelikož spoustu mých známých říkali, že je to dobrá kniha. A musím říct, že mě to mile překvapilo, hezky se to četlo, zamilovala jsem se do bláznivé Louisy! Těším se, až si přečtu další knihy od této autorky!
10/10

Adellll
16.02.2020 5 z 5

Moje první romantická kniha. A asi taky na delší dobu poslední, alespoň teda taková dojemná:D. Protože tohle jsem musela vydýchávat několik dní.

andrea7191
13.02.2020 4 z 5

Pěkná, čtivá kniha o které víte jak to skončí, ale přesto si říkáte, že láska by mohla mnohé změnit ...... Smutný konec, který ve své podstatě smutný není.

martina.culik
12.02.2020 4 z 5

Kniha o tom, jak může být těžké někoho milovat a jak může být těžké žít.
Je to milé, smutné, čtivé, pravdivé a dojemné.
Ať už poznáte v životě kohokoli, nějak vás to ovlivní. Někdy vás to úplně změní...

Sandruš
10.02.2020 5 z 5

Úžasná a velmi čtivá kniha..

IYv
10.02.2020 4 z 5

no romantika! holčičí čtení na osamělý deštivý víkend.

esterkucerova
08.02.2020 5 z 5

Strašně smutné, strašně krásné...

Suzynka29
04.02.2020 5 z 5

Musela jsem si dát pár dní na to, abych si o knize udělala svůj názor a nějak to strávila. No, co říct. Byla to moje druhá kniha této autorky (první Poslední dopis od tvé lásky byl TOP) a další kniha, který se mi vryla do paměti. Musím říct, že mě kniha opravdu bavila. Když jsem ji dočetla, byla jsem ráda za svůj život, protože vždycky může být hůř a dokud je člověk zdravý a má kolem sebe lidi, kteří ho mají rádi, všechno ostatní nějak dopadne. Doufala jsem, že vše dobře dopadne, i když je mi jasné, že ani v životě by tento příběh zrovna happy-endem nezářil. Každopádně kniha byla úžasná, ke konci jsem si pobrečela a opět mě Jojo nezklamala. Téma asistované sebevraždy je velmi diskutované a asi rozděluje společnost na dva tábory , ale myslím, že tato kniha ukázala přesně to, co by mělo odpůrce eutanazie přesvědčit o tom, že o svém životě by měl každý rozhodovat sám až do konce.

Pralinka1910
28.01.2020 5 z 5

Nepamatuji se, kdy mi při čtení knihy nebo u filmu hrkly slzy do očí. Tato kniha to dokázala. Příběh je velmi dojemny. Každý z hlavních hrdinu má svou pravdu, nepokriveny názor na svět a svůj život, a přesto to dohromady nejde. Hluboké a krásné.

Edera
27.01.2020 4 z 5

Po nahlédnutí do této dojemné knihy a shlédnutí milého filmu, na kterém jsem byla v kině dokonce dvakrát, jsem si naučila vážit největšího daru, který mně život mohl dát. Svého zdraví a obrovských sil a možností, které člověku dobrý zdravotní stav nabízí. Dřív jsem nevnímala fráze o zdraví, které jsem v rámci útěchy dostala od starších lidí během nějaké osobní pseudo-katastrofky: "Nic si z toho nedělej, hlavně že jsi zdravá. Studuj, raduj se, cestuj a užívej života plnými doušky, dokud můžeš. "
Až po odchodu z kina, po přečtení knížky a totálního prosmrkání kapesníku z emočně zasahujícího příběhu jsem byla najednou ta nejsilnější, nejnamotivovanější a nejhrdější ženská pod sluncem. Jsem přece zdravá a mám tedy tolik možností, jakými cestami se vydat. V tom vidím nejsilnější poselství této půvabné knížky, která patří k tomu nejlepšímu, co bylo pro ženy za posledních pár let napsáno. Slaďák a romantická záležitost s hlavní roztomilou hrdinkou Luisou, kterou hodnotím v rámci oddechového žánru vysokými čísly. Naučila mě, jak si vážit zdánlivě obyčejných věcí, které nám možná přijdou jako naprostá samozřejmost a které můžou zůstat nedoceněné, dokud je smutnou náhodou neztratíme.

Ivanka83
23.01.2020 5 z 5

Věděla jsem co přijde a stejně jsem nedokázala zastavil slzy...
Louisu i Willa jsem si moc oblíbila. Hezky se mi kniha četla a měla jsem problém ji odložit.

LiLinka
23.01.2020 5 z 5

I když je od začátku jasné, jak to dopadne, stejně člověk doufá... asi jsem to vůbec neměla číst, ale teď už prostě musím znát další osud Luisy a přelouskat brzo další dva díly.

Maryan
21.01.2020 4 z 5

Kniha mohla mať 80 strán. Námet bol dobrý, ale mnohé kapitoly mohol človek úplne vynechať bez toho, aby knihu prečítal a porozumel jej.

Zdenca79
18.01.2020 5 z 5

Nádherná poutavá knížka,kterou doporučuji všem v mém okolí....vzbudila mnoho emocí a nemohla jsem se odtrhnout...druhe pikracovani bylo slabší ale třeti opět super...

jituleville
17.01.2020 3 z 5

Velmi dobrá kniha, hezky příběh ..... Ale špatně se mi četla . Na mě příliš dlouhé kapitoly.Někdy až přílišné zacházení do detailů . Přílišné natahování děje Zážitek z knihy bohužel nebyl takový jak jsem čekala. Možná to bude i tím , že jsem první viděla film . Knihu jsem celou nedočetla.

Miruš
17.01.2020 5 z 5

...prostě krásné...

Ksyu
12.01.2020 5 z 5

Úžasná romantická kniha, hodně čtivá, moc mě líbila.

Kamchaa
11.01.2020 4 z 5

Romantika na dlouhé zimní večery. Knihu jsem již jednou četla před lety, ale nyní jsem si řekla, že si dám celou triologii po sobě. I na druhé čtení mě kniha bavila, bylo těžké ji zavřít a jít spát :)

Jana-Marie
09.01.2020 5 z 5

Překrásná kniha; příběh, na který člověk nemůže zapomenout. Přečetla jsem jedním dechem a samozřejmě si i pobrečela.

RendyaDav
09.01.2020 5 z 5

Knížka mě bavila,rozplakala,hodně mi ten příběh dal....