Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401584/bmid_predtym-ako-som-ta-poznala-jvD-401584.jpg 5 8469 8469

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Me Before You, 2012

Adwil
15.05.2019 3 z 5

O knize jsem dopředu nic nevěděl a nebyl jsem tak ovlivněn recenzemi a bestsellerovým pozlátkem.
Kniha se sice nečetla nijak špatně, ale podle mě je to vyloženě prvoplánovité dílo splňující všechny kritéria pro rozbrečení něžnějšího pohlaví (což recenze okolo dosvědčují) - handicap, popelka, láska, bohatství, kontroverzní téma a smrt.
Líbil se mi taky komentář uživatele MI-lada z října 2018 níže, kde krásně zmiňuje jak se asi musí cítit český invalidní důchodce s minimálním důchodem, když čte tuto knihu o "trpícím milionáři", který má díky penězům naprosto nadstandardní možnosti i ošetřovatele, ale i tak se musí zabít.
Zkusme tedy vzbuzených emocí nad touto knihu alespoň využít pro konkrétní pomoc reálným hendikepovaným lidem okolo!!!!!

TamaraKrejčí
12.05.2019 5 z 5

Velmi hezký a zároveň velmi smutný příběh. A kniha se mohla klidně jmenovat "Ještě, že jsme se potkali" hlavní hrdinové si toho dali strašně moc... Ale protože nemám ve zvyku nic prozrazovat z děje, jen doporučuji k přečtení.

Adeelka32
11.05.2019 5 z 5

Krásná kniha, moc dobře se čte a filmové zpracování také povedené.

Kamilajznik
07.05.2019 5 z 5

Nádherná kniha, příběh plný emocí, smíchu, smutku, pláče...člověk se musí zamyslet, jak by se zachoval sám, kdyby byl ať už v situaci W. nebo L...těžko říct...za mě doporučuju. Mě se to moc líbilo :-)

JJJ007
07.05.2019 5 z 5

Dojemný příběh, krutý a zábavný, jako život sám.

klaudia2722
03.05.2019 5 z 5

Nečakala som od knihy veľa, ale nakoniec ma príbeh úplne dostal. My, čo sme zdraví, si ani nevieme predstaviť, čím všetkým si ochrnutý človek musí prejsť. Že nič v prípade takých ľudí nie je samozrejmosť... Koniec bol veľmi smutný. Ale Will bol aktívny a úspešný človek, takí sa s podobným handicapom zmierujú len ťažko...

Vesina
02.05.2019 5 z 5

Taaaak smutné, ale krásné zároveň.

Kopretina
27.04.2019 2 z 5

Na knihu jsem se velice těšila a jsem velice zklamána. Dvě hvězdy za občasný suchý humor, který mám ráda. Závěr děsný. Taky jsem si nevybrala kde a jak žiju, mnohé se mi nezamlouvá, vč. zdraví, zažila jsem dost náročné životní situace. Ale abych si odůvodnila, že toto ne a zabalila to, tak to by mi opravdu nepřišlo k mému okolí dobré řešení, bylo by to velmi sobecké. Naopak, díky tomu, že jsem to ještě nezabalila, jsem mohla prožít jiné věci (které jsem si také nevybrala), které byly naprosto skvělé. Prostě život je boj.

alenkamanakova
27.04.2019 5 z 5

Krásná a citlivě napsaná kniha, film je také výborný, ale na knihu nemá :)

Ivulka432
21.04.2019 5 z 5

Super báječný kouzelný hluboký dojemný příběh – 10*! Nevím, zda jde napsat s láskou o tragédii a nemoci paraplegii, ale zde to podle mě spisovatelka dokázala. Citát vypovídající vše: „Je únavný takhle žít – zdraví lidi nemůžou nikdy úplně pochopit, jak moc je to únavný.“

jana071
21.04.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale po chvilce se to četlo samo. Úplně mě to vtáhlo do děje. Když jsem knihu dočetla byla jsem smutná a naštvaná. Naštvaná na autorku. Celou knihu vás nechá věřit, že na konci nebudete muset brečet, a když jo tak štěstím. Ale dopadlo to jak to dopadlo a mně se to nakonec líbilo. Viděla jsem i film a byl taky moc hezký, jen jsem u něj už nebrečela, protože jsem čekala ten konec.

Denisa_a
14.04.2019 5 z 5

Tahle knížka mi zlomila srdce.
To je tak nádherný příběh, že mám chuť si knížku přečíst znovu. Obrovsky procítěné. Na nějaké stránky jsem přes slzy neviděla. U nějakých řádku jsem se ale i pobavila. Třeba když se Will představoval Louise. Jak kroutil tou hlavou :-)
Vše jsem s hlavními hrdiny prožívala a večer jsem se těšila do postele, abych mohla pokračovat ve čtení. Člověk celou dobu tak nějak doufal...

KatieFar
13.04.2019 5 z 5

Četla jsem po shlédnutí filmu. Oboje se povedlo. Konce jsem probrečela ????. Doporucuji, kniha co Vás vtáhne do sebe a nepustite ji z rukou dokud ji nedočtete

Noname007
13.04.2019 4 z 5

Knihu jsem se rozhodla číst jen kvůli označení "bestseller". Jelikož jsem věděla, že je to román pro ženy, tak jsem od toho moc nečekala. Ale výsledek mě překvapil. Kniha mě opravdu bavila, jen mě na konci mrzelo, když Will zemřel. Určitě bych doporučila.

Kamisek82
11.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem na základě zhlédnutého filmu následně přečetla knihu. Kniha objasnila spoustu drobnosti, které ve filmu nejsou zachyceny. Slzy jsem ronila na konci stejne jako v kine!

Radka1911
08.04.2019 4 z 5

Velice dojemný a čtivý příběh. Doporučuji

Estrela
05.04.2019

Po dlouhé době jsem četla knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout a konec mě dojal k slzám tak, že jsem posledních pár stran četla na etapy. Četla jsem v angličtině a už mám nachystano After you. Jsem zvědavá, čím překvapí.

Sarrah
02.04.2019 5 z 5

:´( Krásně napsané, sic konec knihy přes slzy zamlžený.

S.Nicole93
26.03.2019 5 z 5

Jediná kniha, která mě dojala k slzám. Dobrý příběh a dobře napsáno. Kniha se čte velice dobře, má spád. Doporučuji přečíst dřívě, než shlédnete film.

terinkha
21.03.2019 4 z 5

Čte se to samo, je to mile napsaný, má to drive a vtip a romantiku, cestu k porozumění a pro mě i hlubší myšlenku a poselství. Film jsem záměrně neviděla, protože jsem si chtěla postavy vytvořit podle sebe a děkuju za to.