Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342129/bmid_zivot-po-tobe-cxS-342129.jpg 4 2952 2952

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You, 2015

Klára2216
18.02.2017 3 z 5

Jsem u této knihy docela na vážkách. Neříkám, že to nebylo čtivé, to jsou všechny knihy od JoJo, ale nemohla jsem se do toho vpravit jako do pokračovaní Než jsem tě poznala. Spíše jsem to brala jako samostatný román. Lilly mi neseděla od začátku do konce a některé situace mi přišly přitažené za vlasy.

Pořád je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek a musím vlastnit všechny její knihy =) Zatím mě žádná z knih vyloženě nezklamala, ale co se týče Životu po tobě, tak laťka jejich dalších knih je u mě nastavena mnohem výše.

m.valova
17.02.2017 5 z 5

Pěkná knížka,dobře se četla,je to samozdřejmě něco jiného jako první kniha,ale zaujala mě.

Mišule_11
16.02.2017 5 z 5

I když to není příběh, tak silný jako s Willem, určitě má něco do sebe! Louisa se s tím vypořádala po svém, i když ze začátku to tak vůbec nevypadalo..Lilly mi že začátku moc nesedla, ale obě byly správně praštěné! :D Sama jsem si oblíbila, nenudila jsem se určitě a i se zasmála! :)

Šárka64
16.02.2017 3 z 5

Pokračování není úplně špatné, ale mě přišlo jako hodně vynucené. Lily mi neseděla i když v průběhu se ukázalo, že vše není jak se jeví. Nečetla jsem "jedním dechem".

verushka19
15.02.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá a i trochu akční. Ale spíše jako pokračování jsem to brala jako úplně jiný příběh.

Kesssssi
15.02.2017 5 z 5

První díl super a toto pokračování se mi také moc líbilo. Za mě naprostá spokojenost, četlo se uplně samo.

SpiritErised
15.02.2017 2 z 5

Já se pokračování taky bála, jako několik jiných lidí tady. Bohužel, jsem se bála oprávněně.

Mabie
15.02.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, třebaže jak už tu několikrát přede mnou zaznělo, některé pasáže jsou trochu vykonstruované. Příběh je podaný dost jako červená knihovna, ale jako oddychovka dobré :-)

eva7919
14.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, velmi hezky vykreslené situace. Pro mě snad i lepší než první díl. Má větší spád a více akcí.

Merynkaw
14.02.2017 3 z 5

Trochu americká červená knihovna. Pár knih od Jojo jsem četla, ale tahle zatím propadá. Je to hezké čtení, zajímavé ukončení dramatické události z první knihy. Ale na mě je to moc pocukrované.

amenufus
13.02.2017 3 z 5

Já tedy bohužel takovou chválu pět nebudu. Moje třetí knížka od Jojo a pro mě zatím nejslabší. Ano, člověk už ví co od ní může čekat a že to sem tam zkrátka bude trochu přitažené za vlasy (tahle fráze se u ní koukám opakuje poměrně často). Ale tady mi to prostě do příběhu moc nazapadalo. Rozhodně si taky myslím, že v mých očích knížce uškodila skutečnost, že Me before you jsem viděla rovněž ve filmovém zpracování (které se mi MOC líbilo). Lousu jsem si tak představovala spíše jako její filmovou představitelku, nikoliv knižní z předlohy. A k ní mi prostě Život po tobě vůbec, ale vůbec neseděl. Výsledkem bylo, že zatímco ostatní knížky jsem přečetla jedním dechem, tady jsem se s tím trochu prala.

barusak1
12.02.2017 4 z 5

I když jsem měla obavy z pokračování, tak jsem byla mile překvapená.Kniha se dobře četla, příběh krásný i když mírně přitažený za vlasy. I přesto si jí ráda přečtu časem zase

bosorkajedna
12.02.2017 3 z 5

Knížka se mi líbila, je fajn, že příběh Louisy nepokračoval bezproblémově, ale tak hezky po jejím (kdo by tuhle praštěnou ženskou neměl rád, že?). Byl to tak, jak by asi příběh truchlících a hledajících svůj život mohl vypadat. Tři hvězdičky z pěti dávám jen proto, že i když Jojo Moyes mám ráda, pořád ji beru jako velmi čtivé hezké, ale velmi odpočinkové i příběhy.

katienka
11.02.2017

Bála jsem se pokračování, ale byla jsem mile překvapena :-) kniha se četla jedním dechem, jsem nadšená

Aleen
10.02.2017 4 z 5

Za mně...krásný příběh o velkém smutku a bolesti, která se pojí se ztrátou někoho velmi milovaného. Super. Bonus v podobě lásky, nových přátelství, navazování zpřetrhaných pout s rodinou. Moyeska si prostě umí velmi dobře poradit s emocemi, velkými i malými. To, co nás všechny v životě potkává nám vypráví s láskou a péčí, jako bychom patřili i my do její rodiny. Z jejích knih mám pocit, že píše přímo pro mně :-)

Katerina015
09.02.2017 5 z 5

Jojo mě opět nezklamala. Naprosto krásný příběh. Upřímně jsem se bála, jak na Než jsem tě poznala, dokáže navázat, ale zvládla to naprosto skvěle.
Ani jednu větu jsem se vůbec nenudila a kniha se mi četla moc krásně.
Určitě budu na tyhle dvě knížky dlouho myslet. Budu přemýšlet jak Lou vyšla nová práce a jak jí dopadl vztah na dálku...

Hooodně povedená kniha :-)

jaspis
09.02.2017 4 z 5

Než jsem knihu otevřela, říkala jsem si, o čem asi autorka bude psát, když nám jednu z hlavních postav nechala odejít a byla jsem pořádně překvapená! Přesně namixovaný koktejl humoru, puberťáků i smutku.. prostě všeho. Moc krásně byly popsány myšlenkové pochody Lou a brzy jsem si všimla, že má trochu jiný charakter, než jsem si odvodila v prvním díle. Ale proč ne.
Jsem zvědavá, kdy a jestli se dočkáme dalšího dílu?

Blaufik
07.02.2017 4 z 5

I když kniha opět popisuje vážné téma, nechybí v ní jistá dávka humoru. Zároveň má kniha příjemný spád, nejsou v ní žádná hluchá a nudná místa.
Spousta lidí už dnes považuje Jojo Moyesovou jako sázku na jistotu. Já se k této skupině po přečtení knihy s nadšením přidám také.

Malin20
07.02.2017 4 z 5

Kniha byla čtivá a zábavná. Bavila mě, i když některé pasáže byly až moc nereálné.

rockverun
07.02.2017 5 z 5

Myslím, že Will tady opravdu hodně chyběl, ale kniha je skvěle napsaná. Rozhodně stojí za to si jí přečíst:-)