Hadí oči

Hadí oči
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491209/bmid_hadi-oci-C8I-491209.jpg 5 267 267

Další sériový vrah. Nina Guerrerová je opět v ohrožení. Má obětovat život pro ty, na nichž jí záleží? Smrt celé rodiny ve spánku je sama o sobě nepředstavitelnou tragédií. Speciální agentka FBI Nina Guerrerová a tým profilovačů FBI, k nimž patří, však mají prověřit možnost, že celá záležitost je ještě o poznání děsivější. Existuje snad pojítko mezi touto událostí a případem trojnásobné vraždy, který se odehrál o čtyři roky dříve a 3 000 kilometrů dál? Nejhorší obavy se záhy potvrdí, když detektivové narazí na stopu sériového vraha natolik zákeřného, že jeho bestiální zločiny procházejí bez povšimnutí skoro 30 let. Nina navíc brutální zločin vnímá v osobní rovině: s každým místem činu v ní znovu rezonuje děsivý příběh o Lloroně, prokleté ženě z mexických legend, jež byla příčinou nejedné noční můry jejího dětství v sirotčinci. Lidské zlo poznala Nina lépe než kdo jiný, ale krvavá hra se tentokrát odehrává podle záhadného schématu, je znepokojivá, matoucí a plná neznámých. Na cestě po stopách ukazujících nečekaným směrem se Nina ocitá mnohem blíž vlastní nepoznané minulosti, než by jí bylo milé. Čas se krátí, a zatímco se zužuje okruh podezřelých, dávné události se kuriózní shodou náhod střetnou s přítomností a donutí Ninu k nejvyšší myslitelné oběti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

A Different Dawn, 2021

lucakuca
04.03.2023 5 z 5

Uf.
Co teď?
Kde v tuhle nocni hodinu seženu další díl?! Mám se vloupat do knihovny nebo coooo???? Co teď jako? Nutně potrebuju další návykový knihfet od Maldonady.

Milonak
11.02.2023 2 z 5

Není mně moc jasné, proč má kniha takové hodnocení. Za mě to byla jedna z mnoha, která má jako hlavní téma sériového zabijáka. První polovina něco mezi 3-4*, ale od okamžiku, kdy přijde první náznak toho, kdo vlastně je hlavní hrdinka, tak to jde šupem dolů. Na těch téměř 400 stran se tam celkem málo děje, hodně času je o poradách týmu a schází tomu "drajv". A ten předpokládaný závěr - v podstatě Červená knihovna, přičemž celá druhá polovina knihy se díky tomu nese částečně v tomto duchu. O to víc mně překvapilo, že autorka sama má ze života reálnou dlouholetou praxi v FBI jako vyjednávačka. Tahle kniha se moc nepovedla.

hanjarda
09.01.2023 5 z 5

Další vynikající kniha této autorky, velmi zajímavé provedení s agentkou FBI. Mohu jedině doporučit. za mne plný počet . .......

hanzmb
03.01.2023 5 z 5

Vynikající pokračování vynikajícího 1.dílu. Nemá cenu opakovat superlativy z předchozích komentářů. Teď ale nezbývá než doufat, že nám nakladatelství co nejdříve dodá nejnovějšího Sokola. Zatím byly oba díly propojeny s Nininou minulostí, nevím, co z ní autorka vytáhne pro tento poslední (snad zatím) díl. Schválně pro porovnání jsem tuto knihu četl po posledním Dánovi. Samozřejmě sériový vrah a možnosti FBI je o něčem jiném než denní práce party z Nášho mesta. Hlavní rozdíl je ale právě v té "partě". I když je vytvořena nová skupina, zůstává Nina pořád hlavní sólistkou a zbytek jen sekunduje a doplňuje. To a specifický druh zločinu by mohl být v budoucnosti omezující prvek. To Dánovi naštěstí rozhodně nehrozí.

youngkita
23.11.2022 5 z 5

velmi dobrý thriller, čtivé a napínavé. těším se na pokračování!

Mihal27
28.10.2022 5 z 5

Veľmi podarené pokračovanie, dej ubiehal veľmi rýchlo. Páčilo sa mi stýl vyšetrovania a to ako ich "subjkt" dokazal sledovať a mariť im vyšetrovanie. A aj to ako to pekne navezovalo na prvý diel a to ako sa z nechceného dieťata stalo milované " Mi´ja". Koniec knihy bol krásny. Všetko dobre dopadlo.
Dúfam a pevne verím že s Ninou sa ešte stretnem.
Knihu jednoznačne odporúčam.

Ajina76
25.10.2022 5 z 5

Čtivé, poutavé, bez zbytečných zdlouhavých popisů. Už mám koupenou Šifru a brzo se do ní pustím. Určitě doporučuji.

keiko33
23.10.2022 5 z 5

Tak to bola znovu pecka. Mám rada Cartera, ale musím povedať, že autorka ho v mojich očiach preskočila. Možno aj tým ženskejším cítením, čo ale nemalo vplyv na desivé opisy zločinu, práve naopak. Chvíľkami som mala poriadne zimomriavky. Hoci Ninina história bola tak trochu ťažšie uveriteľná, toľko náhod v jej živote, to by sa asi v reálnom živote nestalo, no to mi vôbec neprekážalo. No a ten koniec? Asi som citlivka, lebo mi až slzičky vyšli. Nina si to fakt zaslúžila. Už tam len chýbalo aby jej Kent vyznal lásku. Čo sa ale dúfam stane niekedy v budúcich častiach. Za mňa ešte lepšie, ako prvá kniha.

Pája699
21.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Hadí oči…je další super čtení z pera autorky. Tento příběh vám nedá spát a vystřelí vás z trenek :-) Celý vyšetřovací tým byl nezapomenutelný již v předešlé knize a tady tomu není jinak. Ještě se více sblíží a přátelství se prohloubí, díky Nině a nečekanému odhalení z její minulosti. Strašně jí fandím…Vyvraždění celé rodiny…Opravdu manželka zabila manžela a své prvorozené dítě a pak spáchala sebevraždu, nebo tomu bylo vlastně jinak? Děsivý a nemilosrdný vrah…. Jak já závidím všem čtenářům, který mají čtení před sebou .-)

ivoiro
12.10.2022 5 z 5

Opět jsem z knihy nadšený. Těším se na případné další díly.

Titas9001
11.10.2022 5 z 5

Tento tým forenzních psychologů mně učaroval už v Šifře a druhý příběh hodnotím stejně vysoko. Oba jsou pro Ninu hodně osobní a tady se dostáváme až na počátek jejího života. Netuším, zda se už ten hrůzný příběh dětství a dospívání Niny uzavřel a všechny 13. komnaty jsou otevřeny. Všechno tomu napovídá a možná také ne?????? Těším se na další díl. Carter má konkurenci......

GYROTOURBILLON
25.09.2022 5 z 5

Super kniha. Musím souhlasit se všemi 5*.
Těším se na pokračování s Ninou.

Terka18
25.09.2022 5 z 5

Super příběh. Lehce už jsem dopředu věděla některé věci v příběhu, jak se vyvinou, ale to vůbec nevadilo. Prostě to začalo zapadat do sebe samo. Příběh plný napětí, obětavosti a vlastně i lásky. Na konci i slza ukápla. Skvělé.

knihomolkadorfa
14.09.2022 5 z 5

Parádní příběh.

jeny-v
10.09.2022 5 z 5

Po přečtení této knihy si bez skrupulí přidávám Ninu Guerrerovou mezi své literární nej... vyšetřovatelky - k Maddie Ivesové, Josii Quinnové a Lotii Parkerové. Nebudu hodnotit, zda byl lepší tamten nebo tenhle detektivní příběh, protože každý byl jiný, a já dávám oba palce nahoru za preciznost zpracování a hodnotný čtivý výsledek. Snad se brzy dočkáme spisovatelčiných dalších příběhů se sympatickou partou agentů FBI. Tentokrát jsou Nina, Wase, Brecková a Kent povoláni do Phoenixu v Arizoně ke stejné události, jaká se stala před čtyřmi lety v New Yorku. Speciální tým v programu evidence všech zločinů narazí na dalších osm případů se stejným vzorcem, kde svoji magickou úlohu hraje přestupný rok a smrt mladé rodiny. Postupným vyprofilováním vraha s doplněním indicií vychází dokonalý elixír zkázy. "Podíval jsem se mu do očí. Měl je úplně studené a prázdné. Bylo to, jako bych se díval do očí hadovi."

Fifth Element
02.09.2022 5 z 5

Ano! Forenzní analýza mi učarovala už s prvním Robertem Hunterem. Sice se Nina jeho brilantnímu mozku nevyrovná, občas je až neuvěřitelné, že přijde na věci dřív (v jejím současném nejmladším postavení), než její kolegové psychologové, ale má sakra hodně do sebe a pálí ji to.
jako detektivka / thriller skvělé, čtivé, jen doufám, že další díl nebude součástí jejího života, už toho bylo dost, aspoň na jednoho člověka a jeden jeho krátký život...
Za mě i lepší než první díl Šifra

Annyshga
02.09.2022 5 z 5

Stalo se vám někdy, že vás thriller dojal, byli jste z něho na měkko a neměli daleko k slzám? Tak přesně tenhle to dokázal ️.

Série s vyšetřovatelkou Ninou mě naprosto pohltila. Opět jde o originální příběh s nemilosrdným vrahem, který se k vám v noci vloupe a nezastaví se před ničím. Moc se mi líbí, jak autorka dokáže propojit jednotlivé případy s životem Niny a po kousíčkách nám tak odkrývá všechna tajemství která ji zahalují. Bála jsem se, že tento díl bude oproti prvnímu slabší ale vůbec! Nápad s přestupnými vraždami, které jsou inspirované legendou o Lloroně je skvělý. Upřímně jsem zvědavá co si na nás autorka nachystá do dalšího dílu protože všechny záhady kolem Niny byly rozlousknuty.
Konec byl úžasný a úplně mě rozsekal

Knižní střípky
25.08.2022 4 z 5

Co si budem - zase se od toho nedalo odejít. Opět je zde velice důmyslný, a o to více nebezpečný vrah. Pokud se někomu daří unikat spravedlnosti téměř 30 let, asi to žádný pitomec nebude, ba právě naopak to bude velice silný protivník. Když se profilovačům konečně podaří najít souvislosti s několika dalšími případy, vyvstává před nimi opravdu hrůzný obraz. Skvěle vykreslené postavy, vražedné tempo, až na jednu věc nemám vůbec co vytknout. A ona to vlastně asi ani není výtka. Jenom mi tam prostě něco trochu nesedlo. Dozvíme se totiž zase nějaký další střípek z Nininy minulosti, a právě ten střípek mi přišel trochu na sílu, v okamžiku, kdy se ta možnost nabízela, tak jsem si říkala, ne, to ne, to už je moc velká náhoda. Ale budiž, bylo to tak, nicméně tato série se už zařadila k mým oblíbeným, jsem tedy tolerantní a budu se těšit na další díl :-)

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Evule81
17.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha plná napětí. Určitě oba díly stojí za přečtení. Moc se těším na pokračování.

Knižnítoulky
04.08.2022 5 z 5

Autorka je velmi precizní v popisu všech událostí. Pokud tento způsob není pro někoho obtížný na četbu, tak je to bravurní, zajímavé a čtivé.