Nobel

Nobel
https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77028/bmid_nobel-Xv3-77028.PNG 4 10 10

Román o jednom z nejgeniálnějších chemiků 19.století, o Alfrédu Nobelovi. Autor vykresluje živý, dynamický obraz Nobelova rozporuplného a lidsky nenaplněného života.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Nobel, Lebensroman eines Erfinders , 1983

mgeisselreiter
09.10.2016 4 z 5

Povedená kniha, která se dobře čte, staví na faktech, která čtenáři pěkně servíruje. Autorovi se povedlo velmi dobře touto románovou formou přiblížit čtenářům nejen Nobela, ale i dobu a historické souvislosti. 75%, 9.10.2016.

Ikkju
01.10.2013 5 z 5

Knihu znám skoro nazpaměť, miloval jsem vyprávění o tomhle géniovi výbušnin. A jeho "zákon" o nepoužití dostatečně silných zbraní (atom) by se měl jmenovat jeho jménem a měl by být na wikipedii, vždyť jenom díky němu jsme ještě tady!

Znám i jako rozhlasovou adaptaci, jako kluk jsem lapal každou zmínku o tajemném nitroglycerýnu - Jules Verne ho popsal jako snadno získatelnou tekutinu (stačilo zajít s holýma rukama na pustý ostrov sopečného původu), Amenda mu připisoval skoro lidské vlastnosti - jednou rozpustile vytíkal do kloboučku dámy, která jela kamsi kočárem společně s Nobelem, jednou jako substanci, která srovnala se zemí celou továrnu, stačilo se špatně podívat na konve, ve kterých se přenášel..

životopisné, biografické romány osudy lidí vědci osobnosti chemie

Alfred Amenda (p)
německá, 1893 - 1973