Noc jako stvořená pro nevěru
Zdena Frýbová
3. vydání Manželství je bezproblémové a šťastné do okamžiku, kdy se hrdina náhodně setká s atraktivní a inteligentní vdovou, vedle které mu jeho oddaná a hodná manželka připadá fádní. Je odhodlán se za každou cenu rozvést a svou milenku, která ostatně do nového manželství nijak nechvátá, teprve po svatbě vychovat k obrazu své bývalé ženy. Tragikomický příběh, v němž autorka hojně využívá svých zkušeností klinického psychologa, vrcholí překvapivým, ironickým obratem v mužově životě a o jeho vystřízlivění a další osud se nakonec postará úplně jiná žena.... celý text
Přidat komentář
Potřebovala jsem odlehčení jako protiklad ke všem detektivkám a thrillerům, které obvykle čtu. Nehledejte zde nějakou tajemnou zápletku, akční děj, kladné hrdiny. Odmyslete si politické narážky a jen se v klidu bavte.
Báječná kniha na dovolenou. Přečteno rychle,ale vážně se pobavíte nad tím,čeho je padesátileté ego schopno. Doslov jsem jen prolétla,abych se přesvědčila o tom, že politické rozbory si paní Frýbová mohla v knihách odpustit, tady stejně jako v jinnych dílech.
Jestli jste četli Falešné hráče,určitě si pamatujete Jožína Skřeta. Mojmoušek je z podobného těsta, to Drahulínkovo vaření jsem mu ze srdce přála, každé jedno kuřátko vyčvachtané v papiňáku.. :)) Pobavíte se
Já se vždy u p Frýbové strašně bavím.Tohle byla pro mne asi poslední její kniha,která se dá číst.Pak strašně tahala do knih politiku viz Klaus apod.Ty její manželské peripetie v tvorbě zvládala na výbornou.Zde Mojmír, to bylo fakt pako.Ale ty ženské mu ukázaly...Knihu jsem přečetl a jsem velmi spokojený.Nejvíc z její tvorby se mi líbí Falešní hráči a Z neznámých důvodů.
Tak tady jsem byla smíchy bez sebe. Paní Frybova nezklamala. Inženýr Mojmír Kučera, podnikatel přesvědčených o svých výjimečných schopnostech,ačkoli opak je pravdou, jeho oddaná manželka Mariana, skvělá kuchařka a hospodyně, na první pohled křehká dáma, ovšem ve skutečnost s jádrem z křemene, nezávislá zdravotní sestra Drahuska a její kulinářské umění, to nemělo chybu. Vrcholem bylo setkání ohledně rozvodu u bratrance Ludvíka a Drahuscino balení Mojmirovych krámu.
V Mojmírových myšlienkových pochodoch a chovaní sa so zahanbením občas nájdeme. Kniha je v tomto trefná a ide pod kožu. Vtipné je to však iba zriedka, uplne to zabije nekonečné opakovanie toho istého. Mojmírova kapitola zaberá 66% knihy a polovicu z toho som musel preskočiť, bola to neskonalá nuda. Časť o Marianne bola fajn, ale príliš krátka. Zvyšok bol tiež pomerne nezáživný, koho už mohli baviť nekonečné opisy Drahuškinho kulinárskeho umenia, alebo aké všetky veci mu nahádzala do auta? Oproti zbytočnej dĺžke je ešte horšie stráviteľným čierno-biely dej. Muž je tupec, neschopný v akejkoľvek oblasti. Manželka (ale aj jej brat, jeho žena, právnik a jeho žena) sú zas tí absolútne kladní hrdinovia. Takže dokopy mi kniha veľa nedala.
Vtip tento příběh neztrácí ani po letech. Mojmír je Josef Dvořák z Falešných hráčů vyveden v “nejzářivějších” barvách!
Blbina na en-tou, dočetl jsem kvůli WTF efektu. Autorka očividně nebyla v nějaké firmě ani na návštěvě, o manželství ani nemluvě, takový Harlekýn pro mírně pokročilé. Ale mohla si dát alespoň práci s elementární logikou - Mariana vidí pí. Soukupovou na fotkách a nepozná ji, když k ní přijde na návštěvu? Hynek dosadí do podniku své odborníky a ti potom brblají proti Hynkově plánu?
stále mě to baví, podzimní plískanice, déšť - nevadí, knížka od Zdeny Frýbové to zkrátka vyladí do pohody. Dokonale, plasticky vykreslené, uvěřitelné postavy, obrovský životní nadhled a spousta humoru. Pasáž, kdy Drahulínek Mojmíra stěhuje ze svého domu je naprosto úúúúžasná.
Nemohu jinak než dát plný počet hvězdiček. Už dlouho jsem se nepobavila tak, jako u čtení této knihy. Rozhodně vyhledám další knihy této autorky.
Výborně jsem se bavila! Mojmírovo žvatlání a Drahuščino vaření... Kolikrát jsem se smála nahlas :-)
Četla jsem po nějaké době podruhé, vůbec nic jsem si nepamatovala, jen mlhavě postavu Mojmíra, ale asi jsem v nějakém jiném rozpoloženi a tentokrát jsem se ukrutně bavila nad Mojmírovými myšlenkovými pochody, Drahuščinou kuchyní i nad Marianinou chladnokrevností.
Humorně popsaný příběh o manželství a nevěře. Jak rozdílně přemýšlí chlap a ženská, což každý ví. Jen mě stále zaráží ta naivita. No v každém případě mě to pobavilo a tím je splněno.
Dobrý rozjezd. Líčení okolo Moji, který byl na ránu a hodně mi připomínal jednoho mého známého, který je občas na tu ránu taky) začalo být nudné. Přemýšlela jsem, že to snad ani nedoctu, ale Mariana to napravila.
Psáno hodně kvetnate, že si myslíte, že se dej odehrává spíš v 70 letech, než v r. 1995. Takové odpočinkové cteni
Nepatří mezi top od této autorky, ale i když jsem k ní zpočátku přistupovala skepticky, nakonec se mi docela líbila. Mariana je borec nakonec a Mojmír - no comment. Já jsem se fakt bavila, scéna s rozvodem naprosto úžasná. Člověk by ho málem litoval :)
Za mě jako většina jejích knih super, čtivé (ano, víc čtivé od poloviny knihy), na Mojmíra prostě sedí slovo ťulpas, a scénka s rozvodem úžasná. Bavila jsem se. :)
Mojmír je chlap napřesdržku a půl jeho kapitoly jsem jen prolistovala, protože to se prostě nedalo. Z jeho příliš dlouhé myšlenkové onanie se mi zvedal žaludek a bylo to pořád na jedno brdo. Nicméně od žádosti o rozvod se do knihy dostal humor a spád a poslední třetina se už četla jedním dechem. Úplný závěr byl ale zbytečný...
Oblíbená kniha mojí mamky i babičky. Sama jsem se musela nasmát jak se Drahuška "snažila vařit"
První polovina knihy poměrně dobrá, poté se již vše opakuje a je zdlouhavé. Po delší době se prokoušeme k závěru, který sice nemá rozměry antické tragédie, ale ničím nevyčnívá.
sranda :-)
První část knihy mezi Drahuškou a Mojmírem už začala být trochu nudná, hodně se to už opakovalo.. grády to nabralo při oznamování rozvodu, to jsem teda valila oči, úplně živě jsem si to dovedla představit jako scénu ve filmu, mimochodem, zfilmování tohoto námětu by nemuselo být špatné :-). Konec taky super, celkově kniha fajn.
Autorovy další knížky
1987 | Robin |
1993 | Malinkatý kretén |
1988 | Z neznámých důvodů |
1991 | Falešní hráči |
2002 | Neděle jako stvořená pro vraždu |
Pro mě byla bohužel tato kniha velkým zklamáním. Čekala jsem od ní pobavení anebo aspoň odreagování, ale nic z toho se nedostavilo. Lví podíl na tom má určitě hlavní mužský hrdina, který mě neskutečně iritoval. A taktéž způsob mluvy rodiny jeho bratrance mi přišel vykonstruovaný, s evidentní snahou tvořit humor za každou cenu. Jediné, za co dávám dvě hvězdičky, tak je vypořádání Drahuše s Mojmírem a v jeho rámci scéna s Mojmírovou aktovkou.