Tajemství čínské zahrady
Frédéric Lenormand
Nové případy soudce Ti série
< 13. díl >
Soudce Ti přišel o paměť! Odjíždí na venkov za větším klidem a útočiště nalézá v nádherné zahradě, kterou si nechal postavit bohatý obchodník s čajem. Během odpočinku se ale před soudcem vyjeví řada záhad – kdo jsou obchodníkovi tajemní hosté: namyšlená dvořanka, slavný básník či taoistický zahradník, který zahradu zaplnil záhadnými symboly? Proč se majitel skrývá ve věži postavené v samotném středu panství? Podaří se jim spatřit bájný modrý lotos, ve který všichni bezmezně věří, ale nikdo jej ještě neviděl na vlastní oči? Kolik tajemství se soudci podaří odhalit, než se mu paměť vrátí, pokud vůbec? Díky důkladnému studiu reálií se Frédériku Lenormandovi daří pro své čtenáře oživit Čínu 7. století a úchvatnou tchangskou civilizaci, která přivedla Říši středu na vrchol její slávy.... celý text
Detektivky, krimi
Vydáno: 2016 , GaramondOriginální název:
Le Mystère du jardin chinois, 2008
více info...
Přidat komentář
Správná detektivka, pár osob na tajuplném místě postupně umírá a soudce musí přijít na to kdo je vrah. Napínavé až do konce.
Strašné, ubohé! Původní příběhy soudce Ti od pana Gulika mne uchvátily. Toto je hrozné, autor by se měl stydět.
Deset malých černoušků po čínsku. Bez napětí, brilantní logiky a uvěřitelného příběhu. Text se četl snadno, byť byl psaný neosobním stylem. Barvité popisy a téměř básnické vyjadřování mě do Číny 7. století doslova přeneslo. Ale nad dějem bych zaplakala. Překombinovaný a v důsledku nesmyslný. Navíc se autorovi podařilo porušit jedno základní pravidlo detektivek. Za mě zklamání.
Celkem šílené. Už to v podstatě vůbec není soudce Ti. Nicméně příběh není špatný, jak tak neuvěřitelný, až je zajímavý. Velice složitá konstrukce samotného příběhu a vlastně i celé knihy.
Když se oprostím od toho, že by to měl být „Soudce Ti“, tak mi kniha přijde mnohem zajímavější a neobvyklejší, než většina ostatních nových příběhů, které se snaží být typičtější.
Obrovské zklamání. Velmi slabé. Zatím nejhorší Ti na kterého jsem doposud narazil. Nelíbilo. Nebylo čtivé. Závěr překvapil, ale nepotěšil. Přečtení mohu doporučit snad jen těm, kteří chtějí mít Tiho kompletního (kompletně přečteného). [OA !!!]
Autorovy další knížky
2006 | Palác na jezeře Ču-An |
2006 | Noční můry zabíjejí |
2007 | Půlnoční soud |
2006 | Paní Ti na stopě zločinu |
2014 | Smrt čínského kuchaře |
Zatím z této série nejhorší, skoro až do konce se mi pletly postavy a celkově to bylo zmatené.