Nůž

Nůž
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537603/bmid_nuz-66329bfe4bc7a.jpg 5 2223 2223

Harry Hole série

Harry Hole balancuje nad propastí. Už mnohokrát se probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a z předchozího večera si nepamatuje vůbec nic. Střípky událostí však postupně vyplouvají na povrch a Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil. Protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Voxi

Kniv, 2019

Interpreti: David Matásek

kokos1
27.10.2020 4 z 5

Klasický Nesbo, ale už mě to nějak nebaví. Kniha je napsána dobře, čte se rychle.

March
24.10.2020 5 z 5

Taaaak, to nám zase autor nachystal lákadlo na další díl...už aby to bylo...protože tento díl byl WAU, ne že by jiné nebyly, to neeee. Ale slet událostí, zápletky a to rozuzlení??? A občas, že je HH nesmrtelný? No a co...o kom bychom asi příště četli?:-) Začínám mít abstak po Harrym a to jsem ho před chvílí dočetla...

capricorn__
24.10.2020 1 z 5

Já miluju celou sérii s Harrym, dokonce i ty první dva díly, které tu mají docela nízké hodnocení, ale pro mě je Nůž velké zklamání. Knihu jsem hltal možná tak do stránky 200, pak mě naštval ten "překvapující zvrat", který určitě čekal každý, kdo někdy Nesba četl, takže jsem pokukoval po konci, než na knížku budu moct zapomenout, abych si nezkazil dojem ze zbytku knižní série.
Nesbo má svůj styl psaní detektivních zápletek, který se v celé této sérii (a vlastně i při psaní jiných detektivních knížek jako třeba Syn), příliš nemění. Takže cca od Sněhuláka pro mě tedy jeho knihy ztratily to typické tajemno a momenty překvapení, protože jsem ho prokoukl. (Proto se mi tolik líbí jiné tempo ve Spasitelovi a Přízraku.) K tomu všemu mě trochu rozčilovala postava Harryho (já s alkoholiky prostě sympatizovat nedokážu) a to, že on prostě vždycky přežije všechno a vždycky je ve správný čas na správném místě.
Nůž jsem si chtěl přečíst, abych se dostal do "nostalgické nálady" po všech jeho ostatních knihách, ale kniha mě dost zklamala.

Ilirea25
23.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Tohle není konec... A vy všichni to víte.

Nesnáším ho, miluji ho. Tohle si nezasloužil nikdo, hlavně ne Harry.
Jsem zničená.

Kubajzz
19.10.2020 5 z 5

Super zakončení série :-)

lazarus
14.10.2020 5 z 5

Výtečné zakončení Holeovy série.

hanka2425
14.10.2020 3 z 5

Četla jsem všech 12 dílů. Ale asi jsem z Harryho Hole vyrostla nebo nevím, jak si to jinak vysvětlit. Poprvé mi trvalo se do knihy začíst. Některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé, ale zápletka je dobrá. Nějak mě jen už nebaví, jak je Harry nesmrtelný a přežije snad úplně vše a ještě se sám ošetří a někam doputuje, což by normální smrtelník nezvládl. Navíc vzhledem k tomu kolik vykouří a vypije už by snad ani neměl žít a přitom po něm všechny ženy stále touží. Tak nějak mi to přijde nereálné až mě to přestává bavit a to jsem ho přitom dříve hltala, že jsem knihu přečetla za 2 dny i bez spánku a bohužel tentokrát to tak nebylo.

Nymfadora.T.
11.10.2020 5 z 5

Skvělé jako vždy, napínavé, čtivé, mě tedy Nesbo nezklamal, už se těším na další.

RipaRiba
09.10.2020 5 z 5

Spoiler....asi nejlepší díl, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a za den a půl bylo hotovo. Celou dobu jsem hádala, kdo?? Kdo, že to mohl udělat, obvinila postupně všechny až na skutečného vraha... podvědomě jsem se bránila tomu, že tak blízký kamarád by byl schopen něčeho takového, i když v knize, a ono fakt. A ta Harryho ohleduplnost v závěru, nepochopitelné. Co na to říct, snad jen to, že doufám, že kostka dopadla tam, kde Harry chtěl.

Opatov
06.10.2020 5 z 5

Audiokniha. Harry opět ve skvělé formě. Při pátrání postupuje od jednoho podezřelého ke druhému, přitom se odvíjí několik dalších dějových linií. Motiv vraha a sám vrah překvapí, klasický Nesbo, který opět nezklamal. Konec otevřený, takže kdoví, kam Harryho osud dál posune, kterou ze dvou možností si vybere....
Tenhle díl se mi hodně líbil.

Alexxxka
05.10.2020 5 z 5

A do pr.... !!! Jako really? Nemohla jsem se odtrhnout. A vrah??? OMG!!! Fakt pecka! Tohle mě vážně dostalo...... Bomba!

maryska09
03.10.2020 4 z 5

Celá série Harryho Holea je skvělá a vždy se těším na pokračování. Nůž je pro mě trochu zklamáním, pokud čtenář zná styl pana Nesba, není pro něj zápletka překvapením. Navíc je kniha hodně rozvláčná a chybělo mi to absolutní vtažení do děje, které mě celou sérií provádělo. I tak se moc těším na další příběh.

Dashmo
03.10.2020 5 z 5

Čítala som všetky časti postupne a teda niektoré boli slabšie ale celkovo skvelá séria. Táto posledná časť bola iná, všetko so všetkým pozliepané dokopy a mne spôsobila WOW efekt. Napriek tomu by mi neprekážalo, ak by toto bol posledný Harryho prípad.

m.valova
30.09.2020 4 z 5

Jsem v rozpacích..nějak jsem se do toho úplně nemohla dostat..bez pochyby je to ve finále geniální,když si vzpomenu kdo všechno z Harryho kamarádů a kolegů zemřel tak považuji skoro za zázrak že on stále žije,a že má vůbec kolem sebe někoho kdo je mu svým způsobem blízký.Je pochopitelné,že se musí vše někam posunout a proto se děje co se děje,ale hrozím se chvíle,že až Nesbo jednoho dne Harryho zabije bude to opravdu navždy..tak jak to prohlásil v nedávném rozhovoru.

Matkaknihomolka
29.09.2020 3 z 5

Zatim nejslabsi kniha od Nesba. Zapletka to byla pekna, mozny pachatel se take zmenil nekolikrat, porad se neco deje, ale kniha se mi strasne spatne cetla a vubec me to nevtahlo do deje. Pritom Nesba mam rada. Skoda.

lucie5197
25.09.2020 5 z 5

Nesbo má u mě vždycky jisté hvězdy, už jen za to jak to umí se slovy. Je skvělé a obdivuhodné napsat detektivku se skvělou zápletkou, napětím a ještě lépe vykreslenýma postavama, ale co nejvíce ocenuji je samotné umění psát čtivě, záživně a tak jak to prostě Nesbo umí..za což jsem mimochodem vděčná i překladatelům. Na tuhle jsem se obzvlášt těšila a samozřejmě nezklamala. Líbí se mi, jak se nebojí odrovnávat hlavní postavy, nebo vám totálně změnit pohled na ně.. Vážně jsem si myslela, že mám pachatele odhaleného, už jsem skoro byla i zklamaná a přece jen mě dostal! Závěr byl nečekaný, perfektně promyšlený s tím správným wow efektem. Ted už zase jen netrpělivě čekat na další.

Allla9
25.09.2020 5 z 5

Když už si myslíte, že se blížíte k pochopení a tušíte. kdo je pachatel, tak najednou zjistíte, že jste úplně mimo. Stopa se posune a vy znovu tápete. Kniha je strhující a svým způsobem děsivá.

Ticiana
24.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Autor nam predklada ruzne podezrele. Do toho tady mame Sveina, ktery se sem taky neskutecne hodil. Ty malinke detaily, ktere Nesbo predhazuje a mate nas, nuti nas kouknout se na to z dalsiho uhlu... Neskutecna kniha. Jeste lepsi byl konec. Tohle se fakt povedlo. Ne tolik akcni, ale tech ruznych zvratu, takze mate jednoho pachatele, toho vyloucite a pak dalsi a dalsi.

bookswithmarry
23.09.2020 5 z 5

Ďalší z prípadov Harryho Holea.
Kniha opäť nesklamala. (A nepíšem to len kvôli tomu že Nesbo je môj najobľúbenejší autor).
Príbeh je od začiatku napínavý a núti vás čítať knihu ďalej a ďalej a rozmýšľať kto bude tento krát vrahom.
Ako pri každej knihe sa mi (samozrejme) nepodarilo zistiť kto je vrah, až kým nepadlo vrahovo meno.
Harry Hole sa teraz ocitá asi v najťažších chvíľach vo svojom živote. Ako sa píše aj v popise knihy, Harry si siahne až na úplne dno a je otázne či sa mu tentokrát podarí postaviť sa znova.
Neviem si pomôcť ale Harry, hoc je aký je, je jednou z knižných postáv, na ktoré sa stále teším.
Zbožňujem ako autor opisuje okolie kde sa postavy nachádzajú. Najviac sa mi však páči ako opisuje Nórsku prírodu. Vtedy sa cítim akoby som sa tam naozaj nachádzala.
Knihu odporúčam prečítať každému kto má rád kvalitné a napínavé kriminálky. A nie len túto jednu knihu, ale všetky príbehy s detektívom Harrym Holeom ako aj samostatné knihy, ktoré Nesbo napísal.

Šánka
23.09.2020 5 z 5

Jako vždy dokonale ,,nesbovsky" napsané !!! Tento díl je ale jiný, není tolik akční, možná i méně napínavý, více na přemýšlení a dojemný.
Prostě skvělý.
Cesta, která nás dovede k pachateli, je plná slepých uliček, do nichž nás autor jako vždy navádí, mate a daří se mu to mistrovsky. To, že se Harry úspěšně propíjí i 12. dílem už k tomuto geniálnímu detektivovi jaksi patří.
Ale, pane Nesbo, stranu 64 Vám neodpustím, to si Harry nezasloužil :-( !!!!!!!!