Odloučení

Odloučení
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403861/bmid_odlouceni-Yqe-403861.jpg 3 72 72

Jejich manželství se rozpadlo, ale zatím si to nechávali pro sebe... Christopher odjíždí do Řecka za prací a jeho manželka se ho po čase vydá hledat – na popud své tchýně, která se synovi nemůže dovolat. Je to trochu podivná výprava: pro vypravěčku se cesta stává příležitostí k poslední rekapitulaci vyhaslého manželství. Přijíždí s odhodláním požádat Christophera o rozvod, v téměř opuštěném hotelu však nenachází ani svého chotě, ani klid na přemýšlení. Pak je ale Christopher nalezen mrtvý u cesty do nedaleké vesnice. Je teď z manželky exmanželka, nebo už jen vdova? Zprvu banální příběh o důvěře a nevěře nabírá hloubku a sílu, která dokáže ohromit i ochromit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Odeon

A Separation , 2017

hs777
10.03.2018 3 z 5

Ano, jak píše Babouš, chybí tomu spád. Pořád jsem čekala na něco, co to rozjede, rozproudí, ale tak pokojně doplulo až do konce. Kromě toho mi chyběla i nějaká pointa, protože o moc víc, než je v anotaci, v knize vlastně není. Škoda, zajímavý námět mohl nabídnout víc.

Babouš
06.03.2018 3 z 5

Skvělé téma, ale na můj vkus příliš rozvláčný styl autorky. Což je škoda, protože čtení mě vlastně bavilo, odhalování střípků ze zákulisí jednoho manželství bylo geniálně podané, ale chybělo tomu tempo. Ale pořád je to Odeonka, takže se těšte na kvalitu :)