Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4736 4736

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

tittanie
18.07.2020

Knížka mi byla doporučená. Nevím v jakém pořadí jsem to měla číst, ale četla jsem první příběh od Jáchyma. Myšlenka je zajímavá, ale jak jsem potom četla druhý příběh ze stejné strany, tak jsem už dost přeskakovala. Nevím příběh mi byl někdy proti srsti, někdy mi přišel zajímavý.

Pavlína197
17.07.2020 2 z 5

Příběh je to pěkný, plný citů a pocitů. Líbí se mi, že se obě části nekopírují, ale doplňují. Nicméně celkový dojem z knihy nemám úplně dobrý, neskutečně mi vadilo, jak autor vyhrocuje situace a to nejčastěji větným spojením ... tak, že ... . Začala jsem Jáchymem a ke konci mi to tak vadilo, že jsem knihu málem odložila. Ale byla jsem na druhou část Veronika tak zvědavá, že jsem první přece jen dočetla. Přesto mě to otrávilo tak, že knize dávám jen dvě hvězdy.

klarkys
14.07.2020 4 z 5

Ani jsem nepřemýšlela a otevřela Jáchymovu část. Pro mě hodně zajímavý, drsný, smutný a pestrý příběh s mnoha nevysvětlenými okamžiky, které jsou ale vysvětleny ve Veroničině části. A obráceně. Geniální.....Mně vyhovovalo dát si mezi oběma krátkou pauzu, když jsem totiž hned po dočtení Jáchyma otočila knihu a s chutí se začetla do Veroniky, nějak mě to nebavilo, dojmy z první poloviny byly ještě moc čerstvé.

martiline
13.07.2020 5 z 5

Přečteno během chvilky. Patrik Hartl prostě "umí". Příběh z pohledu Jáchyma je přesně takový jako si představuji pohled chlapa ... ale i když je Patrik Hartl muž, dokázal se nacítit na pohled Veroniky ...
Kniha se mi moc líbila ... ale rozhodně jsem se u ní nesmála jako u předchozích Hartlových děl ... vlastně jsem se vůbec nesmála.

Vakalik
12.07.2020 3 z 5

Hartlovi knihy zásadně poslouchám jako audioknihy. Ani jednu jsem nečetla v tištěné podobě. Je to z jednoho prostého důvodu - jeho knihy jsou tak lidově napsané, že by mě zaprvé asi nebavilo je číst, a zadruhé se u nich dá dělat i něco jiného (uklízet, běhat). Dlouho jsem se Hartlovi vyhýbala, protože zásadně nečtu knihy, které jsou zrovna v módě. Raději počkám až přejde ta vlna a pak si na knihu udělám vlastní názor. A jelikož zároveň čtu autorovu tvorbu postupně tak, jak byly knihy napsány, abych viděla jeho literární vývoj a posun, tak jsem se k Okamžikům štěstí dostala až nedávno. A úplně nadšená nejsem. To, že se neustále opakuje ten samý námět (více hlavních postav, které mají cosi společného, propletení osudu, vylíčení běžných situací, absence hlubšího dramatu) mi ani nevadí, protože mi přijde, že takových knih na trhu až tolik není. Spíš mi vadí, že se v dějí stále neuvěřitelnější a nereálnější věci. Okamžiky štěstí jsou toho úkazem. Nechci rozebírat konkrétní situace, abych nespoilerovala, ale vrcholem pro mě byl konec knihy (myslím vyřešení vztahů hlavní hrdinky). Začínala jsem číst od Veroniky a zpětně bych to udělala stejně. Odpočinková kniha, nejlépe k moři na lehátko do ruky nebo do uší :)

Ales.BD
10.07.2020 4 z 5

Zábavné, ale příliš nereálné. Škoda také, že autor lépe nepromyslel příběh, aby čtenáři docvakl až po přečtení obou částí.

Kuffenbach
10.07.2020 odpad!

Co to jako mělo být?

pinkstrom
09.07.2020 1 z 5

Cekala jsem mnohem víc. Na autora jsem slyšela jen samou chválu a tohle byla první kniha, kterou jsem od něj četla. Začala jsem Jachymem, jehož příběh mě docela bavil. Místy víc, místy míň, ale jako průměr dobrý. I jsem se těšila na část Veroniky, co nového se dozvím. Její pohled mě ale totálně nebavil a musela jsem se fakt nutit, abych knihu dočetla...

lucie2169
07.07.2020 odpad!

Na příběhu mohu ohodnotit kladně pouze zajímavý nápad prezentovat jej jako dvě nezávislá vyprávění sourozenců Veroniky a Jakuba. Tím ovšem bohužel veškerá pozitiva končí. Celé veledílo nejlépe vystihuje slovo TRAPNOST, pod kteréžto lze zahrnout příšernou češtinu, úděsné podání vypravěče (audiokniha), kterému patrně nikdo neřekl, že k veřejnému zpěvu je zapotřebí trocha hudebního sluchu, i chabý děj plný neuvěřitelných náhod a lidí trpících permanentní inkontinencí. Knihu jsem překonala silou vůle a pouze protože jsem chtěla vědět, zda je druhé vyprávění (Jakuba) stejně strašné jako první (Veroniky), což víceméně bylo. Přísahám, že od tohohle autora už nikdy nic.

Adlinkaa
04.07.2020 4 z 5

Zajímavý a rozhodně skvělý nápad, napsat knihu ze dvou pohledů. Prvně jsem začala s Jáchymem a hodně lidí, co začalo číst prvně Veroniku, ho pak vnímá úplně jinak. Kniha se mi zavděčila a já jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

luky123
02.07.2020 4 z 5

Když se mi knížka dostala do rukou, moc mě zajímalo, jaké to je číst jeden příběh z obou stran. Je to rozhodně zajímavý nápad. Začala jsem Veronikou a musím přiznat, že Jáchymova část mě bavila asi víc. Bylo to příjemné počtení, taková klasika od pana Hartla.

SanynkaZ
30.06.2020 4 z 5

Na Patriku Hartlovi se mi hrozně líbí, že si na nic nehraje. Moc dobře ví, že nemá na vysokou literaturu, takže píše mainstream pro určitou cílovou skupinu, a nesnaží se o nějaké duchaplné metafory (Třeštíková) nebo pseudointelektualní citáty (Viewegh).
Hartl je prostě Hartl, a takový Hartl mě baví.
Četla jsem nejdříve Veroniku, a kupodivu jsem se nenudila ani u Jáchyma, protože jsem v něm objevila detaily, které mi u Veroniky unikly.
Zbývá mi přečíst ještě Nejlepší víkend, ten se mnou pojede na dovolenou.

tabaluga
30.06.2020 4 z 5

Opravdu moc hezky psaná knížka, hlavní představitele jsem si oblíbila. Jáchym na mne působil jako silná osobnost. Veronika měla nejspíš pocit, ze musí nahradit rodiče a působila na mne křehce. Přesto toho spoustu dokázali, za to jsem je obdivovala. Ne každý si dokáže představit takovou tragédii, kterou oni zažili....Překvapil mne i způsob vydání této knihy. Bylo to neotřelé.

Evelin
27.06.2020 5 z 5

Kniha se mi libila.

bethulda
22.06.2020 3 z 5

Byla to moje první knížka od Hartla. Čekala jsem od toho nenáročné “dovolenkové” čtení. Četlo se to skutečně samo, ovšem náročné na psychiku to bylo dost. Tolik blbých rozhodnutí, náhod a vztahů, že to je snad na jednu knížku až moc. A spousta pasáží u kterých mi přišlo, že něco takového bych taky dokázala napsat, ale přišlo by mi blbé to vydávat jako literární dílo. Zkrátka na to, jak v poslední době o Hartlovi všichni básní, jsem doufala v trochu víc. (Začala jsem Veronikou a myslím, že jsem vzhledem k ději udělala dobře.)

cukrovka
17.06.2020 4 z 5

Příjemné čtení. Dlouho jsem se rozmýšlela kým začít a nakonec to vyhrál Jáchym. Jeho příběh mi přišel dynamičtější a zajímavější. Veroniky část mě tolik nebavila. Knížka je hlavně o vztazích, okamžicích štěstí a snaze zvládnou životní zvraty co nejlépe.

Pavcitko
10.06.2020 3 z 5

Četla jsem nejdříve Jáchyma a byla to jízda, děj měl spád, četlo se to samo. Ale když jsem potom začala číst Veroniku, už jsem věděla která bije a moc mě to nebavilo. Dočetla jsem docela znuděně. Nicméně oceňuji ten neotřelý nápad a tři hvězdy jsou zasloužené.

JáraTym
04.06.2020 1 z 5

Nápad na oboustrannou knihu není špatný. Bohužel provedení v tomto případě selhává. Trapné pokusy o humor (až na pár případu, což je v 500ti stránkové knize málo), nepochopitelné chování hlavních hrdinů, nesympatičnost a nepředpokládané situace. Já bych osobně většinou reagoval jinak než hlavní hrdinové. Kniha byla oddychová. To jí nikdo neupře. Čte se velmi rychle, takže jsem neměl problém celých těch 500 stránek za několik večerů přečíst. To je ovšem vše. Nenadchne, nepobaví, nedojme. Doufám, že se Patrik Hartl ještě vzchopí a napíše něco smysluplného a poutavého. Tuto knihu vám bohužel doporučit nemůžu. Pokud tedy nejste někdo co právě nemá nic lepšího na práci.

Upíříměsíc
29.05.2020 2 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu.. Nejprve Veroniku, to jsem si říkala..at uz to skonci a pak Jáchyma..kdy začátek byl docela dobrý..ale pak nuda.. No a když to skončilo, tak jsem si šla pustit další kapitolu.. A až v tu chvíli jsem zjistila, že to skončilo.. Takove zklamání po Malém pražském erotikon, který byl fakt super..

lehaje
24.05.2020 5 z 5

Skvělá oddychovka.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976