Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4737 4737

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Eliška353
14.04.2020 5 z 5

Opravdu zajímavé čtení. Jde vidět, že Patrik tyto jednoduché čtivé příběhy prostě umí. Ke konci mě dohnala až k slzám, klidně bych si přečetla za nějakou dobu znovu, opravdu doporučuji

AlbionFoxyFox
11.04.2020 5 z 5

Výborný nápad, bylo pro mě skvělé, že to, co bylo u jednoho sourozence jen náznakem, u druhého bylo vysvětleno. U některých situací jsem se smála nahlas, líbí se mi Hartlův jazyk i humor :)

lucie9998
10.04.2020 3 z 5

Popravdě se mi líbila kniha tak napůl. Přesněji, Jáchym ano, Veronika ne. Je tedy pravda, že hodně záleží na tom, z které strany to čtenář vezme. Ja začala Jachymem a Veronika mi docela lezla na nervy.

Anitram22
04.04.2020 5 z 5

Knižka mi byla doporučena kamarádkou, když jsem prožívala ne moc "veselé" období a musím říct, že mi pomohla. Každý máme svoje okamžiky štěstí a to i v těch smutnějších obdobích života.

Ksyu
03.04.2020 5 z 5

Mně se to líbilo moc jak je knížka psanám
Oba příběhy stály za to.
Bezvládná kniha na dovolenou.

Péťa087
31.03.2020 5 z 5

Skvělá oddechová knížka. Začala jsem Jáchymem,aniž bych věděla,že z druhé strany vše vypráví Veronika. Líbilo se mi,jak do sebe vše krásně zapadlo. Opravdu skvělý nápad ????

amanek
28.03.2020 5 z 5

Spletité osudy sourozenců Veroniky a Jáchyma. Nikdy nevíme, co nám život přinese a jaké překvapivě zvraty nás čekají. Příjemná, čtivá oddechová.

janasim
23.03.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí jsou pro mě příjemným překvapením. Jak vyprávění Veroniky, tak Jáchyma mě bavilo. Myslím, že je lepší začít číst Veronikou, alespoň mně to tak přišlo. Závěr byl sice jako z amerického filmu, ale mně to k těmto příběhům sedlo.

Natyna3
22.03.2020 3 z 5

Oddechová knížka, která byla vlastně lepší, než jsem čekala.
Doporučuji nejprve číst příběh Veroniky, protože si myslím že konec Jáchymova příběhu hezky vyznívá jako uzavření celé knihy.

Kristulda
16.03.2020 4 z 5

Kniha mi byla zapůjčena, začla sem Veroinikou, a Jachym se mi už ani nechtěl číst, ale donutila sem se konec byla takový jako v americkém filmu. Četlo se to dobře, zkusím ještě Nejlepší víkend at si udělam o panu spisovateli lepší obrázek :-)

MatoLenka
11.03.2020 1 z 5

Začala jsem Veronikou - start velmi čtivý, ale po pár stránkách mi příběh začal připadat jak z červené knihovny a přestala jsem mít chuť číst dál.

ujira
03.03.2020 4 z 5

První setkání s Patrikem Hartlem a milé překvapení, lehký, leč nepodbízivý styl, hluboká psychologická sonda do života dvou sourozenců a jen trochu kýčovitý konec. Budu si muset ještě něco přečíst.

Mandlevest
29.02.2020 5 z 5

Za mě zase za plný počet. Jak už jsem psala, styl vyprávění Patrika Hartla je opravdu originální a , i jak je z hodnocení vidět, někomu vyhovuje absolutně a někoho irituje, nic mezi tím. Já se řadím k těm čtenářům, kterým životní peripetie Veroniky a Jáchyma zpříjemnily několik večerů a já jim velmi fandila, aby ty svoje okamžiky štěstí chytili pevně za pačesy a neprotekly jim mezi prsty. Kniha se mi líbila ješte více jako Nejlepší víkend a čtení "dvou knih v jedné" mně přijde originální, stejně jako Hartlův styl. Vždyť čtení po kapitolách z pohledu několika postav se dnes objevuje v mnoha knihách, ale tohle je unikát :-). Moc příjemná oddechovka, já se skvěle bavila.

Snoopi
23.02.2020 2 z 5

Příjemné oddychové čtení o mezilidských vztazích a cestě za štěstím. Potěší, neurazí, možná pohladí po duši, ale nic vážnějšího nelze očekávat. A to je možná záměr - obyčejný člověk, který prožívá naplno svůj život v současném poněkud zmateném světě... Zajímavé je řešení románu - příběh dvou sourozenců, každý z nich představuje jednu polovinu - a čtenář si může vybrat, který začne číst jako první.

evik2710
19.02.2020 5 z 5

Super čtení

kikies
16.02.2020 2 z 5

Příjemné čtení, ale takové plytké a místy přitažené za vlasy. Fakt ideální k vodě na dovolenou, ale nepředpokládám, že by ve mně vzpomínka na knihu nějak hlouběji zakořenila...

TereVy
16.02.2020 3 z 5

Taková oddechovka, happy ending jako ve všech jeho knihách ...

alusa4302
14.02.2020 5 z 5

Zajimavá kniha ze života i když děj byl smutný .Dobře se četla.

Lady-K
13.02.2020

Pan Hartl chtěl zvýšit zajímavost děje v knize rádoby šokujícími zápletkami, které na mě ovšem působily trošku jako klišé. Obzvláště má v oblibě těhotenství. Hmmmm čím bych to asi tak okořenil? Mám to, nechám ji otěhotnět! A v tomto duchu se to tak nějak odehrává celé :)

Spíše bych doporučila začít Veronikou a poté Jáchymem. Ikdyž je to jiný příběh tak část Jáchyma se neopakuje s tou Veroniky, hodnotím jako plus.

zandu
08.02.2020 5 z 5

Líbila se mi. Mám knihy pana Hartla ráda :-)

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976