Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4739 4739

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

katka9892
31.12.2019 5 z 5

Perfektní zábavná kniha

Makyny
30.12.2019 3 z 5

Stejně jako Nejlepší víkend byly Okamžiky štěstí hořkosladké.
Bylo zajímavé číst dva vzájemně se propojující, a přitom samostatné, příběhy. Začala jsem Veronikou, což byla asi lepší volba, bavila mě víc a lépe se četla. Jáchymův příběh mi přišel trochu osekanější než Veroniky a nějak mi nepřirostl k srdci.
Ale na vánoční svátky milá oddechovka.

leanyka
26.12.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, perfektní nápad takhle napsat knihu z obou stran. Člověk se sžije s první postavou a teprve poté zjišťuje i informace z druhé strany.

Ilonaho
25.12.2019 1 z 5

Plytké, podbízivé...

dzejkbeltygros
19.12.2019 4 z 5

Určitě doporučuju číst nejdříve část růžovou a pak až modrou. Myslím, že tak do sebe informace lépe zapadnou. Byla to moje první knížka od Hartla a byla skvělá! Dokonale protkané osudy několika lidí.

PetrCepek
18.12.2019 5 z 5

Za mne zatím nejlepší PH, ať se čte od Jáchyma či od Veroniky.

VěraČamková
15.12.2019 5 z 5

Patrik Hartl opravdu nikdy nezklame, knížka mě bavila moc

Krukron
14.12.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem to konečně dočetl. Nejdřív druhou půlku od Veroniky. Pak byla opravdu dlouhá pauza a konečně dotčen i Jáchym. Hodně zapeklitý příběh o životních osudech a situacích. Někdy mi přišlo, že to bylo moc náhod, ale o tom asi právě romány jsou. Jinak odpočinkový a příjemný Hartl, tak jak ho mám rád. Ale předchozí kniha mi seděla víc.

LooneyCZ
07.12.2019 1 z 5

Nedočteno. Začala jsem příběhem Veroniky a po cca 90 stranách jsem to znechuceně odložila. Bylo to moc sluníčkové, moc limonádové, povrchní, málo uvěřitelné. Pak jsem to zkusila ještě z druhého konce, ale po 40 stránkách Jáchyma jsem usoudila, že můj čas je příliš vzácný na to, abych jím plýtvala na knihu, která mě nebaví, ba přímo štve. Nesedl mi jazyk, nesedl mi děj a nezachránil to ani neobvyklý nápad se čtením z obou stran. Druhá, ale pravděpodobně poslední kniha, kterou jsem od Hartla četla.

ivis77
04.12.2019 5 z 5

Začala jsem Veronikou, chytla mě od první chvíle a už nepustila. Její vyprávění mě asi bavilo maličko víc.
Skvělá knížka, ke které se pravděpodobně po čase znovu vrátím.

Lutzka
29.11.2019 3 z 5

Oddechovka. Kniha, ve které se toho děje hodně, ale velmi povrchně. Ačkoli se mi zdála kniha ze dvou stran, ze dvou úhlů pohledů zajímavý nápad, v reálu tato kniha z tohoto pojetí moc nevytěžila. Asi by to byla dobrá předloha pro nekonečný televizní seriál. Ale pro náročnějšího čtenáře to není.

Andyhana
25.11.2019 4 z 5

Jelikož jsem si půjčila z knihovny a kniha se díky polepu z knihovny tvářila, že má jen jeden začátek, začala jsem číst tu mužskou část. Že jde číst i z druhé strany jsem zjistila až po nějaké době. Je to má druhá kniha od Hartla, stejně jako v té první jsem přeskakovala líčení fantasmagorických snů a děti se mi zdály opět na svůj věk přechytralé. Jinak počtení dobré, dávám 4 hvězdy.

chlo0opek
24.11.2019 5 z 5

Když jsem poprvé uviděl přebal knihy, moc to ve mne nenavodilo touhu se do ní zrovna pustit. Ale brzy po začátku, po hodně překvapivé události, jsem pochopil, že příběh samotný se od přebalu bude přece jen lišit víc, než se na první pohled zdá. A tak jsem se do knihy začetl a ani jsem se nenadál a byl jsem uprostřed a bylo po všem. A musím přiznat, že se kniha četla moc dobře, i když z mého pohledu mi přece jen přišel příběh Jáchyma čtivější, protože neobsahoval až tolik citových problémů a celkově mi jeho vyprávění přišlo zajímavější. Bál jsem se také, že prolínání příběhů bude vždycky velká nápověda do toho druhého a tím se následně stane méně atraktivní. Ale musím uznat, že si s tím autor poradil nad očekávání dobře, takže i v tomhle směru spokojenost a kniha se tak stala příjemným překvapením.

seiwaa
19.11.2019 3 z 5

Patrik Hartl jako člověk je mi velmi sympatický, působí na mě naprosto optimistickým dojmem a hýří z něj životní nadšení. Patrik Hartl jako spisovatel - čekala jsem asi víc. Téma nevěra už mě z jeho knih dost nudí a musím souhlasit s dalšími, že vulgarismů je použito určitě víc, než by bylo nutné. Přijde mi, že na tomto stylu pan Hartl staví, což je škoda (určitě tím osloví větší dav lidí, ale myslím si, že má na víc). Koncept vyprávění příběhu z dvou stran mi přišel zajímavý - přečetla jsem prvně Jáchyma, některé pasáže se mi velmi líbily, příběh mě místy překvapoval a celkově bavil. Do Veroniky jsem se pustila bez přestávky a to už mě nudilo. Navíc mám pocit, že spoustu situací popsaných v knize jsem viděla v seriálech / filmech, a to téměř na slovo stejně. Co ve mě zachovalo největší dojem byl ale vztah sourozenců - jak spolu v těžkých chvílích drželi, podporovali se navzájem a byli si oporou po celou dobu.

kazetko
13.11.2019 1 z 5

Mno nevím. Občas mne autor baví, občas už je ho moc. Když jsem si přečetla knihu z jedné strany, přišlo mi, že ta druhá už je vlastně zbytečná - čtenář se dozví jen pár detailů, které ještě nevěděl.
Na druhou stranu si myslím, že vyprávění příběhu z více stran je dobrý nápad, ale provedení nee.
Zároveň u Hartla tak nějak bojuji s takovým jeho přehnaným projevem - až moc přehrává některé postavy, až moc se snaží někdy psát vtipnou řečí, až moc chce pobavit novotvary a sprostotami. Možná prostě jen nesedí mně. Taky vždy při čtení Hartla přemýšlím - to je ve společnosti opravdu tak uvolněná morálka?

Aseverova
05.11.2019 4 z 5

Z knížky jsem si nesedla na zadek, ale i tak mě celkem bavila.

TomasFan
04.11.2019 1 z 5

Pořád slyším, že Hartl je takový ten lidový spisovatel, co píše o každodenních problémech. Jestli se ale někdo chová jako postavy v této knize, tak ho lituji... jediný problém dnešní doby tedy musí být s kým se vyspat...

sarsevcikova
03.11.2019 3 z 5

Začala jsem číst vyprávěním Jáchyma a super. Veroniky část mi už přišla jako shrnutí, někdy až nepodstatné, nezajímavé a možná dlouhé. Celkový dojem z knihy mám dobrý.

Klára2216
24.10.2019 4 z 5

Líbila se mi ze všech nejvíce. Krásné, odpočinkové čtení na dovolenou. Možná zbytečně moc dlouhé, ale jinak dobré.

danielavachova
23.10.2019 5 z 5

Zajímavě napsaná kniha,lze číst z obou stran. Pro mě nejlepší kniha od Patrika Hartla.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976