Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4818 4818

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

cherubinka
19.01.2019 4 z 5

Asi nejhorší co jsem četla. Začala jsem Veronikou, která je dost podrobná, proti Jáchymově polovině. Navíc tam pár událostí, které jsou popisovány z jejího a jeho pohledu, nesedí. Ale opět jako ostatní knihy, četlo se to dobře.

jajcak
18.01.2019 1 z 5

Na to jak je autor vychvalovaný, tak sloh má tedy opravdu nic moc - něco takového bych snad napsala taky. Charaktery postav nepravděpodobné, ta Veronika vyloženě na ránu, zápletky nepravděpodobné. Velké zklamání.

Petrusch
16.01.2019 odpad!

Strasny zklamani! Nuda, nuda, nuda... Knizku jsem odlozila a nedocetla, to se vazne nedalo. Prislo mi to jako cteni pro nactilete, pribehy nezazivne, obcas skladba vet jako slohova prace zaka prvniho rocniku stredni skoly.
Jeste panu Hartlovi dam sanci a uvidime, snad tentokrat nezklame, ale prijemne prekvapi :)

stesa
15.01.2019 2 z 5

Okamžiky štěstí byly mojí první knihou od Patrika Hartla, na kterou jsem se hodně těšila na základě kladných ohlasů a hlavně originální struktury dvou úhlů pohledu na jeden příběh.
Musím uznat, že konstrukce příběhu se skutečně povedla, části se vzájemně doplňovaly a nakonec vytvořily kompletní obraz.
Obsahově mě ale kniha příliš nenadchla. Lépe se mi četla Veroničina část, která mi připadala reálnější a uvěřitelnější. Jáchymův příběh mi přišel strašně nevěrohodný a překombinovaný, polovina jeho zápletek na mě dělala dojem naprosté hlouposti - tak trochu mi to celé připadalo jako scéna z první kapitoly, kdy Jáchym píše slohovku a vrší na sebe nesourodé myšlenky jen proto, aby mu nabýval rozsah textu a měl co nejdříve hotovo.
I když se jedná o oddechové čtení, kniha mi z velké části přišla založená na příliš levném humoru a bohužel až trapných zápletkách. Můj dojem nevylepšily ani dialogy, které byly většinou banální a ne příliš reálné.
Hvězdičky dávám za originální kompozici ve formě dvojknihy, celkem dobrou Veroničinu část a začátek Jáchymovy části, než se jeho příběh přehnaně zamotal. Celkově mě ale kniha zklamala.

Anie.M
14.01.2019 2 z 5

oddychové čtení nad kterým není potřeba se nějak zamýšlet. občas mi to přišlo nedomyšlené ve stylu "joo tomu teda fakt věřím, že by se to tak stalo"
nejprve jsem četla Veroniku, ale víc lidský mi přišel Jáchym, více uvěřitelný (až teda na ten konec). Veronika se mi zdála taková opravdu literární figurka, která neexistuje a jednou se z ní udělá suveréní žena a jednou labilní holčina bez nějakého přirozeného vývoje.
nápad napsat jeden příběh z dvou pohledů je super, ale v tomto případě to byly spíš dvě knížky, které můžou zůstat samostatně. na druhé straně příjemně překvapily popisy sexuálních scén - nic vulgárního, nic nevinného.

Georgie1
14.01.2019 4 z 5

Knihu jsem začala číst náhodně od Veroničina příběhu a četla se mi moc dobře. Překvapila mne ta důvěrná znalost ženského myšlení, cítění a pohledu na věc. Veronika mne svým příběhem zaujala i pobavila. Viktora už jsem jen rychle přečetla. Kromě absurdního konce jsem nenašla onu Veroničinu hloubku. Už jsem se neusmála ani nezaslzela. Možná, kdybych četla v opačném pořadí. To už však nezjistím. Rozhodně se však četlo velmi dobře a těším se na další Hartlovinku.

amiska
11.01.2019

Kdo má rád knížky od tohoto autora, budou se mu "Okamžiky" líbit a nemusí váhat, zda si knihu koupit nebo půjčit. Já četla nejdřív příběh Jáchyma a po dočtení celé knížky jsem si pomyslela, že jsem udělala dobře. Oba náhledy na tok stejných událostí mi přijdou jako originální nápad, který umožní nahlédnout do mužské i dámské duše. Děkuji za příjemný zážitek.

domihruzkova
11.01.2019 5 z 5

Kniha mě bavila, nemohla jsem ji odložit :)

Vendys80
10.01.2019 3 z 5

Nenarocna kniha, jejiz cilem je pobavit. Tento cil byl splnen. Zajimavy pribeh vypraveny z pohledu 2 osob - sourozencu.

Poopie
07.01.2019 2 z 5

No. Opravdu mě zaráží, že má kniha takový úspěch. Líčení nějakých okamžiků mi přišlo hodně moc přitažené za vlasy. Ty absurdity mě hrozně rušily. Místo toho, abych jen cítila sílu okamžiku a vtáhlo mě to do děje, jsem naopak odklonila oči od řádků a pronesla: "No to je zase kravina!!!". Bohužel jsem toto zažívala během čtení dost často. Až mě to chvilkami opravdu rozčilovalo.
Myslím, že i zde by platilo, že méně je více. Někdy to bylo až trapné.

Začala jsem Jáchymem a po první kapitole jsem si řekla, dobré, to mě bude asi bavit. Pak už jsem si to neřekla nikdy... knihu jsem dočetla, protože nemám ráda nedotažené věci do konce. Bylo fajn čekat jak některé styčné body v příběhu viděla druhá postava z dvojice sourozenců. Ale postavy na mě nezapůsobily. Sama jsem si v dětství prošla ztrátou rodiče pri nehodě, ale toto me nezasahlo... bylo to ploché, neměla jsem potřebu postavám fandit a prát se s nimi s jejich osudem... jen jsem to prostě četla a natěšeně koukala kolik stran ještě do konce zbývá... Pro mě zklamání, určitě se dalo z tématu i neobvyklé možnosti vybrat si začátek dvojknihy, "vytřískat" mnohem, mnohem víc. Hodně jsem od knížky čekala, hodně jsem se na ni těšila a hodně mě zklamala.

P. Hartl? Nic pro mě.

2 hvězdy, za první kapitolu Jáchyma a za to, že to celé do sebe zapadlo a kruh se opravdu uzavřel...

Hnědoočko7
03.01.2019 5 z 5

Zajímavá forma čtení knihy ze dvou stran a dvou úhlů pohledu. Moje první od Patrika Hartla, už se těším na další.

brigada
03.01.2019 5 z 5

Za mě zatím autorova nejlepší

jana2144
02.01.2019 5 z 5

Pár dní jsem nežila život svůj, ale Veroniky a Jáchyma. Ta kniha mě doslova pohltila, četla jsem dlouho do noci a o různých situacích, které se obema hrdinům děly, přemýšlela. A mám pocit, že tohle je prostě život, se všemi radostmi i pády, které jsou ale doprovazeny právě okamžiky štěstí:)

zbraslavanka
02.01.2019 5 z 5

Už druhá od Patrika a opět nezklamal. Úžasný nápad - úhel pohledu ze strany muže a pak zase ženská mysl, fakt to nemá chybu :-) Je v ní vtip, legrace i dojetí. Doporučuji nekoukat na recenze, ale pustit se do ní, stojí za to :-)

Mišule_11
02.01.2019 4 z 5

Je možné, že jsem se již tolik nebavila jako u předchozích knih Hartla, ale knihu jsem přečetla s tím, že jsem byla po celou dobu zvědavá, jak to vlastně se sourozenci dopadne..:)
Děj nebyl špatně popsaný, i když si podle mě Veronika vytrpěla stejně jako Hynek a šlo o reálné problémy, se kterými se můžeme setkat i my..

Layyen
31.12.2018 5 z 5

Hlubší myšlenku v této knize asi člověk nenajde, ale dokonale mě bavila, od začátku do konce, vtipná, zajímavá, občas správně ujetá :) určitě můžu doporučit

Ludika
30.12.2018 1 z 5

Naštěstí už dočteno a nemyslím, že bych tuto knihu někomu mohla doporučit. Snad jen jako velmi nenáročné a oddechové čtení, ovšem místy i nezáživné. Jak už tu bylo řečeno, trochu zavání červenou knihovnou. Vlastně celkově úroveň knihy kolísá... občas se rozjede a chvíli je zajímavá, ale pak se autor "zasekne" a "vycpe" příběh něčím "zajímavým". Byla to moje první kniha od Patrika Hartla a zatím nemám chuť si přečíst další...

aktijnov
30.12.2018 4 z 5

Zajímavý nápad vyprávění příběhu. Stejné situace viděné očima dvou lidí. Tahle knížka se mi líbila víc, než Nejlepší víkend a docela mě nadchla. Na vánoční prázdniny prima četba.

peta2173
27.12.2018 3 z 5

První kniha, kterou jsem od spisovatele četla. Zaujala mě svým koncipováním dvou příběhů, které se vzájemně doplňují, což mi přišlo jako geniální myšlenka. Pro mě to byla výborná oddechová knížka, kterou si člověk může přečíst mezi těžší literaturou nebo po večerech, když chce zapomenout na práci.

jana6918
27.12.2018 4 z 5

Nejlepší kniha od Hartla, alespoň dle mého. Velmi dobře se čte, sice chvílemi dost smutná, ale i tak velmi ctiva