Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4818 4818

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Trolice
25.03.2018 3 z 5

Spisovatele mám moc ráda, na knihu jsem se těšila. Po přečtení Jáchyma jsem byla zvědavá na Veroniku, ale v průběhu čtení jsem zjistila, že mě moc nebaví číst 2x stejný příběh, i když z jiného pohledu. Ale i přesto byla kniha oddechová :-)

Pilulka89
23.03.2018 1 z 5

Snažila jsem se opakovaně knihu dočíst. Nešlo to. Nudné, tahavé, nezajímavé, útrpné. Dávám jednu hvězdu za nápad, psát knihu ze dvou stran.

Ryane-Delle
23.03.2018 1 z 5

Toto se moc nepovedlo. Pominu-li děj, který je tak zamotaný, přehnaný a nepravděpodobný, což může sice znamenat, že je kniha čtivá, nicméně se tím zařazuje spíš do kategorie sci-fi, jazyk tohoto díla je nesmírně mdlý a nezajímavý - žádná přehlídka květnatější mluvy hodné dospělého, kreativního a hlavně zkušeného člověka se nekoná. Spousta frází mohla být vynechána, některé jsou na můj vkus tak nepříjemně nepatřičné až trapné, že jsem je se studem a kroucením hlavy jen zběsile prolítla. Některé pasáže zbytečně popisné - v určitých částech mi kniha připomínala internetový návod (Začněte podnikat snadno a rychle).
Jedinou hvězdu nechávám za formu - v rámci 2 pohledů chválím především kladení důrazu na jednotlivé události - pro jednoho ze sourozenců je určitá situace důležitá a věnuje jí v knize spoustu prostoru, druhý se o ní naopak ani nezmíní, přestože se ho týká také. Autor tak zajistil, aby čtenáři alespoň částečně nečetli dvakrát zcela totéž. Uf.

e.s.e.t.
22.03.2018 5 z 5

Já prostě Hartla miluju! Miluju jeho styl psaní (jednoduché, nenáročné, přesto obsahově plné), miluju jeho knihy, miluju jeho příběhy.
Okamžiky štěstí jsou rozhodně výjimečná kniha, a to i přesto, že se jedná o klasickou českou románovku (láska, nevěra, sex, problémy v rodině, finanční tíseň,...). Zpracování kdy si můžete vybrat zda se na ten "stejný" příběh podíváte nejprve z pohledu mužského, či ženského světa, je pro mě něčím úplně novým, předtím jsem se s tím nikdy nesetkala. A řeknu Vám, že to je vážně něco. Začala jsem příběhem Veroniky a teprve poté jsem šla na Jáchyma. Mezi těmito příběhy jsem si dala několik dní pauzu, ale i s ní, jsem měla celou knihu za týden přečtenou. Rozhodně doporučuji k přečtení. Okamžiky bych zařadila žánrově jako literaturu pro ženy, protože je naplněná sentimentem, láskou a lží. A to vše v krásné harmonii. Dávala jsem jí přítelově mamince k Vánocům, když ji mi půjčovala tak ji krásně vystihla: "Já ti tak závidím, že ji teprve budeš číst - že nevíš o čem je. Já bych ji tak chtěla zapomenout, abych si ji mohla přečíst znova".

nikkitta201
22.03.2018 4 z 5

První knížka od tohoto autora v mé sbírce. Četla se parádně. Je psaná z hlediska dvou pohledů. Z jedné strany knihy se čte mužský svět a z druhé strany knihy ženský - stejné situace zažívané dvěma různými pohledy. Někdy z toho až mrazí, ale je to vtipné a dobře se to čte. Určitě si přečtu i další knížky.

Neami2
22.03.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila. I když musím říct, že ten konec mě trochu zklamal. Nečetla se už tak dobře, jako předchozí dvě knihy od tohoto autora a je potřeba ji brát s větší rezervou. Řekla bych, že je že všech tří knih od Hartla nejslabší.

los
20.03.2018 1 z 5

formálně a kompozičně dobrý nápad (a i technicky nápaditě provedený) vyprávět jeden příběh očima dvou hlavních protagonistů, ovšem nikoli paralelně, ale nadvakrát - každý zvlášť
je poznat autorův talent (snad vycvičený ze scenáristiky a na seriálové tvorbě) zdařile pracovat se zápletkou a neutopit se v kauzalitě a chronologii, což však na druhé straně odhaluje i největší slabinu knihy/knih, tj. ve snaze o zkratku se proud vyprávění na mnoha místech blíží spíše převyprávění; příjemné odpočinkové čtení, ale nic víc

Nokondisi
19.03.2018 odpad!

Vůbec mě nezaujala.

LuciíŠvarc
14.03.2018 5 z 5

Kniha perfektní, zase trochu něco jiného. Začala jsem Jáchymem a jeho příběh se mi líbil víc. Kniha prošla celou rodinou včetně kamarádek a všude měla úspěch, pěkné odpočinkové čtení. Zajímavé mi připadá, že všem se více líbil příběh té postavy, kterou knihu začali číst. Určitě doporučuji. :)

lenysek69
14.03.2018 5 z 5

Sice už je to delší dobu, co jsem knihu četla, ale strašně moc se mi líbila. Příběhy obou sourozenců jsou napínavé, i když příběh Jáchyma se mi líbil o trochu víc. Konec u Jáchyma jsem vůbec nečekala, ale konec u Veroniky jsem trochu předpokládala. Každopádně knihu doporučuji, je to skvělá "oddychovka".

demlice
13.03.2018 5 z 5

Krásný! Jedním slovem - KRÁSNÝ!!! Brečela jsem, pak jsem se smála a zase brečela, no a nakonec jsem si pobrečela... Nedokážu říct, která část mě vzala víc. Nejdřív jsem si myslela, že Veroničino vyprávění je více emotivní. Takový životní sado-maso. Pořád jsem si říkala: tvl, tohle už ta holka nemůže ustát. A ustála... Jáchymova část je vážně skvělá kvůli chlapskému pohledu na věc. Je sice světlou výjimkou mezi chlapy (on hledá lásku), ale stejně staví sex až na první místo :-).
Okamžiky štěstí... dokonalý název pro dokonalou knihu. Je až s podivem, v kolika situacích se najdete. Možná člověk tak trochu brečí i sám nad sebou...

Ali_xy
07.03.2018 5 z 5

Knihy Patrika Hartla jsou skvělé oddechovky. Mám ráda jeho styl psaní, humor i neotřelý popis událostí a myšlenek. Myšlenka dvojrománu je skvělá věc, děj se neopakuje, je to zajímavý pohled do života dvou sourozenců. Začala jsem náhodně s Veronikou a její příběh mi přišel propracovanější, ale možná je to jen můj pocit :-).

Hrdlička1
06.03.2018 3 z 5

Myšlenka - vyprávění za stejné časové období z rozdílných pohledů sourozenců - super. Ale samotný děj mě bohužel neoslovil.

poulet
28.02.2018 2 z 5

Za mě ztráta času - nic lehčího už člověk číst snad ani nemůže ( a to vážně nejsem žádnej intelektuál). Přišla jsem si, jako když mi je 13 a čtu Lenku Lanczovou.

mousegun
26.02.2018 5 z 5

Tato knizka se mi moc libila. Veroniku jsem precetla za jeden den a Jachyma za druhy. Vtipne to ma pan Hartl vyresene. Opravdu velmi ctive a takove mile, hlavne vztah sourozencu. Dekuji za skvelou zabavu.

zuza_zuzule
26.02.2018 4 z 5

Hned na začátek musím zmínit, že mám Patrika Hartla jako osobnost velmi ráda. Po humorném představení v několika zábavných televizních pořadech a rádiových spotech jsem se rozhodla, že si přečtu všemi kamarády velmi pozitivně hodnocenou knihu se dvěma časově provázanými příběhy.

Knihu jsem začala číst nejdříve z pohledu Veroniky. S tou jsem se v začátcích velmi ztotožňovala, co se týče její podnikavosti, časem mi však začala být malinko nesympatická, což nemusí být vůbec na škodu, přesto mi konec jejího příběhu přišel malinko přitažený za vlasy. Stejně jako několik scén v průběhu celé knížky, které se mi zdály nereálné. Nejsem typ čtenáře, který knihu nedočte, naopak poctivě dočítám celé knihy až do konce. Stejně jako u této knížky.

Jáchymův příběh jsem přelouskala poměrně rychle, možná i díky tomu, že se děj často opakoval a člověk si dokázal spoustu věcí pospojovat a domyslet. Ačkoli jsem stále doufala, že knížka skončí pozitivně pro oba zároveň (jak bylo samotným autorem předestíráno), konec mě, musím říci, trošku zklamal.

Celkově jsem od této knížky čekala něco trochu jiného a asi trochu víc. :) Ale nic to nemění na tom, že se při jejím čtení člověk velmi dobře pobaví, ukápne mu pár slz i před davem lidí v metru a usmívá se celý den od ucha k uchu. :) Každopádně mám v plánu si vypůjčit a schroupnout i Patrikovu prvotinu Prvoka, Šampóna, Tečku a Karla a možná časem i jeho druhotinu, do které jsem zatím jen očkem nakoukla. :)

bafuskyBaf
25.02.2018 3 z 5

Začala jsem číst Veronikou - příběh se mi docela líbil.. Za dva dny jsem to měla přečtené. Pohled Jáchyma už mi potom přišel takový nic moc. Nějak mě nebavil. Možná to bylo tím, že se některé věci opakovali...i když to vyprávěl Jáchym.

PetikH2O
25.02.2018 3 z 5

Bylo to nějaký utahaný. Četla jsem nejdříve z pohledu Veroniky. Chyběl mi tam hnací motor, dočetla jsem s obtížemi.. :(

JPBelmondo
25.02.2018 3 z 5

Zajímavě řešená kniha - můžete si vybrat, ze které strany začnete číst. Já začala Jáchymem. Bylo zajímavé, sledovat příběh sourozenců, kteří zůstali sami, pohledem každého zvlášť. Kniha je čtivá, místy i vtipná, takové pohodové čtení, ale čekala jsem víc .

Frupet
23.02.2018 3 z 5

Jako matka na mateřské potřebuji knihy, které můžu odložit v půlce věty a pak se zase vrátit. A tohle je přesně ono. Je to docela příjemné, nekomplikované čtení ozvláštněné onou možností číst z obou stran. Neurazí, nenadchne. Proto 3 hvězdy.