Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4735 4735

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Jita160
10.04.2021 5 z 5

To mě fakt bavilo už jen to ,že jsem si mohla vybrat odkud začnu knížku číst...ze předu nebo ze zadu???????
Příběh byl moc pěkný a oba sourozenci mě přirostli k srdci.
Hárt to opět zvládl na 1. pro mě je to od něho asi zatím nejlepší knížka.

strana394
06.04.2021 4 z 5

Sice mým oblíbeným žánrem je fantasy, ale knížka mě velice mile překvapila. Byla čtivá, zábavná, všechny trable sourozenců jsem prožívala s nimi. Začala jsem číst od Veroniky a Jáchymův příběh to krásně uzavřel.

Myška789
28.03.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla hezky zpracovaná jak z pohledu Veroniky, tak i z pohledu Jáchyma.
Oba příběhy, ať už Veroniky nebo Jáchyma měli něco do sebe, těžko říct, čí příběh se mi líbil víc, jedno vím ale jistě a to to, že si ji rozhodně ještě někdy přečtu. 5*

Zujaja
24.03.2021 5 z 5

Tímto jsem dočetla všechny knihy Hartla. Všechny se mi dobře četly, protože v nich nic nehledám, jen si u toho čtení jeho knih odpočinu, prostě jen čtu ...

maryska09
16.03.2021 5 z 5

Knížky Patrika Hartla prostě baví. Jsou čtivé, milé, svižné a skvělé pro dobrou náladu a pohodu. Někdy od knížky nechci nic víc. Díky

kačenka80
13.03.2021 2 z 5

Hartla mám ráda ale kniha mě zklamala. Začala jsem Veronikou a potom Jáchymem ale čekala jsem něco jiného. Je to kniha u které se nemusí přemýšlet a dá se k ní v klidu vrátit i po týdnu.

fayne
09.03.2021 4 z 5

Možná se pletu, ale tipuji, ze autor začal se psaním u Jáchyma, u kterého jsem začala i ja a bez něhož by mi druha část Veroniky nejspis nedávala smysl, protože byl detailněji napsaný. Takže nemyslím si, ze je jedno, odkud začnete a muzu upřímně rict, ze obe části me bavily stejně, i když už jsem tusila, co a jak dopadne.
A hlavne jsem si zamilovala pro me dvě nová nezapomenutelná slova - gištiribiligi a nedomazlena!
Proste oddychovka na složitější období života, kdy toužíte vypnout :-)

Markéta948
01.03.2021 2 z 5

Tuto knihu jsem četla na doporučení. Oddechovka u které nemusíte přemýšlet. Bavila mě první část, kterou jsem si přečetla. Po "otočení " knížky, jsem se místy musela nutit, abych ji dočetla, protože jsem věděla, jak to "asi" proběhne. Ve výsledku je kniha čtivá a věřím, že si najde své fanoušky.

VeruSed
25.02.2021 3 z 5

Hartlovy knížky jsou podle mého názoru psané všechny stejným jazykem a velmi podobným způsobem, ale mají svůj originální půvab. Na tuhle jsem si po přečtení několikrát vzpomněla, protože poselství obsažené už v názvu je prostě a jednoduše pravdivé. Doporučuji a upozorňuji, že se od ní tak snadno neodtrhnete :)

Merlinit
15.02.2021 2 z 5

Ani nevím, co mě štvalo víc. Jestli fakt, že všichni byli v tak zoufalé situaci, nebo to, jak všichni byli profesně skvělí a úspěšní ve všem, na co sáhli. Možná to byla spíš skutečnost, že všichni ustavičné řešili, zda někoho milují (právě teď, v tento okamžik) a zda se s někým (často jiným) mají vyspat nebo ne nebo jak. Také mne rušil autorův slovník: jsme zvyklí z obecné češtiny na slovo "mlíko", není však důvodu, proč by je měl používat autor knihy, pokud je nevložil do úst některé nespisovně mluvící postavě. I výraz "Jde to poznat." patří ke stylistickým splaškům, a takových bylo v knize tolik, že mne ani netěší na všechny vzpomínat.

Kicune
10.02.2021 2 z 5

100% oddychovka, 100% Hartlovina a 100% pouze na jedno přečtení. Jen je z těch méně povedených. Postavy a příběh mě v některých momentech až iritovaly (všechno je ‚nádherné‘), bohužel je kniha natolik čtivá, že jsem ji zvládla až do konce.

andrea7191
08.02.2021 2 z 5

Knížka se mi dostala do ruky na doporučení, ale mě nijak zvlášť nenadchla. Podruhé bych jí už nečetla, bohužel. Začala jsem Jáchymem a vůbec mi neseděl jeho styl, způsob uvažování a chování. Na puberťáka v rozkvětu bych čekala něco jiného. Možná je to i tím, že kdyby mi bylo o pár let méně, viděla bych to jinýma očima.

ooNatálkaoo
06.02.2021

Za mě krásná kniha. Jenom bych ji vytkla, že autor říká, že je jedno z jaké strany začnete, ale když začnete Jáchymem tak se dozvíte věci, které by vám potom při čtení Veroniky vadily a není to tak dobře popsané, a proto je lepší začít Veronikou, ale jinak krásná a oddechová knížka

Renatka11
28.01.2021 4 z 5

Čtivá oddechovka na tři hvězdy. Za originalni napad propojených sourozeneckych příběhů dávám čtvrtou.

katerina3368
28.01.2021 3 z 5

Příjemné a oddechové počtení ale žádný převratný závěr se nekonal, kniha byla vcelku předvídatelná. :)

JosefPo
27.01.2021

Knihu jsem si půjčil v sadě více svazků, prostě jsem ji vzal a začal číst. Začal jsem Jáchymem. Vůbec jsem netušil, že z druhé strany je Veronika. Tak jsem se docela doběhl. Zjištění, že začínám číst ten samý příběh, ale z pohledu Veroniky byl velice zajímavý, ale byl už trochu moc popisný. Pěkné a svižné čtení příběhu ze současnosti a řešení hodně nepříjemné situace.

Tulkava
25.01.2021 5 z 5

Za me uzasne dilo. Pribeh byl skvela oddychovka, poutavy a cetlo se uplne samo....Zajimavy pohled na jednu situaci ze strany muze a pak zeny...

zimolka
24.01.2021 4 z 5

Začala jsem příběhem Veroniky,takže příběh Jáchyma mě pak už tak nebavil.Je to takové oddechové čtení.

Har.Monika
23.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od P.Hartla.
Začala jsem částí o Jáchymovi.
Kniha obecně - děj má spád, velmi srozumitelně psané, čtivé. Místy se vrací do minulosti k vysvětlení souvislostí.
V knize je plno postav, hodně příběhů. Až jsem se v 2. části musela občas vrátit do té 1. a připomenout si oč/koho šlo.
Část Veronika se mi četla dobře, ke konci mi ale její dcera Ája připadala rozcapená, přemoudřelá, až mi v jednu chvíli lezla na nervy. Taky byla místa, kde se to točilo na pětníku - úvahy jestli jo, nebo ne, nebo jo. A dělá dobře, když s tím Kubou bude, nenaletí mu zase..atp. To mě trochu nudilo. Takže z tohoto důvodu je pro mě část Jáchym o něco lepší.

Jinak doporučuji, četlo se opravdu dobře.

Pavlina50
18.01.2021 5 z 5

Tak toto mě hodně bavilo! Moc se mi líbil i ten originální nápad s oboustrannou knihou. Hodila jsem si korunou a začala od Jáchyma. Příběhem z pohledu Veroniky jsem si pak už jen následně doplňovala mezery a podrobnější detaily jejího života, které byly naopak z pohledu Jáchyma jen okrajově naznačeny. Osudy obou postav, byť mě někdy jejich chování a jednání docela iritovalo, mě opravdu bavily. Už jsem přečetla všechny dosud vydané Hartlovy knihy a tato je pro mě zatím asi nejlepší.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976