Operace Thümmel

Operace Thümmel
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533522/bmid_operace-thummel-65e5ab73aeeca.jpg 4 768 768

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. Taková jsou pravidla tam venku. Lidé je zjistili v den, kdy na jejich planetu zaútočila invazní flotila neznámé civilizace. Krátká, ale tvrdá válka srazila lidstvo na kolena a udělala z něj otroky mimozemských dobyvatelů. Otroky, kteří si zaslouží život, jenom pokud budou svým majitelům věrní a užiteční. Ale dokud stojí poslední voják odporu, je tady vždycky naděje. Minimálně na pořádnou pomstu. A možná i něco víc.... celý text

kure91
12.11.2020 5 z 5

Začnu možná jako heretik, ale jestli někdo knížku srovnává s Mistrem Kulhánkem, tak bych si dovolil nesouhlasit, příběh mi přišel více Kyšovský a atmosféra připomínala SPAD, nešlo jen o akční scénu za akční scénou, byť té akce tam samozřejmě nebylo málo. Z toho, co zatím bylo představeno, se mi líbí idea celého univerza Legie, díky postupnému zjišťování informací hlavními postavami se i čtenář dostává do světa a zjišťuje jeho zákonitosti a fungování a už teď jsem zvědav na další vývoj. Děj samotné knížky je "úvodem do problematiky Legie", když sledujeme, jak se dává dohromady posádka Kraksny a stojí před ní první úkol, zmizet pronásledovatelům a přežít to. Jelikož je děj okořeněn hláškami a vtípky, jejichž četnost mi přišla vyšší ve druhé půlce knihy, tak si sem odložím pár těch, kvůli kterým jsem se musel smát v šalině.
--------------------------------
"Jen víme, že jsou modří jako švestky," vysvětlil.
"Jednou z těch pičusů vypálím slivovici, ze švestek jedněch mimozemskejch," zaklel Bohdan vedle mě.
"Nejsou tu sprchy."
Chvíli jsem přemýšlel, kdo na mě mluví. Na první dobrou můj omámený mozek napadlo, že jde o svatého Petra. Ale v nebi přece musí mít sprchy. Nebe bez sprch je peklo.
--------------------------------
"Neříkej jim naše jména. Myslím to vážně. Základní pravidlo. Mám na zemi ještě nějaké příbuzné.," zareagoval nečekaně vážně Gerasim. Zase mě překvapilo, jak zatraceně chytrý dokázal být, když chtěl.
"Já jsem kapitán Bouchač a tohle je... "
"Lord Mrdák," napověděl Gerasim.
"Lord Mrdák," pronesl jsem s vážnou tváří. Nejlepší na tom bylo, že mimozemšťan prostě nemohli pochopit, že si z něho děláme srandu.
--------------------------------
Stejně to fungovalo s nápoji. Jiná lednička mi nabídla jakýsi mixér různobarevných nápojů. Ten růžový chutnal jako kafe, zelený jako Starobrno. Po vyprsknutí na podlahu zmizel z nabídky.

jarda007
06.11.2020 4 z 5

Dobra jednohubka ????

Lenka.Vílka
04.11.2020 5 z 5

Nebudu lhát. Tahle kniha mi udělala radost. Proč? Protože jsou z ní vystřižené všechny ty pikačoviny, které mě poslední dobou na autorovi začaly štvát. Protože...je rozdíl mezi brakem a absolutní kravinou. A tuhle knihu jsem si užila.

Střízlivé hodnocení? 3☆
Nadšené hodnocení? 5☆
(Leč během první poloviny mě to táhlo spíš k 4☆ a v druhé polovině jsem se několikrát vážně srdečně zasmála, to rozhodlo.)

A protože jsem snadno prodejný čtenář, je asi jasný, co vyhrálo.

A teď ke knize. Emzáci vyhráli. Teda...ehm...dá se jako výhra brát, kdy lidstvo nemělo šanci a v podstatě jsme se jim dali jen tak? Takže...emzáci vyhráli. A vy jste buď lidi na práci nebo do konzervy, kde stejně skončí i ty první. Jenom o trochu později. Zní to moc negativně? Všichni to vzdali? Ne, někteří pracují na "Operaci Thümmel". No, a je to tady. Svítá na lepší časy? No, jelikož hned v úvodu padne věta: "S operací Thümmel to šlo fakt do prdele.", strčila jsem si optimismus do kapsy hned na první stránce. A užila si jízdu.

("Aga se po mě ohlédla. Zuřila. Poznal jsem to podle toho, že do mě zase praštila. Úder na solar mě odhodil na zem kousek od Vodičky." ... fakt jo? Mlácení není jako vzdání respektu ani u emzáků?! :D ...)

A jak se to povedlo? Hele, nikdo asi nečekal "buzines klases ol enkluzives" s nahřívanejma ručníkama na tvářičku. Dostala jsem jízdu na káře, na jejímž konci mám vyklepaný i ty časti těla, o kterých jsem nevěděla, že mám a když mě vykopli na konci, spadla jsem ksychtem do bláta. A ta kára byla brutálně úžasná ;)

(„Neměli bychom zvednout štíty?“ zeptal se Gerasim. „Tohle, kurva, není Star Trek. Nemáme štíty!“ zařval jsem zoufale, ale pak se pro jistotu podíval na rutaše. „Ne, nemáme,“ potvrdil...)

PS: zaujal mě fakt, že prej to má být něco jako Hvězdná brána a Firefly, co spolu měli dítě (plus další nejmenovaní, aby to nebyly moc zvrhlé orgie, ale jde poznat, co v inspiraci vede a jde to na knize poznat, v dobrém). No, stále jsem teda čekala na koně a za ženskou se taky nikdo nepřevlíknul. A Ronon taky nikde! Asi se někde stala chyba :D

Kapitán Bouchač a lord Mrdák se hlásí do služby! (To mi zase připomnělo SPN :D to mi snad dělají všichni ďáblové schválně!)

Prásk!

kokrokr
04.11.2020 3 z 5

Underground byl zajímavější a vtipnější a dostal čtyři body. Za tento jednoduchý dobrodružný příběh nemohu dát více než tři. Dobrý průměr ale nic víc.

canis3217
02.11.2020 5 z 5

Víkendové čtivo jak má být. Mám pocit, že tady se přiblížil Kotleta asi nejvíc mistru Kulhánkovi jak jen to jde a až na pár míst kniha sype akci za akcí. Místy je trošku přepálená, ale o to nám čtenářům u podobných knih vlastně jde. Oceňuji super hlášky a narážky provázející celou knihu (Starobrno zvlášť vypíchnu). Určitě jsem tohle dílo nečetl naposledy i když knihu čeká dalších jedenáct bratříčků! Jedna hvězda navíc za píseň od Echt!

gwcz10
29.10.2020 4 z 5

Super čtení. Chvilku jsem se ztrácel ve všech těch emzáckých rasách, ale nakonec v pohodě. Je to prostě taková vesmírná jízda se spoustou humoru. Jinak má oblíbenkyně je Aga. Než jsem začal číst, tak jsem viděl dokument o Agamách. :-D
Těším se na další díl.

paduma
25.10.2020 4 z 5

Jednohubka, to som si povedala keď som videla počet strán ale musím priznať že mi to trvalo 3 dni knihu doraziť. Niečo mi na tom nesedelo a doteraz neviem čo. Malo to spád, niektoré hlášky ma dostali, ale ako by sa ten príbeh poriadne nerozvinul, neviem... Urobte si názor, určite stojí za to prečítať.

wiedzmin88
25.10.2020 4 z 5

Další akční "kotletovka",idealní čtení na lockdown!
Všimli jste si, že tato a předchozí kniha vyšly hned po vyhlášení lockdownu?
Doufám, že další novou knihu nebudeme číst ve frontě do výrobní linky na separát...

digdag
24.10.2020 4 z 5

Kotleta. Tady bych asi s hodnocením mohl skončit. Skvělá oddechovka na jeden den. Oproti předchozím knihám jsem se častěji přistihl, jak se směju nahlas.