Dvě věže

Dvě věže
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29868/bmid_dve-veze-SSx-29868.jpg 5 7524 7524

Pán prstenů série

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Two Towers, 1954

Koza3
20.02.2018 3 z 5

Jsou to nejsilnější tři hvězdy, které jsem mohl dát, protože lepší tři megasilné než čtyři ubohé. Opět se opakuje lehké spoilerování, naštěstí už ne formou textu, ale stále v podobě ilustrací. To není výtka na autora, ale vydavatele. Proč dáváte ilustraci o deset stránek dříve? Vždyť to přece vyvolá spoiler a ochudí mě to o překvapení. No měl jsem si koupit nějaký starší výtisk bez obrázků. Samotná kniha je hodně dobrá. První půlka je plná akce a napětí, výborná řežba a střet se Sarumanem je k popukání. Druhá půlka je o Frodově a Samově putování pustou zemí. Ze začátku jsem se bavil, ale když se po stovce stránek stále omíjí to samé, přišlo mi to trošku nudné a ztratilo to ten drive z prví půlky. Možná to měl autor prohodit, první takovou tu nudnější neakční omáčku a pak čtenáře zasypat akcí. Ale to se mi to kecá, tohle dílo je bezesporu klenotem a jestli doporučují na základní škole číst Nerudovy povídky, raději bych je nahradil touto perlou. Vždyť to mladé čtenáře mnohem víc dokope ke čtení dalších knih. Těším se na vyvrcholení v Návratu krále.

Raylo
25.01.2018 5 z 5

Skvělé pokračování Tolkienova nádherného a kouzelného příběhu, ke kterému je vždy radost se vrátit.

dulidu
07.01.2018 5 z 5

Přečetla jsem konečně celou trilogii a musím uznat, že tak propracovaný, napínavý a poetický příběh jsem snad ještě nečetla. A vyžaduje soustředění, protože rušivé elementy mě hrozně vytáčely :-) Aspoň k něčemu byla viróza dobrá... A to jsem Hobita začínala číst několikrát, až nyní jsem vytrvala a jsem moc ráda.

MirijamFrankl
03.01.2018 4 z 5

Souhlasím s tatjana1737. Kniha jde svižněji, je čtivější a o dost napínavější. Také ubývá zdlouhavých popisů krajiny, přesto si uchovávají svou líbeznost.Příběh jako takový se mi moc líbil, velice dobrý nápad, snad bych víc ocenila, kdyby byl Tolkien více psal o citových projevech svých postav a také přidal víc dialogů- lépe bych se sblížila s postavami a navíc rozhovor umí děj pěkně podržet. I tak se mi druhý díl trilogie velice líbil, o dost víc než část první, a s chutí si přečtu i závěrečný svazek.

Mathrael
31.12.2017 5 z 5

Opět klasika. Po Společenstvu další fenomenální dílo. Není vůbec, co vytknout.

Radous
27.12.2017 5 z 5

Souhrnný komentář v třetím díle trilogie - Návrat Krále

LadyValeria
18.12.2017 5 z 5

Další z Tolkienových báječných děl, obdivovaných dnes čtenáři po celém světě, ve kterém se skýrvá třetí a čtvrtá kniha příběhu.

Na své předlouhé cestě se společenstvo rozpojilo a drobnější skupinky prožívají nejroztodivnější dobrodružství. Hlouběji a hlouběji čtenář zabředává do tajů světa Středozemě a poznává mnohá překvapující odhalení.

Přeji každému kdo se po prvním dílu rozhodne pokračovat se společenstvím v jejich dobrodružství, aby se do příběhu propadl, tak jako pokaždé já.

Chesterton
18.12.2017 5 z 5

Elegantní, noblesní, nesmrtelné, víc než moudrost:)) Nemám slov.Je to víc než fantasy.
Komu se nelíbí, buď nemá trpělivost nebo ještě nedozrál :)) Není to úplně snadná oddychovka u které netřeba myslet. Ani kniha, která snadno a zdarma pobaví :))

danny_21
12.12.2017 4 z 5

Druhé pokračování nejslavnější fantasy ságy hodnotím o hvězdu výš než první, ale pořád to není žádná bomba a jak už jsem zmiňoval v hodnocení předchozího dílu, kde by byl JRRT bez vizualizace Petera Jacksona a jeho týmu, První čtvrtina se nese opět ve znamení veršíků a místy až dětinského stylu, který nabere na obrátkách a temnější stránce při opětovném vstupu Gandalfa na scénu a samozřejmě v druhé polovině při strastech putování dvou malých hobitů a jednoho stvořeníčka posedlého Miláškem - 75 %

YvLeZa
26.11.2017 4 z 5

Druhé pokračování se nese ve stejném stylu jako první kniha. Opět rozsáhlé popisy okolí a přírody. První poloviny knihy s osudem Aragorna a jeho společníků je místy nudná. V druhé polovině se dozvídáme, že Samova oddanost pánovi je nekonečná a konec je velmi procítěný.

cat5
24.11.2017 5 z 5

Mistrovské dílo. Není třeba cokoliv dodávat. Chtěla bych to číst pořád a pořád dokola. Kéž by tak na to byl čas. Pro mě se jedná o skutečnost. Ať si říká kdo chce, co chce. Je to natolik dokonalé, že si Tolkien prostě vymyslet nemohl.

konicekbily
22.10.2017 5 z 5

Fantastická literatura kvalitního formátu! Příběhy Aragorna, , Gandalfa, Pipina a Smíška, v první polovině druhá část se zabývá Frodem a jeho skupinou. Dobré popisy přírody a zároveň se stupňuje napětí!

Richelle
21.10.2017 5 z 5

Takové příjemné čtení. Rozhodně doporučuji. Knihu jsem si zamilovala a četla ji několikrát. Občas jsem byla napjatá jak šňůra na prádlo.

jani.ruzicko
20.09.2017 5 z 5

Pro mě srdcovka, co neomrzí... nesmrtelné *=))

kristyna6626
12.08.2017 4 z 5

Z tohoto dílu mám smíšené pocity.
Kniha se mi líbila, ale chvílema mi v ní chybělo více akce. Boje mi totiž přišly méně rozsáhlé a také mi jich tam pár chybělo. Dále jsem se naneštěstí několika částmi prokousávala déle, než bych chtěla, ale dočetla jsem ji s napětím. Původně jsem si myslela, že poslední část (putování Froda a Sama) budu číst s obtíží, ale naopak, byla to pro mě ta nejnapínavější část. Avšak i těch pár maličkostí, co se mi nelíbily musím uznat, že se to Tolkienovi velmi povedlo. :)

Percabethka
04.08.2017 5 z 5

Překvapilo mě, jak hodně jsou odlišné charaktery postav v knize a ve filmu. Třeba Smíšek a Pipin jsou ve filmu takový hloupoučcí, ale tady byli celkem chytří :D Nebo třeba Faramir... Ve filmu jsem ho neměla ráda, ale tady je skvělý :)
Jinak i druhý díl byl naprosto dokonalý. ❤

haki34
02.08.2017 5 z 5

druhý díl patří z celku...ale z celé trilogie mě bavil nejméně..Frodovu linku jsem doslova protrpěla (je mi poněkud nesympatický :)). Líbí se mi Faramir, Rohan....a také se mi líbí, že sice u Tolkiena také převažuje výskyt mužských hrdinů, ale když už žena, tak stojí za to. SIlná jako Arwen, Galadriel, Eówyn Rohanská....

Atanone
30.07.2017 5 z 5

"Měj trpělivost. Jdi,kam musíš jít a doufej "

MOu598
27.07.2017 5 z 5

Četla jsem v květen 2014, červen 2016. Podle mých poznámek:
"Copak velké příběhy nikdy nekončí."

HYPNOS88
18.07.2017 5 z 5

Dobrodružství pokračuje. Mimochodem i namluvená verze Michala Dlouhého je dost dobrá. Už jako stálé audio mého poslouchajícího kolotoče.