Dvě věže

Dvě věže
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29868/bmid_dve-veze-SSx-29868.jpg 5 7553 7553

Pán prstenů série

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Two Towers, 1954

Lucy2211
08.08.2014 5 z 5

Pokračování, které je z mého pohledu tak trochu lepší než první díl. V příběhu se začíná dít víc a víc zvratů, zlo se připravuje na válku a dobro se připravuje na obranu. Pan Tolkien je zkrátka "Pan spisovatel".

fiona007
08.08.2014 5 z 5

Skvělé pokračování předchozího příběhu, kde už je i více akce, hlavně se přidávají další postavy. Čte se to jedním dechem.

Katy007
17.07.2014 5 z 5

Je to skvělá kniha a skvělý příběh. Člověku dá občas zabrat. když se snaží prokousat dlouhými popisy přírody ve středozemi, nicméně výsledek stojí rozhodně za to. Těším se na třetí díl a rozhodně doporučuji :)

adelv
16.07.2014 5 z 5

Má nejoblíbenější část Pána Prstenů. Je oproti Společenstvu o něco napínavější, neboť Mordor se blíží a bitvy začínají.. :)

Sofie45
05.07.2014 4 z 5

Druhý díl Pána prstenů splnil má očekávání, udržel si svou vysokou úroveň, jen byla možná chybička, že jsem si knihu brala jakožto čtení na pláž. To víte, na lehátko pod slunečníkem za zvuku nadouvajících se vln je nejvhodnější nějaká pokud možno velice jednoduchá "harlekýnová" četba a ne fantasy se sáhodlouhými (byť mistrovskými) popisky přírodních poměrů ve Středozemi, jejichž přelouskávání mi mírně procvičilo mozkové závity již v prvním díle. Každopádně i přes to si mě Dvě věže získaly.
Nejvíce se mi nejspíše líbila část s Frodem, Samem a Glumem, ta je jednoduše geniální. Užívala jsem si ji i v krajně vyškvařeném stavu, kdy mé mozkové schopnosti vyloženě stávkovaly. Kapitola o dušeném králíkovi, "Mistr Samvěd váhá" (či jak se jmenuje), rozmluvy obou hobitů, pobyt u Faramira...jednoduše legendární. Dále pak se mi moc líbilo rozuzlení v Železném pasu, entí mi povstání mi div nevyrazilo dech.
Co mě ale nikterak nedojalo, byla bitva o Helmův žleb. Byla jsem na ni velice zvědava a nakonec jsem se jí víceméně prokousávala, čekala jsem něco víc...ta epičnost, jež si tu všichni vychvalují, mi tam paradoxně nějak scházela. Já vím, dny u moře...

Druhý díl Pána prstenů se moc líbil, dokázal mi, jak zasloužené místo má tato trilogie ve světové špičce a v žádném případě nezklamal, ale i přesto musím udělit opět "jen" čtyři hvězdy. Pár záležitostí mi tam prostě úplně nesedělo...
Jsem zvědavá na závěrečný díl :)

jitusenka
26.06.2014 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší kniha z trilogie.

Filatov
22.06.2014 5 z 5

Dvě věže jsou naprosto epochální četba, protože po víceméně seznamovacím Společenstvu přichází první bitvy o Středozem - zejména popis bitvy o Helmův žleb bral dech. Na scénu vstupují Éomer a Théoden. Kniha obsahuje spoustu památných hlášek a vět a i když byla roztříštěna rozdělením dějů, tak si plný počet rozhodně zaslouží. Vždycky jsem tady měl raději linku s Aragornem a spol. než linku s Frodem jdoucím do Mordoru.

Kyta
19.05.2014 5 z 5

Celý příběh jsem četla s napětím a s obrovským zájmem. Neskutečně poutavý příběh mě pořád nutil číst dál a dál. Jsou zde popisovány cesty jednotlivých členů Družiny. Tato úžasná kniha je plná zvratů, nenávisti vůči nepřátelům, strachu a přestože nikdo netušil, co se s nimi stane, nevzdávali se svého poslání. Všechny cesty a dobrodružství jsem si náramně užila, ať už putování Aragorna s Gimlim a Legolasem, bitvu o Helmův žleb, nalezení hobitů nebo putování Froda se Samem. V knize jsou všemožné podrobnosti, které vám pomáhají vtáhnout do děje a nikdy bych je autorovi nevytkla. Všechno jsem si dokázala živě představit. Autorovy popisy všech částí Středozemě jsou zcela výjimečné.

Dvě věže je naprosto úžasná a bezkonkurenční kniha a stejně jako první díl mě zaujala hned na první stránce. Knihu si nemůžu vynachválit a přestože jsem ji dočetla teprve před malou chvílí, začetla bych se do ní znovu.
Téhle trilogii se jen tak něco nevyrovná!!!

Šárkys
19.05.2014

Ze všech tří dílu mám tento nejradši. Stromovous jedee!!! :D

matesatan
14.05.2014

pána prstenů prostě miluju ale ještě sem nečetl knihu co se tak lišila od filmu nebo spíš na opak ten film je uplně jinak než to mám bejt je to ho tam moc vynechaný ale i tak mě to bavilo hrozně moc dobrý tolkiena mám moc rád

Ardein
18.04.2014 5 z 5

Nemám, co bych vytknul. Bitvu o Helmův Žleb jsem si užil stejně, jako putování Froda se Samem. Dvě věže jsem přečetl, stejně jako první díl, již několikrát a pořád se rád do Středozemě vracím. Je to nejlepší fantasy dílo, jaké jsem zatím četl a opravdu pochybuju, že se mu něco dokáže vyrovnat.

Povinnost pro fandy žánru! :)

Edona
12.04.2014 5 z 5

Tolkien je právem označován za otce fantasy, klaním se jeho představivosti.

Orisstan
09.04.2014 5 z 5

Druhá část trilogie je nejlepší ze všech tří.

Lodja
03.03.2014 2 z 5

Mám vážně tak špatnou paměť, nebo celou čtyřsetstránkovou knížku prostě jdou, aby zničili prsten?

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha.Líbí se mi více než Společenstvo prstenu,ale jen o trochu.Děj je geniální ve všech třech knihách.

Majdule
26.02.2014 5 z 5

Druhý díl mého milovaného Pána prstenů Dvě věže mě ani po letech nezklamal. Stále má moc vehnat slzy do očí: návrat Gandalfa, rozhovor Faramira s Frodem, když byly záměry odhaleny, i ten mezi Frodem a Samem o příbězích. Kromě dojetí ale příběh stále sleduji i s napětím. Slova se vrší v nádherné obrazy a ty čtenáře přenášejí do Tolkienova světa. Světa, který se někdy dokonce zdá živější než reálný svět. Nedá mi to, abych se krátce nezastavila u filmu, který taky miluji, i když spíš jako nádhernou ilustraci. Jackson musel kvůli zákonům filmového vnímání některé scény zdramatizovat, aby udržel diváky v napětí. Typicky spor Frodo, Sam a Glum na schodech, který v knize není. Bála jsem, že bude chybět, že kniha nebude tak atraktivní po shlédnutí filmu. A je to samozřejmě naopak. Hluboké pozadí příběhu v knize nepotřebuje podobné zkratky. A krize, kterou Sam projde v samém závěru, je dostatečnou katarzí, kterou ovšem film nemůže postihnout. Nezbývá než poděkovat autorovi a těšit se na poslední návrat.

Kmotr99
04.02.2014 5 z 5

Opět se jedná o nádhernou knihu. Možná jsou Dvě věže nejslabší, to nevím. Každopádně jsou rozdíly mezi jednotlivými díly minimální a nemůžu hodnotit jinak.

Jossie
29.01.2014 5 z 5

Dvě věže jsou pro mne nejslabší díl z celé trilogie, ale stejně nemohu jinak než dát plný počet.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Super čtení.

Tyrionek
04.01.2014 4 z 5

Druhý díl je něco jako černá ovce v rodině. Ale přesto nezapomenutelný zážitek.