Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29861/mid_spolecenstvo-prstenu-qqi-29861.jpg 5 8958 8958

Pán prstenů série

Společenstvo prstenu je prvním dílem spletité ságy, v níž hlavní roli hraje kouzelný prsten, jehož přičiněním se hrdinové dostávají do odvěkého sporu mezi silami dobra a zla. Příběh se odehrává v bájné Středozemi a volně navazuje na děj knihy Hobit, na jijíchš stránkách Tolkien poprvé rozezněl temné i jásavé struny své imaginace. Společně se členy Družiny Prstenu prožijí čtenáři nezapomenutelná dobrodružství, stanou se svědky nelítostných bitev, navštíví kouzelné kraje a seznámí se s elfy, trpaslíky, obry, draky a dalšími pohádkovými bytostmi — především však s hobity a jejich ochráncem, moudrým čarodějem Gandalfem…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings, 1954

SONP
25.02.2015 5 z 5

Ano, je to staré. Ano, je to rozvláčné. Ano, postavy vytrvale filozofují. Ano, na dnešní poměry je to až zoufale neakční.Ano, jsou zde dlouhé popisy, které si nezadají s Jiráskem. A přesto, nebo snad právě proto toto veledílo zbožňuji a od svých 17 let si jej pravidelně, zhruba 1x za 5 let dávám jako lahůdku.

RobinZ.
24.02.2015 4 z 5

Nádherná kniha, až na prostředek, kdy jsem se trochu na půl měsíce a sekl a nějak se mi to nechtělo číst dále, ale pak jsem se vzpamatoval a řekl jsem si: ,, Toto dám!" a dal jsem to a vůbec toho nelituji. I přes slabší prostředek jsem dočetl do konce a nelituji toho. Dnes už čtu druhý díl a jsem rád, že jsem se tak vzpamatoval.

Allia
14.02.2015 5 z 5

jedna pro mne z nejúžasnějších knih mého dospívání, doslova jsem ji hltala a nemohla ji odložit, je to prostě Královna fantasy, a i když jsem starší tak vždy když mám splín pro ní sáhnu, jelikož dokáže čtenáře vtáhnout do jiného světa, takovým způsobem, že si myslíte, že stojíte po boku všem hrdinům a putujete s nimi světem. A co je krásné dokáže nadchnout každou generaci již několik let ;-)

Moco
07.02.2015 5 z 5

Pán prstenů je tedy dílo!
Abych popsala nějak stručně historii, jakým způsobem jsem se dostala PP:
Úplně na začátku jsem viděla film. Moc se mi nelíbil a přišla mi to jako totální konina. Takže kdykoliv byl Pán prstenů vysílán v televizi, tak jsem odvracela zrak a šla radši dělat "něco produktivnějšího".
Dlouhé měsíce jsem s této triologii vyhýbala jako čert kříží, ale nakonec mi to přeci jen nedalo!
Říkala jsem si: " Máš ráda fantasy žánr, ale přesto jsi ještě nečetla Pána prstenů? S tím bys měla něco udělat"!
A tak, jednoho dne, jsem se vydala do knihkupectví a v náhlém popudu jsem si koupila hned první dva díly. A rozhodně jsem udělala ten nejlepší kauf.

Ale teď zpátky k samotné knize. Hned na začátku mě trochu znavil úvod a poté prolog, ale i tak jsem s tím "prokousala" a mohl začít příběh.
Ten mě hodně bavil! Sice některé popisné části byly zdlouhavé, takže jsem se vnímala jen tak napůl, ale to mi nemůže zkazit celkový dojem z příběhu. Na druhou stranu jsem doslova milovala rozhovory mezi postavami.

Mezi mé nejoblíbenější hrdiny jistě patří Sam Křepelka. To, jak i přes všechno držel s Frodem, mě zkrátka dostávalo.
Nejméně oblíbenou postavou byl asi Boromir. Přišel mi jako takový "hajzlík". :D

Rozhodně tento příběh doporučuji všem, kteří si rádi přečtou o nějakém novém a neobyčejném světě plném nadpřirozených bytostí a hrozby v podobě mocichtivého šílence!

Standa Šebek
23.01.2015 5 z 5

Pána prstenů raději komentovat nebudu. Nevěděl bych, odkud začít. Velkolepost, propracovanost a nádheru tohoto díla nejsem schopen slovy vyjádřit, stejně jako svou lásku k němu.

Eliska700
20.01.2015 2 z 5

Touhle knížkou jsem se musela hodně prokousávat.... Autor hodně popisoval i věci, které nebyly vůbec důležité a nenapsal co si hrdinové myslí. Příběh je dobrý, ale příště se radši podívám na film.

dominik123
11.01.2015 5 z 5

Spoločenstvo prsteňa som čítal asi pred rokom ,dodnes je Pán prsteňou jedna z mojich najoblúbenejších kníh aké som kedy čítal aj keď je pravda že kapitoly s Tomom Bombaldinom sú dosť nudné. Spoločenstvo prsteňa je dobrá kniha ale ja mám najradšej Návrat Kráľa ináč celá trilógia je za päť hviezd.

martunka
10.01.2015 5 z 5

úžasná kniha, co víc dodat

radek0635
10.01.2015

Strašně jsem se těšil, až si tuhle knížku přečtu. Ale když už jsem se do toho pustil, překvapila mě její nudnost. K přečtení Společenstva mě navedl Peter Jackson svým filmem, ovšem netušil jsem ani ve snu, že Tolkien - ten slavný, geniální Tolkien - bude tak nezáživný. Beru, že má svůj styl psaní, a také beru, že je to dost stará literatura, ale tohle mě prostě nebavilo. Za vinu dávám zbytečně zdlouhavým rozhovorům a "okecáváním" každé blbosti...
Hodnotit to ale nebudu, protože jsem to nedočetl a tudíž na to nemohu mít ucelený názor. Ještě u žádné jiné knihy jsem nepocítil takové zklamání jako u této... Škoda

jorge98
01.01.2015 4 z 5

Buď jsem se hrozivě nudil, nebo jsem byl naprosto nadšený. Škoda, čekal jsem mnohem víc.
Zdlouhavé rozhovory, které by se dali zkrátit a k tomu zbytečná část s Tomem Bombadilem. Ale díky některým kapitolám a Gandalfovi, dávám slabé čtyři hvězdičky.

kacaabba
27.12.2014 3 z 5

Občasně velmi pěkné, jinak nuda. Teď ovšem si budu číst Silmarilion a pak, až pochopím podstatu jeho světa, možná změním i hodnocení :-)

stopař
26.12.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha...

Luxiee Axony
15.12.2014 5 z 5

Fenomenální kniha, na kterou by i moje hodnocení bylo krátké.

Bublushka
07.12.2014 4 z 5

Opravdu čtivé, ale místy hrozně zdlouhavé. Tolkienův styl je milý a často jsem z něho byla nadšená, ale taky jsem se docela často nudila. Kniha je dlouhá a já bych uvítala kratší některé pasáže. I tak dám ale čtyři hvězdy i když jsem uvažovala nad třemi- je to mistrovské dílo a vykoplo mnohé skvělé autory k psaní. I mě v mnohém inspirovala. Hrdinové jsou ale moc milí a nejvíc jsme si oblíbila asi pasáže s Pipinem a Smíškem. Škoda jen že jsem to nečetla před filmem, zajímal by mě můj názor při neobeznámenosti s příběhem :)

Ryan
23.11.2014 4 z 5

Ty jeden Tolkiene, u mě jsi byl minimálně ve Společenstvu převálcován Jacksonem. Na to, jak je tvoje dílo slavný, to byla chvílema slušná nuda. Bavit mě to začalo až s příchodem Aragorna na scénu a třeba tu pasáž s Bombadilem jsem vyloženě přetrpěl. Zdlouhavý začátek je naštěstí vynahrazen velmi slušnou druhou polovinou, i tak bych ale čekal, že budu tímhle daleko víc pohlcen.

Aoi
15.11.2014 5 z 5

Doslova nádherná kniha. To, co jsme viděli ve filmech bylo skvělé, ale kniha je ještě lepší. Vnese vás do naprosto jiného světa a dá vám možnost nadechnout se čiré přírody :-)

Brunette-eS
09.11.2014 5 z 5

Konečně jsem si to přečetla... :3 :)

Gizzy
24.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha, po Hobitovi Tolkien rozhodně nezklamal. Doporučil bych ji komukoliv kdo má rád zajímavé čtení, trochu fantasy a hlavně tak trochu pohádkový příběh, který Vám vtáhne do děje!

Séboun
22.10.2014 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší díl celé trilogie. Vždycky po ní hrábnu, když se chci zasnít a oddychnout si.

5/5

Ramilia
19.10.2014 4 z 5

Celou trilogii jsem četla až poté, co jsem asi stokrát viděla všechny filmy - i přesto mě čtení převážně bavilo, některé věci se mi ujasnily. Nejhezčí pro mě asi byla pasáž s Tomem Bombadilem :)