Spoločenstvo prsteňa

Spoločenstvo prsteňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29864/bmid_spolocenstvo-prstena-O6W-29864.jpg 5 8843 8843

Pán prstenů série

"Tento príbeh narastal pri rozprávaní, až sa stal dejinami Veľkej vojny o Prsteň a obsahuje mnoho pohľadov do ešte starodávnejších dejín, ktoré mu predchádzali - napísal v predslove k druhému vydaniu J. R. R. Tolkien o tejto vari najznámejšej knižnej trilógii minulého storočia. Čarovný svet elfov a hobitov je paralelným svetom "veľkých ľudí". Jeho hlavnou témou je Prsteň ako ohnivko, ktoré ho púta k Hobitovi. Proti akýmkoľvek alegóriám sa autor bránil a všetky možné posolstvá a vnútorné významy spájané s jeho knihou sa mu zo srdca protivili. Preto je túto knihu potrebné chápať ako najobľúbenejšie dejiny pradávneho veku a nijako inak.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

The Fellowship of the Rings , 1954

SedllY
17.01.2016 5 z 5

Klasika, která nesmí chybět v žádné sbírce milovníka Fantasy! :)

Matkaknihomolka
16.01.2016 5 z 5

Pan Tolkien je prostě PAN spisovatel, nechápu jak někdo může vymyslet tak dokonale poutavý příběh. Úžasná kniha.

krokodyl.ferda
14.01.2016

Nemůžu si pomoct, ale zkrátka zbožňuju elfy (hlavně Legolase) a Aragorna. Jak v knize, tak ve filmu...

LilianaFalcon
11.01.2016 4 z 5

Nebudu psát, co už všichni psali ;-)
Proč nedávám 5 hvězdiček? Nemám moc ráda, když se střídá děj a postavy. Ocenila bych kratší úseky. Takhle jsem si konečně po 100 stránkách vždycky zvykla na to, koho vlastně sledujeme, a šup, když mě to tedy zajímalo, přeskočili jsme k někomu jinému... a bylo to nanovo... zvykání zvykání a zvykání...
Ale jak jsem hned na začátku uvedla, nebudu psát, co píšou všichni ;-) tak to zestručním. Jednoduše to je dokonale propracované a vymyšlené ;-)

Percy.C
10.01.2016 5 z 5

Začátek největšího příběhu který kdy byl napsán.Pan Tolkien nestvořil jen obyčejný svět ale stvořil neskutečné dílo které bylo je a bude navždy vévodiť žánru fantazy.Od samotného začátku až po konec Návratu krále je čtenář uchvácen a to nejen příběhem,ale například popisem prostředím nebo především popisem a charakteristikou jednotlivých postav.Které jsou zde dovedeny naprosto k dokonalosti.Nebo také tím že pan Tolkien zde píše o tom jak i ten nejmenší může změnit osud.Nebojím se říci že takovýto příběh jako tento už nikdy nevznikne a navěky si zachová svoje prvenctví.A závěrem jen napíši:Děkuji vám pane Tolkine za tento neskutečný příběh jenž jse stvořil ,slovy nelze vůbec vyjádřit jak tento naprosto úchvatný příběh popsat nebo nazvat.A proto ještě jednou děkuji.

Albina
10.01.2016

Nehodnotím, protože ani na několikátý pokus se mně nepodařilo se do knihy začíst. Zkusila jsem Hobita, se stejným výsledkem. Vypadá to, že ač mám ráda fantasy, Tolkienovo dílo a já jsme nekompatibilní. Když jsem o tom mluvila se svým známým, Američanem, okomentoval to krátce: Bored by the Rings :D

veronica 01
09.01.2016 4 z 5

Něco úplně jiného než film! Ve filmu jde všechno moc rychle. Společenstvo prstenu se četlo úplně samo! Snad jen ty nekonečné básničky a písničky mi tam místy vadily. Také kapitola s Tomem Bombadilem mi přišla tak nějak navíc a nemohla jsem se dočkat až se jí prokoušu. Právě touhle knihou začalo mé nadšení celým světem, který Tolkien stvořil. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díly a Silmarillion.

AdmiralPata
04.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka od výborného autora.Občas jsem se zadrhl u textů v elfštině,ale jinak se kniha čte dobře.Oproti filmu je ale volnější,ve filmu Gandalf přiběhl do Hobitína a Frodo se hned vydal na cestu ale v knize svůj odchod plánují měsíce nebo roky (už se nepamatuju).Za mě nejlepš části knihy jsou z Morie nebo s Tomem Bombadilem.

Benjiki
03.01.2016 5 z 5

Legenda žánru, mistrovská hra s jazykem a cizími jazyky, táhlý a epický příběh, který od nepaměti určuje co to slovo znamená, sympatické postavy atd atd. To se tvrdí všude a furt, už je to ohraný, vážně. Jenže... Je to pravda a nic než pravda. Opravdu to je legenda, mistrovská hra se slovy, epický příběh nejvyšší kvality a blablabla. Miluji to, stejně jako zbytek světa. Jo a pohodové kapitoly z Hobitína se mi vždycky líbily nejvíc, přirozený mír a klid.

Mathir
30.12.2015 5 z 5

Popis postav a prostředí je v této knize tak mistrovský, že jej nemůžou předčít ani dechberoucí záběry P.Jacksona v extended verzi filmu. Ale to je ohraná písnička, že film jen málokdy (zdali vůbec) překoná knihu. Pocity postav, jejich myšlenky či dlouhosáhlé popisy lesa, oblohy či vody, kde člověk naplno rozvine svou fantazii, jsou jen jeden z mála aspektů, proč za to tato kniha stojí. Pan Tolkien stvořil natolik unikátní svět se vším všudy, že člověku z toho jde hlava kolem. Vánoce pro mě byly hned krásnější, když jsem se ve volných chvílích mohl těšit na svět, který umí být nehostinný, ale zároveň tím nejkrásnějším, co kdy "poznal". Jediné, co mě mrzí, že jsem si na knihy od J.R.R.Tolkiena až do teď nenašel čas :)

martin4563
26.12.2015 5 z 5

Po přečtení Tolkiena už mi žádná fantasy nepřišla na takové úrovni a žánr kromě Tolkienových knih přestal číst. Tolkien měl neobyčejnou schopnost do detailu popsat kde co, možná proto mě tolik ovlivnil, mám rád knihy, jež se pitvají do detailu, Středozem popsal do takových detailů, že i lidé bez představivosti jsou schopni se do ní vžít.

Viky.Tejralova
13.12.2015 3 z 5

Dlouho mi spousta lidí říkala "Musíš si přečíst Pána prstenů, je to úžasné!". Mě ale knížka nepřesvědčila. Moc mě nebavilo téma knížky, a často mi přišla zdlouhavá. Navíc jsem se ztrácela ve jménech nejen postav, ale i míst které navštívili a které se chystají navštívit. Byly tam zábavné pasáže které mě bavily, ale pak byly ty, které byly mě nezaujaly a já se do čtení musela docela nutit. Nicméně se mi moc líbí jak je knížka napsaná a celý příběh skvěle promyšlený, to na mě udělalo dojem. :-)

dennie3
05.12.2015 4 z 5

Na téhle knize je kouzelná jedna věc. Přestože Tolkien popisuje tisíc stromů a krajin, přestože 80 procent knihy je o tom, jak jdou, přestože vás spousta pasáží vlastně ani moc nebaví.. tak tu knížku vždycky rádi zase otevřete. Protože Pán prstenů má svojí nádhernou atmosféru a svoje nádherné kouzlo. A miluju hobity! (Obzvláště Sama Křepelku.)

Jap
23.11.2015 5 z 5

Po více než patnácti letech jsem si opět přečetl Společenstvo prstenu. Už nejsem zdaleka tak nadšen, jako při prvním setkání, ale pořád je to moc pěkný výlet do světa fantazie.

angloumene
23.11.2015 5 z 5

Velká dobrodružná pohádka pro dospělé. Oproti předchozím dílům zde Tolkien hodně ubral na popisnosti a více se soustředí na pocity a osudy jednotlivých postav. Ne náhodou se jedná o průkopníka ve fantasy světě.

Minniesimilci-3
09.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha, občas zdlouhavé popisování nezapamatovatelné historie, ale jinak čtivé a nápadité:-) doporučuji.

mirkol
03.11.2015 4 z 5

Dobrá kniha, stejně jako další díly, ale na Hobita Aneb cesta tam a zase zpátky to nemá

Cryptkeeper
21.10.2015 4 z 5

Místama trochu chaotické,až moc složité,spousta jmen a často zbytečně podrobná fakta o historii dané věci..nicméně nádherný Tolkienův svět a jeho výprava.
Určitě stojí za přečtení:)

Ogie
18.10.2015 4 z 5

Povinnost pro každého fantasy fanouška. Stále jedna z nejlepších fantasy knih a rozhodně jedna nejvýznamnějších Tolkienových knih, jenž ovlivnili vývoj fantasy literatury. Tolkienův jazyk může být možná trochu náročnější pro méně zdatné čtenáře, ale jeho práce s jazykem je úžasná. Velice zdařilý úvod jedné z nejznámějších fantasy trilogií.

Lorrainee
18.10.2015 3 z 5

"jsme ve smrtelnem nebezpeci… takze co udelame… najime se a budem zpivat…" tak nejak to cele bylo…