Spoločenstvo prsteňa

Spoločenstvo prsteňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29864/bmid_spolocenstvo-prstena-O6W-29864.jpg 5 8958 8958

Pán prstenů série

"Tento príbeh narastal pri rozprávaní, až sa stal dejinami Veľkej vojny o Prsteň a obsahuje mnoho pohľadov do ešte starodávnejších dejín, ktoré mu predchádzali - napísal v predslove k druhému vydaniu J. R. R. Tolkien o tejto vari najznámejšej knižnej trilógii minulého storočia. Čarovný svet elfov a hobitov je paralelným svetom "veľkých ľudí". Jeho hlavnou témou je Prsteň ako ohnivko, ktoré ho púta k Hobitovi. Proti akýmkoľvek alegóriám sa autor bránil a všetky možné posolstvá a vnútorné významy spájané s jeho knihou sa mu zo srdca protivili. Preto je túto knihu potrebné chápať ako najobľúbenejšie dejiny pradávneho veku a nijako inak.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

The Fellowship of the Rings, 1954

yloveiou
30.11.-0001 5 z 5

Již něco jiného než Hobit, ale ty kvalita tu stále je.Úžasná knniha

G.i.r.a
30.11.-0001 5 z 5

LOTR je skvělá trilogie, ale dílu Hobit nesahá ani po kotníky.

Pidzey
30.11.-0001 4 z 5

Chtěl bych tady hovořit o celé trilogii,protože já osobně,co se týče knižní verze nemám z těchto třeh knih favoryta.Všechny se mi líbyli stejně.Svět jaký pan Tolkien vytvořil,tolik ras,národů,jazyků to je až neuvěřitelný,kolosální naprosto úžasný.Já osobně považuji za jednu z nejlepších pasáží tu,jak popisuje bitvu u Helmova žlebu to je naprostý skvost.
Někde jsem četl že ve fantasi jsou dva takový velikáni,kolem kterých se diskutuje kdo že je lepší.Je to Pán prstenů a Zaklínač...nezlobte se prosím na mě,ale v tomto souboji u mne vyhrává Zaklínač.
Pán prstenů mě místama dost unavoval sálodlouhejma(i když krásnejma)popisama krajin a měst,kdežto Zaklínač je takový svižnější.Pokud bych měl tento souboj vyjádřit v procentuálním hodnocení tak Zaklínači dávám 90%(slabší třetí díl sági:Křest ohněm) a Pánu prstenů 80%(za ty únavné pasáže)..Prosím aby se na mě nezlobili zapřísáhlí fanoušci Pána prstenů,ale myslím že tohle mělo být řečeno.

Andy
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha po všech stránkách. Film se mi líbil úplně stejně jako knižní verze, ale chyběly mi v něm některé postavy, například pan Máselníček :-)), kdo nečetl knihu, tak by ani ve filmu nevěděl, kdo to je. Ale přes všechnu kritiku, Pán prstenů je opravdu mimořádná a vynikající kniha.

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Sága začíná, největší dílo fantasy jaké kdy vzniklo a moje jednoznačně nejoblíbenější knihy, které jsem všechny četl několikrát. Krásně využitý potenciál. Dokonalý příběh. Krásně zfilmované. A pár pařmenů se také povedl :o)