Paříž - má zhouba a láska

Paříž - má zhouba a láska
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215217/mid_pariz-ma-zhouba-a-laska-215217.jpg 2 16 16

Život v Paříži! Romantický sen, jaký se vyplní jen málokomu. A tak není divu, že když se Rosecransi Baldwinovi, nadšenému frankofilovi z New Yorku, naskytne šance pracovat v pařížské reklamní agentuře, nedokáže odolat. Co na tom, že s takovou prací nemá zkušenosti a neumí ani pořádně francouzsky!

Rozari
30.12.2022 4 z 5

Mně se to líbilo, za mě dobrý. Asi hodnotím kladně, protože jsem zaujatá :-)
Neměla jsem žádná očekávání a na chvíli jsem se přenesla do Paříže, kterou jsem znala a milovala (poslední návštěva v roce 2013 byla pravděpodobně opravdu poslední, už to nebylo ono). Prostě deníkové zápisky Američana žijícího chvíli v Paříži.
Jméno autora je pro mě zcela neznámé, ale našla jsem, že má za sebou docela úspěšné literární počiny, škoda, že zatím nebylo přeloženo do češtiny.

Nikolda
30.12.2019 2 z 5

Celá kniha je psaná formou jakýchsi deníkových zápisů. Témata víceméně stejná a opakující se: v práci, Pařížané, restaurace a bary. Příběh neurazí, ale ani nepotěší.

Merlinit
03.10.2018 2 z 5

Pustá šeď a nuda.

Camri
21.10.2017 2 z 5

Ani ryba, ani rak. Tohle úsloví perfektně charakterizuje tuto knížku. Příběh sám o sobě tam ani čtenář nenajde. Je to něco mezi bedekrem a deníčkem neúspěšného pisálka. Je sice moc fajn dávat tipy na dobré restaurace v Paříži, ale moc nechápu autorův umělecký záměr. Téma "cizinec v Paříži" už je samo o sobě klišé, ale přesto si myslím, že se z toho dalo vytěžit víc. Doufám jen, že ta kniha, kterou zmiňuje, že psal během pobytu v Paříži, je lepší než tento výplod. Nemám však chuť to zjišťovat. Vrcholem jsou rádoby vtipné poznámky překladatele.
Série knih "Merde" od Clarkea s podobnou tematikou je daleko vtipnější a rozhodně méně nudnější.

lištička123
29.04.2015 1 z 5

Ráda bych napsala něco jiného, ale ani mě nijak nenadchla.

čika
31.03.2014 2 z 5

hrozny preklad a bohuzial aj odflaknuty text, neucelene myslienky, halabala styl....skoda potencialu