Mechanická princezna

Mechanická princezna
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1166 1166

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess, 2013

Natt S
01.01.2014 5 z 5

„Všichni smrtelníci hoří tak jasným světlem. A ty hoříš nejjasněji z nich, Wille. Nikdy na tebe nezapomenu.“
A já zas nikdy nezapomenu na tuhle sérii, ke které se mi váže tolik vzpomínek a pocitů, že je nelze vtisknout do pár slov. Hltala jsem každou stránku, každou větu, každé slovo i písmeno a čím víc se zvětšoval počet stran tím víc jsem si bolestně uvědomovala, že se nenávratně blížím ke konci. Bála jsem se dočíst ten poslední odstavec, protože to znamenalo zavřít knihu a vrátit se opět do reality, ve které se nevyskytují démoni, čarodějové ani temní lovci. Kdo tvrdí, že u epilogu nebrečel je lhář anebo nemá srdce, protože to co Cassandra dokáže vytvořit se slovy.. To, že každá věta, kterou napíše je svým způsobem kouzelná je něco tak úžasného a tahle kniha, tahle celá série je pro mě klenotem.

mourek-veronika
01.01.2014 5 z 5

Poslední díl Pekelných strojů byl mnohem víc akční než předchozí dva (alespoň podle mě). Tolik dějových překvapení jsem ani nečekala. Jak se to všechno schylovalo ke konci, nechtěla jsem pokračovat a zároveň jsem ani nemohla přestat. Taky jsem si pobrečela, i když ne u epilogu, ale u té části, kdy se loučil Jem (Zachariáš) s Willem v tréninkové místnosti. Jem, Tessa, Will... No, doufám, že se alespoň někdo z nich objeví i v CoHF.

pink_ivy
14.08.2013 4 z 5

“Men may be stronger, but it is women who endure.” Závěrečný díl triologie a řekla bych, že i nejlepší. Akce tam bylo spoustu, stejně jako zvratů a šoků, takže jsem se nemohla odtrhnout. Líbilo se mi, že tam byly zmínky, které se propojovaly se serií TMI.
Ale ten epilog. Ten mi teda dal.