Pentagram

Pentagram
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501983/bmid_pentagram-aeL-501983.png 4 3751 3751

Harry Hole série

V Oslu řádí sériový vrah a kromě obětí za sebou nechává symboly pěticípé hvězdy – pentagramu. 5. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Harry Hole dostává svůj poslední případ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

Verajs
09.07.2016 5 z 5

Prostě se mi líbí, další dobrý díl.

Dany001
08.07.2016

Super :-)

Honzias
04.07.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto norského autora!

Azmodan
01.07.2016 5 z 5

Můj první, který jsem četl a v kterém mě až odpuzovala postava Harryho. Nicméně velmi dobrá kniha! A Harry je velmi zajímavá postava (poznáno z jiných knih :o) )

Hany.Honey
18.06.2016 4 z 5

Výborný!

myelka
12.06.2016 5 z 5

výborné čtení, potily se mi ruce do poslední stránky. :)

Catherine
25.05.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Za mě supr nemohla jsem se odthnout. Jen mě mrzí že jsem knihu vybrala náhodně a až v půlce jsem zjistila že je toho celá serie. Musím to napravit a vše přečíst. :)

Disease
26.04.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem kdysi četl jako první. Teprve napodruhé při kontinuálním čtení celé série dává všechno smysl.

Samira
13.04.2016 5 z 5

Ačkoli si mě Harry získával již od začátku, teprve nyní jsem mu zcela propadla. Vždy to bylo skvělé čtení, nikdy jsem však netajila dech, neměla zaťaté pěsti a netěšila se na každou další stránku. Teď ano a vím, že mě to už nepustí a jediné čeho lituji, že nemám po ruce pokračování a nemůžu hned číst dál. Vliv na to měla nejen správná míra všech věcí, ale i stupňované napětí a vynikající prolnutí zápletek.
Pentagram bavil, uchvátil a namlsal.
Doporučuji!

JessyPitt
09.04.2016 5 z 5

Slusne;)..

Prajzič
01.04.2016 5 z 5

Čtu sérii popořadě a pro mě zatím nejlepší díl. Nejlepší proto, že jsem musel vydržet 3 díly než se konečně vyřešil děj který je prolínal a záporák kterého jsem tak nesnášel dostal co si zasloužil. Díl od dílu je to lepší a lepší a říkám si, že budu muset zpomalit tempo čtení nechce se mi s tím opilcem tak brzo loučit :(

Modrina
25.03.2016 5 z 5

Trochu plním resty, a ač mám sérii dočtenou, dvě knihy mi chyběly. Tak teď už jen jedna. :) Takže jsem věděla, jak jedna nit příběhu dopadne, ale rozhodně mi tohle vědění na čtivosti Pentagramu neubralo. Finále bylo tak strhující, že mi nějak unikl ten Skipem avizovaný rybníček Brčálník. :) Já prostě toho alkoholika z Osla žeru. :D

kalache
13.03.2016 4 z 5

...nějak jsem se nezažral...

Skip
13.03.2016 1 z 5

Poté, co jsem přečetl Švábi a Lovce hlav, řekl jsem si, že s tímto autorem končím. Nicméně jsem mu přeci jen dal ještě šanci. A tentokrát to bylo fakt naposledy. Nuda, že by se dala krájet jak mlha nad rybníčkem Brčálníkem. Postavy v příběhu tupý až blbý. No a pointa k uzoufání vypatlaná. Ne, popularitu tohoto autora nechápu.

Lucieee91
08.03.2016 5 z 5

Konec byl dechberoucí, do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne a už jsem si říkala, že Harry je fakt ztracený alkoholik...

Vojslava
26.02.2016 4 z 5

Tak do Pentagramu jsem se začítala trochu hůř a jen jsem čekala, kdy Harry poletí... :-) A musím říci, že závěr nezklamal, nepřímo popsaný krvák na konci byl přesně autorský. Vzhůru do dalšího dílu...

Ajrad1981
04.02.2016 5 z 5

Zčásti je děj situován k nám, paráda :-) Sice moc nechápu, jakým myšlenkovým pochodem Harry přišel na to, kde hledat klíčový důkaz, ale to je tak celkem můj problém. ;-) Kniha je i tak skvělá.

Mona.Lisa
31.01.2016 5 z 5

První kniha pana Jo a už si mě získal na svou stranu.

Kacenak
28.01.2016 5 z 5

Jo s HH opět nezklamal, spíš překvapil, zaujal, pohltil. Od Nemesis zase o stupeň lepší, napínavější, rozuzlení nečekané. Pro mne parádní zážitek. :)

mi-380
25.01.2016 5 z 5

Další rychločetba. Nesbø tentokrát tlačí Harryho hodně hluboko, zločiny i pátrání jsou mnohem komplikovanější a nezbytná zeměpisná exkurze nás zavádí až na pražský Václavák.
90 % (1218 hodnotících, 89 %).