Pěstitelka růží

Pěstitelka růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13257/bmid_pestitelka-ruzi-BsN-13257.jpg 4 99 99

V zajímavém psychologickém románu s kriminální zápletkou autorka rozkrývá zasutá traumata všech protagonistů. Román se odehrává na ostrově Guernsey v průlivu La Manche. Osudy dvou hlavních hrdinek určila druhá světová válka, jinak by se nikdy nesešly. Jedenáctileté anglické děvčátko Beatrice bylo během evakuace ostrovanů před německou okupační armádou odtrženo od rodičů a jeho výchovou se celých pět válečných let zabýval německý důstojník se svou mladou ženou Helenou. Konec války nepřežil ani německý důstojník, ani Beatricini rodiče, a Beatrice s Helenou se octly na zbytek života pospolu, spjaty směsicí náklonnosti i nenávisti. Obě se dožívají vysokého věku a ještě na sklonku života dokážou významně ovlivnit ostatní lidi kolem sebe.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Die Rosenzüchterin, 2000

Šánka
13.03.2016 5 z 5

Krásný, dějově rozmanitý román s výborně vykreslenými postavami. Počátek příběhu je zasazený do doby okupace Normanských ostrovů za 2. světové války, kde se setkávají mladá anglická dívka Beatrice s ženou nacistického důstojníka Helenou a jejich životní cesty se navždy zvláštním způsobem propojí a ovlivní jejich osudy.
Kniha je obrazem lidských emocí, které se Ch. Link tak výborně podařilo do příběhu vepsat, lásky, nenávisti, zrady, ale i odpuštění.

Leniiis
05.01.2016 4 z 5

Pěkná knížka, na můj vkus byla zbytečná ta zápletka na konci, která byla strašně rychle sfouknutá. Za to ubírám jednu hvězdičku. Určitě zkusím ještě nějakou knížku od této autorky.

Babo
04.06.2015 5 z 5

První kniha od Charlotte Link a myslím,že jsem objevila další spisovatelku jejíž styl psaní se mi líbí.
Dobře vystavěný příběh,zajímavé postavy , žádný cukrkandl ,prostě román jak má být. Už se těším na další.

kobyb
06.02.2015 4 z 5

Moc pěkný a silný příběh...dobře vykreslená charakteristika postav, jen na konci knihy mně nesedla kriminální zápletka, pro mě jaksi zbytečná a navíc...

Francoa
29.12.2014 5 z 5

Má druhá kniha od této spisovatelky, jsem přesvědčen, že píše velmi dobře a příběh je stále zajímavý.Prolínání současnosti s minulostí zvládá lehce a pochopitelně.Hlavně vyprávění z válečných let, nutí čtenáře k zamyšlení.Je to skutečný román, nečetl jsem příběh jako nějakou detektivku.Doporučuji!

HedušKoč
27.12.2014 5 z 5

Další krásná kniha od této spisovatelky.

Nadík
05.10.2014 5 z 5

Opět jsem knihu přečetla za chvilku,napínavé až ke konci knihy.

pavlina2874
31.03.2014

Tato knížka mě tak zaujala že vyhledávám od této spisovatelky další a další.Skvěle napsaná..nejen tato knížka ale i další.Pod stromeček jsem dostala knížku s názvem Zapomenuté dítě horrová ale napínavá.Předávám jí mamince která si taky radši místo televize zaleze ke knížce.

magnolia
13.08.2013 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, není to červená knihovna - zajímavý příběh s kořeny ve válečné době, osudy dívky jsou působivě podané. (Další knihy autorky už mě tak nenadchly.)

Spineli
08.08.2013 4 z 5

Nejde tu tolik o kriminální zápletku, která se objeví až ke konci knihy, ale o vzpomínky staré dámy, která zažila jako dítě válku. Vzpomínky se prolínají se současností. Do děje jste vtaženi během pár stránek. Zajímavá kniha.