Petr a Lucie

Petr a Lucie
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164719/petr-a-lucie-164719.peg 4 7652 7652

Válečná Rollandova práce (psáno v srpnu 1918) - milostná idyla dvou mladých lidí v Paříži, bombardované němec. letadly. Náhodné setkání synka měšť. rodiny a proletářské Lucie začíná děj románku, odehravšího se od 30. ledna do Velkého pátku 19. března 1918, kdy oba milenci tragicky hynou pod zřítivším se pilířem bombardovaného chrámu. Dílo je obrazem hrůznosti imperialistické války, ničící nevinné mladé lidi.... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Svoboda

Pierre et Luce, 1920

Alexander1918
12.03.2015 4 z 5

Tož tohle je novela na jedno nudné odpoledne ... uvěřitelný příběh čisté a upřímné lásky na pozadí Velké války. Ona ta válečná tématika je vlastně nevyčerpatelné téma, stačí se podívat na dnešní svět a každému musí být jasné, do jaké mašinérie se opět dostáváme. A jenom takový fórek na závěr, aby ten komentář nebyl tak negativní. Po celou dobu četby mi přišlo, že pokud by se Péťa narodil jako cérka a Lucka jako ogar, bylo by to tak nějak správně ...

Edona
11.03.2015 4 z 5

Romain Rolland mě naprosto překvapil, novela Petr a Lucie se mi opravdu hodně líbila. Odzbrojila mě svou upřímností, otevřeností a láskou, ač na pozadí příběhu hrála svou roli válka.

Iwíček
09.03.2015 5 z 5

Musím souhlasit, tato kniha mě také velice zaujala, i když její rozhlasovou podobu jsem zatím neslyšela :)

misssicccka
09.03.2015 5 z 5

Pamatuji si ,že mě to v mládí úplně dostalo, v dospělosti mě pak chytla rozhlasová verze této novely.

Daniel.95
05.03.2015 3 z 5

Velmi jednoduchá a nudná četba.

Petruse21
19.02.2015 3 z 5

Přečteno na jeden zátah, ačkoli je příběh Petra a Lucie tragický, tak mě to nijak nezasáhlo. Bohužel.

Káča Máča
17.02.2015 2 z 5

Přečetla jsem za jedno dopoledne, knihu jsem měla v povinné četbě. Když jsem si četla, o čem kniha je, zapůsobila na mě a těšila jsem se na čtení. Bohužel mě ale knížka celou dobu nudila, měla jsem pocit, že se za celou dobu nic převratného a neočekávaného nestalo - stále jsem čekala na nějaký bod zlomu a stále jsem měla pocit, že čtu pořád to samé dokola. Ale jistě si toto dílo našlo pochopení u jiných :), za mě nic moc.

rebeka1686
13.02.2015 4 z 5

Na začiatku pre mňa trochu zdĺhavé, ale ku koncu to nabralo grády. Príjemné čítanie.

Misan1993
24.01.2015 4 z 5

Kdyby nebylo maturity, v životě bych se k tomuhle dílu nedostal. Ale nelituji toho, kniha mi to své dala.

LucyNej
24.01.2015 5 z 5

Moje povinná četba, a rozhodně nelituji... Krása!

Blindye
20.01.2015 3 z 5

Ke knize jsem se dostal skrze povinnou četbu. Vcelku dobře se četla a nejvíce se mi líbili autorovo zamyšlení nad přítomností okamžiku.

Attia
07.01.2015 3 z 5

Kniha mě bohužel trošku minula, četla jsem sice se zájmem, ale nikdy jsem se do příběhu pořádně neponořila, ba nenamočila ani prsty u nohou. 96 stránek se nakonec vyjevilo jako náramně dlouhé, konec za to ovšem stál. Zjistila jsem, že nemám vůbec ráda malá písmenka namačkaná na sebe, značně to stěžovalo čtení, zvlášť pokud z těch maličkých písmenek vznikaly buď dlouhé odstavce celkem o ničem, nebo rozhovory, kterým jsem bohužel moc nerozuměla, protože o téměř 100 let později takhle žádní dva zamilovaní spolu nemluví.
Za mě 70%

Richardson
07.01.2015 3 z 5

Kniha nijak zvlášť zajímavá není, přečíst se ale dá (hlavně když je to ze studijních důvodů jako povinná četba). Zajímavé naopak je, jak je kniha v ČR rozšířená a každý ji zná, zatímco ve Francii je mnohem známějším dílem Jan Kryštof.

unnamed-soldier
17.12.2014 3 z 5

Tak krátká a přesto mi přišla zbytečně dlouhá. Mimo jiné mi přišla postava Petra poměrně nesympatická.

Kvalitně napsaný obsah této knihy mi přijde působivější než samotné dílo.

feex8
30.11.2014 1 z 5

Tato kniha ma uplne minula. Jedna velka nuda, nic, co by ma obohatilo. Pamatam sa, ako som ju citala vramci povinneho citania. Najprv som sa potesila, kedze malo ist o klasicky a velmi pekny pribeh (aspon podla slov mojej ucitelky), ale citat to bolo pre mna utrpenie. Nezazivne, nijake. Hlavni hrdinovia bez charizmy, dej onicom. Jedine plus, ze to to bolo kratke.

Moje hodnotenie: 20%

mája1970
22.10.2014 3 z 5

Neurazí a nenadchne

me.odstiny.knih
18.09.2014 3 z 5

Dávám dvě hvězdičky a příběh a jednu za to že to bylo tak krátké. Kdyby to nebyla povinná četba na maturitu tak bych po této knížce nesáhla.

Jajus
11.09.2014 5 z 5

Povinná četba.
Kniha je z mého pohledu o ničem, je spíše o lásce než o válce - přítel se o ní vyjádřil jako o tutoriálu na balení holek :D.
Jediné snad co v té knížce je v souvislosti s válkou je bombardování a to, že oba zemřou v důsledku války.
Knihu bych nečetla znovu.

mgeisselreiter
03.09.2014 2 z 5

Novela mě dost zklamala. Čte se celkem špatně, pokud nejde zrovna o rozhovory hlavních hrdinů. Lásky a romantiky jsem tam moc nenašel, takže asi nejhezčí část knihy byla ta romantická část seznamování se. Je to jakoby o válce, o zamilovanosti mladých a taky trochu o společenském postavení, ve skutečnost to ale není skoro o ničem. 45%, 3.9.2014.

1v8na
27.08.2014 4 z 5

Dílo bylo velmi zajímavé, ale přece jen mne více bavil Otčenášek - Romen, Julie a tma.