Pilíře země

Pilíře země
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467432/bmid_pilire-zeme-HIe-467432.jpg 5 1727 1727

Rozsáhlý historický román z pera mistra akčních thrillerů Kena Folletta líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika lidí, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí tradiční vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům formou napínavého příběhu vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověké Anglii, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Pillars of the Earth, 1989

Zmitko.m
02.03.2015 5 z 5

Nádherná kniha, plná zajímavých osudů lidí na pozadí stavby katedrály.......Člověk se i něco o stavbě těch nádherných chrámů dozvěděl....myslím, že knize nechybělo snad vůbec nic......a velkolepost knihy doplnilo ještě filmové zpracování...Opravdu jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl a jedna z knih, které mám moc rád...

kyssling
02.03.2015 4 z 5

Jenda z nejtlustších knih co jsem kdy měl v ruce, ale čte se sama. Vřele doporučuji, pět hvězd jsem nedal protože nejde dát 4,5* ... Proč ted NEdat 5 hvězd ? Přeci jen je podle mého vidět, že se autor (jak píše v předmluvě prvních 200 stran napsal za 5 měsíců a pak znatelně zrychlil) více soustředil v první polovině díla, která je na hvězd pět, poté jako by mu trochu docházel dech a měl větší soucit se svými hrdiny.
DROBNÝ SPOOOILER Takže asi největší výtka je že dva z velkých zloduchů, kteří jsou 95% zlí a bez svědomí se v samém závěru knihy vrací jako poklidní beránci u kterých se nakonec "ozvalo" svědomí. Scéna jak Jack přijde k Waleranovi je nedůstojná knihy, ani postavy svou naivitou ...
---
Ale celkově řadím knihu do topTwenty svých knih a autor si zaslouží velký dík, že knihu po všech peripetiích dopsal. Některé drastické scény, které čtenář pociťuje se svými hrdiny skončí nejednou slzou. Nepamatuji si kdy jsem najednou v sobě v polovině knihy cítil prázdno po odchodu jedné z hlavních postav (při četbě).

Takže Bravo a dík Kene !

hanča34
11.02.2015 5 z 5

Poutavá historická sága. Občas se mi sice pletly pilíře, oblouky, žebroví a pod., ale jinak mohu doporučit. Opět velký problém jak knihu s 920 stránkami udržet v rukou při čtení v posteli.

habina1
04.02.2015 5 z 5

Knihu mám rozečtenou, jsem v půlce, a jakmile začnu číst stránky ubývají po stovkách, je to nádherná kniha plná osudů hrdinů, které se vzájemně hezky prolínají.. :) doma už mě čeká pád titánů, ale ještě mám v plánu přečíst na věky věků. Tento autor mě úplně dostal, palec nahoru :)

luboss23
31.01.2015 5 z 5

Výborná kniha! Výborný autor! Jako první jsem od něj četl Pád Titánů a pak Zima světa, ale ani tato kniha mě nezklamala. Ze začátku mi tedy bylo trošku špatně z toho autorova úvodu - tolik samochvály jsem už dlouho nečetl, ale na druhou stranu je fakt, že prostě umí. Jen maličká troška pokory a byl bych maximálně spokojen. :-)
Knížku doporučuji všem a už se moc těším na další v sérii. (Autorův úvod, pokud tam bude, raději číst nebudu... :-) )

FalVokZel
14.01.2015 5 z 5

Společně s knihou Navěky věků, patří v mém žebříčku na samý vrchol, četl jsem jí jedním dechem, vlastně jsem ani nečetl já tam byl a viděl jsem to. Nikdy dřív ani potom jsem u ničeho jiného děj tak nehltal. Chvilku mi trvalo než jsem si vzal do ruky další knihu, Pilíře země ve mě navždy zůstali a pokaždé když mohu nějakou knihu doporučit, doporučím tuto. Vím, že Ken Follett není nejlepší spisovatel ale pro mě je...10/10

12kája34
07.01.2015

Knihu jsem četl jedním dechem.Popsaný život v klášteře a vedle toho historický podtext a je to za jedna.Jsem zvědavý na film.Ken Follett je klasa

Kateřina1011
26.12.2014 3 z 5

Knížka mi byla doporučena jako skvělá, komentáře, které jsem tu četla byly nadšené...Asi jsem měla vysoké očekávání, protože se k tomu nadšení nemůžu přidat. Knížka mě nezklamala, ale na můj vkus byla místy až moc rozvláčná, příběh sice celkem zajímavý, ale četla jsem knížky, které mě naprosto strhly dějem, tady se mi nic podobného nestalo ani omylem. Naopak s pocitem, že už dneska nechci číst, jsem tu knížku pokládala dost často. Škoda.

honzusak
21.12.2014 3 z 5

Pěkná, zajímává kniha.

pajuu
04.12.2014 1 z 5

knihu mám rozečtenou už hodně dlouho, ale nejspíš ji nikdy nedočtu. Na knihu tohoto ražení mám slabý žaludek a u některých scén se mi opravdu obracel, zvláště těch, kde se kniha zvrhávala až v porno. Nic pro mně tedy, i když začátek vypadal slibně.

sasena
30.11.2014 1 z 5

Na doporučení kamarádky jsem si knihu vypůjčila. Skončila jsem ani ne ve třetině. Nuda, zbytečně vykonstruované a dopředu odhadnutelné zápletky, nesmyslné a nevěrohodné příhody a scény, prostě mi to tak lezlo na nervy, že jsem se nedonutila v četbě pokračovat.

patmat
27.11.2014

Přidal jsem do právě čtu, protože není rubrika přečetl a čtu znovu. Tuhle báječnou knihu právě dočítám už potřetí a stále nacházím něco nového. Seriál podle této knihy se mi líbil, bohužel druhá část Na věky věků těžce zklamala (tedy ta filmová, kniha opět výborná).

alef
24.11.2014 3 z 5

Kdybych před četbou této knihy nečetla naprosto uchvacující Husitskou trilogii od Sapkowského ... možná by mě tako kniha zaujala ... jenže já přečetla i báječnou Martinovu ságu Píseň ledu a ohně ... obě syrovým, drsným a naprosto fascinujícím a strhujícím způsobem popisují středověk. Jak se píše v komentáři pode mnou (CeP): "je mnoho mnoho lepších knih :-) ... a ještě si dovolím citovat jeden komentář (Vikina333): "Kdybych nepřečetla mnohem více lepších knih, možná bych dokázala tuto knihu více ocenit, ale za mnoho knihami pokulhává (obsahově i formou)... Nevím, zda je to překladem, ale některé věty (i pasáže) mi přišly jako pro náctileté... ".

Hned v úvodu mě odradil na můj vkus moc chvástavý autorův úvod, chválící sama sebe, následoval úvod do děje, který bych přirovnala k středoškolskému pokusu o příběh ... nějací zedníci dělaji to a to, nějaká babka si tu staví stánek, ... kluci čůrají na popraviště ... odsouzenec s sebou žuchnul ... rozjezd tedy naprosté zklamání!

Když už si ale nějakou knihu vyberu (tuhle jsem si vybrala na základě pochvalných komentářů) nerada se "vzdávám" ... první reakcí bylo ji odložit, ale ... když se při psaní tohoto komentáře dívám pod sebe na ty pochvalné pod sebou, ... zkusím jí dát druhou šanci ... třeba svůj komentář ještě změním :-).

Dopsáno v únoru 2015: ... snažím se, snažím, ale jde to ztuha ... asi si tuhle knihu musím "dávkovat" ... po cca 250 přečtených stranách knihu opět na chvíli odkládám ... není v ní to "něco" co člověka nutí číst dál a dál, dokud příběh neskončí ... ta nutkavá potřeba "vědět jak to bude dál" mi v této knize prostě chybí.

CeP
22.11.2014 3 z 5

Je mnoho mnoho lepších knih :)
Příliš rozvláčné až nudné čtení

Cabík
22.11.2014 5 z 5

Naprosto vynikající - Pilíře země a Na věky věků patří mezi vrcholy Follettovy tvorby.

Dandy1
14.11.2014 5 z 5

Líbil se mi styl psaní. Je to moje první kniha od Folleta a moc dobře se četla.

lisbeth23
10.11.2014 4 z 5

Kniha s dobrým príbehom. Bavilo ma čítať o osudoch obyčajných ľudí v stredoveku. Sem-tam som bola v napatí, ako sa príbeh vyvinie, či bude mať dobrý alebo zlý koniec. Opis stavby katedrál ma ani tak nebavil, ale to je kvoli tomu, že architektúra nie je mojou silnou stránkou :) Neustále boje, nedorozumenia, zápletky, milostné príbehy bol hlavný dovod, prečo som túto knihu neodložila ale poctivo ju dočítala pekne do konca, ktorý stál za to :)

ritz
31.10.2014 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, miluju historické ságy a už se těším na druhý díl.

Babo
28.10.2014 4 z 5

Velice čtivá kniha.Protože mám ráda pěkně tlusťoučký romány (protože když je dobrý,tak je ho aspoň dost) tak jsem byla spokojená a když jsem zjistila,že je dokonce seriál,tak jsem ho musela také vidět,,,,,,ale kniha je kniha.
Hned jak jsem těch víc jak 900 stran přečetla,hned jsem se pustila do další .
Vždycky mám radost když objevím pro mě nového spisovatele,jehož styl psaní a fantazie mě zaujme.A to Ken Follett splňuje.
Čtyři hvězdičky dávám,protože je to sice hodně dobrý čtení,ale ne až tak ohromující a chybí mi tam překvapivé metafory.
Rozhodně ale doporučuji k přečtční.

martina4019
24.10.2014 5 z 5

Nebojím se říct, že kniha se čte "sama".

Když někomu vyprávím, že jsem četla skvělý román o stavbě katedrál, všichni na mě jen podezřívěvě zírají. Přesto je po obsahové stránce nezapomenutelným dílem, které stojí za to si přečíst.

Už jen proto, že získáte pochopení a dáte najevo obdiv tomu, jak se nelehce řídí kláštery a opatství, jak lidé museli být silní při hladomorech, kdy země nerodila úrodu, a jak dlouho trvá, než se postaví tak velká díla, jako jsou katedrály, okolo kterých chodíme.