Pilíře země

Pilíře země
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467432/bmid_pilire-zeme-HIe-467432.jpg 5 1727 1727

Rozsáhlý historický román z pera mistra akčních thrillerů Kena Folletta líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika lidí, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí tradiční vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům formou napínavého příběhu vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověké Anglii, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Pillars of the Earth, 1989

Shida
30.11.-0001

Je to opravdu úžasná kliha, je to sice už pár let co jsem ji četla, ale utkvěla mi v paměti. Ken Follett je úžasný spisovatel, momentálně od něj čtu knihu Třetí dvojče. Doporučuji.

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto přepychové dílo plné zvratů, postav všech možných charakterů a neuvěřitelných osudů. Sledujeme osudy několika mužů, žen a dětí v průběhu celého jejich života od úplného začátku až do konce. Opravdu jedna z nejluxusnějších knížek, které jsem kdy četla. Vřele doporučuji. Je krásně napsaná a na každé stránce se něco děje.

Popelllka
30.11.-0001 5 z 5

Toto je naprosto strhující historický román... Jeho cca tisíc stran vám uteče jako nic a ani chvilku se nebudete nudit... Nádherně napsáno. Dojímavé lidské příběhy a osudy. Moje nejoblíbenější kniha Kena Folleta.