Ruka Zeina
Lyon Sprague de Camp
Planeta Krišna série
< 2. díl >
série: Planeta Krišna díl v sérii: 2 Dick Barnevelt je pověřen nelehkým úkolem, aby na planetě Krišna nalezl šéfa své firmy, Igora Shtaina. Zdaleka netuší, do jak mocného víru událostí se přitom dostane, kdy mnohokrát jen o vlásek unikne smrti, a přitom se proti své vůli musí postavit do čela spojených království, aby zničil nebezpečné piráty Sunqaru. Ale to vše by ještě nebylo tak hrozné, kdyby největší nebezpečí této pohádkové planety nepředstavovaly krišanské ženy. A Zei je žena jak má být…... celý text
Dobrodružné Romány Fantasy
Vydáno: 1996 , MustangOriginální název:
The Hand of Zei, 1963
více info...
Přidat komentář
Druhé dobrodružství na planetě Krišna je na na první pohled variací toho minulého. Dva loajální zaměstnanci se vydávají na výpravu za ztraceným generálním ředitelem, která jednomu z nich změní život. L. Sprague de Camp popustil uzdu fantazie a zavedl postavy na ještě neobvyklejší místa a nechal je prožít ještě větší dobrodružství. Ani tady nechybí udatní muži, svůdné ženy a boje na život a na smrt. Hrdinou se stává i ten, který by to od sebe nikdy nečekal. Ruka Zeina je snad ještě větší brak než Královna Zamby, a ději to rozhodně prospělo. Tohle vyprávění má šmrnc, nápaditost a zvlášť v druhé polovině velmi slušné tempo.
Další dobrodružství z cyklu o planetě Krišna začíná hodně opatrně a rozvláčně. V první polovině knihy mám skutečně obrovský problém udržet víčka otevřená a sledovat cestu nesourodé dvojice Dirka Barnevelta a Georga Tangaloa za jejich posláním do nebezpečného Sunqaru. Události kolem mě proplouvají, aniž by mě vytrhli z otupělosti, do níž jsem se po prvních přečtených stránkách chtě nechtě propadl. Chvíli si dokonce říkám, zda jsem kdy četl něco nudnějšího a uspávajícnějšího. Až druhá polovina Ruky Zeiny mi lehounce zvedne tepovku. Není to tak, že bych se nedokázal odtrhnout nebo propadl bezbřehému nadšení, ale bavím se. Chvílemi mi dokonce tvář zohyzdí úsměv a přemýšlím, cože si to na mě ten de Camp ještě vymyslí. A i když se ve finále už pak žádné velké překvapení nekoná, nemám pocit, že bych nedostal to, co jsem dostat měl. Věčná škoda toho nemastného neslaného úvodu, kterým jsem se probíjel zuby nehty.
Štítky knihy
space operaAutorovy další knížky
2004 | Conan a kletba monolitu |
1989 | Conan |
2008 | Conan a plamenný nůž |
1992 | Conan a Pavoučí bůh |
1993 | Conan mstitel |
Zábavná oddechovka napsaná na 110 %.
Na Nobelovku ani na Huga to samozřejmě není, ale máte-li rádi příběhy na pomezí space opery a fantasy s pořádnou porcí humoru, je to přesně pro vás.