Po čom vždy túžila

Po čom vždy túžila
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503378/bmid_po-com-vzdy-tuzila-Nun-503378.png 5 5 5

Po čom vždy túžila je emóciami nabitý príbeh troch generácií žien: Kathleen, jej matky Eleanor a jej babičky Fiony. Každá žena odišla z domu, aby unikla minulosti svojej rodiny a začala nový život. Pred tridsiatimi piatimi rokmi Kathleen ušla z domu v zúfalej snahe zbaviť sa bremena chudoby a hanby. Nečakaná pozvánka od sestry ju však náhodou privádza späť do ospalého rodného mestečka, kam berie aj svoju dcéru. Výlet, ktorý mal zachrániť ich vzťah, prekvapivo naberá iný spád a Kathleen je nútená prehodnotiť svoje detstvo. Oči jej otvoria príbehy Eleanor, jej matky, ktorá kedysi prekypovala životom, a Fiony, babičky, ktorú sotva poznala. Čím viac sa o záhadnej rodinnej histórii Kathleen dozvedá, tým viac nových otázok sa vyplavuje na povrch a ona je rozpoltená medzi potrebou odpustiť a zabudnúť.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kumran

All She Ever Wanted , 2005

vierak
02.05.2023 5 z 5

Už dlho som nečítala takú dobrú knihu! Zmes mnohých prekvapení začína v súčastnosti rozprávaním o nezhodách medzi dcérou a matkou Kathleen, poukazovaním na ich vzájomné odcudzenie a nepochopenie. No zrazu prichádza pohľad na matku Kathleen i jej babičku, každý krásne vysvetlený, pochopiteľný a uveriteľný. Ťažký život každej zo žien, ich spätné hodnotenie vlastných rozhodnutí a najmä vzájomné (až príliš často) zlé vzťahy vykresľuje autorka s gráciou.
Štandardne po prečítaní niekoľkých desiatkach úvodných strán knihy tuším, ako sa bude dej vyvíjať, no tu som ostávala unesená netradičnosťou príbehu. Ženy v tomto románe robia mnoho osudových chýb, ktoré naoko ničia ich životy i životy ich detí, no Bohu nič nie je nemožné. V jeho rukách sa všetko mení na krajšie, ako dokážete dúfať.

Ladiva
05.12.2022 4 z 5

Trochu spletitý, ale vcelku zaujímavý príbeh troch generácií žien, ktorý sa dobre čítal.

rodinné vztahy křesťanská literatura rodinná tajemství mezigenerační vztahy

Lynn Austin
americká, 1949