Obrův chléb
Mary Westmacott (p)
Pod pseudonymem Mary Westmacott série
1. díl >
V tomto strhujícím románu královny detektivek je hlavní postavou Vernon Deyre - citlivý a brilantní hudebník, dokonce génius, ale trýzněný a poháněný silami, kterým ani on sám nerozumí. Žel za svůj talent musí zaplatit vysokou cenu... Ze šťastného dětství se náhle ocitá tváří v tvář kruté realitě dospělosti, a aby mohl napsat velké mistrovské dílo svého života, musí učinit zásadní rozhodnutí, aniž by mu zbyl čas zvážit následky… Druhá hlavní postava v románu je mladá Nell Verekerová, která hudebníka vždy milovala, a to se stravující vášní. Když však Vernon hledal útěchu v náručí Jane Hardingové, záhadné a krásné starší ženy, Nell cítila, že už nemůže snést větší bolest. Osud v tomto podivném romantickém trojúhelníku si zahraje nepěknou hru - než se totiž jejich osudy zpečetí, jeden bude žít, druhý zemře a třetí se vrátí z hrobu, aby byl zatracen... Ani v tomto případě Agatha Christie své čtenáře nezklamala - můžete se těšit na román plných neočekávaných zvratů.... celý text
Literatura světová Romány
Vydáno: 2023 , Splendidum družstvoOriginální název:
Giant’s Bread, 1930
více info...
Přidat komentář
Jedná se evidentně o nelegální překlad... Kdyby aspoň vydavatelství nebylo líné se podívat do ostatních knih Mary Westmacott, kdo drží práva na tyto knihy...
Kniha sama si rozhodně zaslouží vyšší ocenění, ale to vzhledem k situaci opravdu nejde dát :-(
Štítky knihy
hudebníci, muzikantiAutorovy další knížky
2017 | Deset malých černoušků |
2003 | Vražda v Orient-expresu |
2004 | Smrt na Nilu |
2001 | Záhada na zámku Styles |
2016 | Neočekávaný host |
(SPOILER) Tragédie jako ze Shakespeara - zní to jako klišé, ale jinak tenhle psycho román označit nemůžu. Shrnu-li děj, kniha je o zoufalém pseudoumělci, který vlastně neví, co chce tvořit a jak to má tvořit, neboť ani nemá jasno v tom, co je hudba za umění. Vlastně není ani nijak sympatický, ale to považuji za záměr - vždyť hlavní postava nemusí být super klaďas a hrdina. Nejvíce psychicky zdrcující je fakt, že pro svůj sen jednu ženu přivedl k zoufalství a druhou zabil. Sobec a sociopat!
Co mě hodně pobavilo, byly dopisy Sebastianovi z Ruska plné rádoby intelektuálních blábolů o kolektivizmu, které byly pro tehdejší dobu typické - to autorka popsala opravdu přesvědčivě.
Dala bych pět hvězdiček, ale musím jednu ubrat, protože překlad, jak již tu někdo zmínil, opravdu není moc kvalitní. Tenhle nedostatek mě však nijak neodradil a knihu jsem si užila.