Podivuhodné setkání v džungli

Podivuhodné setkání v džungli
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44644/bmid_podivuhodne-setkani-v-dzungli-63d77627be950.jpg 4 79 79

Dobrodružný román o karavaně, která se vydá na cestu po střední Africe, a na této výpravě je čeká mnoho nebezpečí a nástrah. Román bývá také vydáván pod názvem Ves ve vzduchu.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Le village aérien, 1901


více info...

Přidat komentář

HonzaPekar
27.01.2022 1 z 5

Nic moc oproti jiným kouskům které Verne napsal

Turlogh
26.01.2022 2 z 5

Absolutně nejslabší Verneovka... dokonce jsem přemýšlel jestli tento román vůbec psal Jules Verne... dlouho jsem tuto knihu sháněl, protože to byla asi poslední verneovka, kterou jsem nečetl... no věru výsledek za to nestál. Howgh


Luigi1
03.01.2022 5 z 5

Zajímavý příběh,který vyvrcholi se závěrem.

Blue
01.12.2018 3 z 5

Není to dílo, které by mělo patřit do nějakého výběru toho nejlepšího z Julese Verna, přesto jsem si knihu rád přečetl. K Vernovi se dá stále vracet. 70%

Safira55
03.04.2018 4 z 5

Moje asi 4 Verneovka, a opoti předchozím považuji tuto knihu za slabší díl, ale přesto krásná četba

Hathor89
30.11.2017 5 z 5

Po delší době jsem opět sáhla po knize od J. Verna, musím říct, že jsem tuto knihu dosud neznala, vlastně jsem ji náhodně našla v manželově knihovničce, a mile mě překvapila. Ve srovnání s jinými Verneovkami nevypráví o technickém pokroku, jak jsem byla zvyklá, ale o teorii vývoje člověka a jejím chybějícím článku. Pěkné jsou četné popisy života v džungli. Možná jsou některé pasáže rychle utlé a člověk by si ještě početl, ale to nic neubírá na zajímavosti příběhu. Velmi výmluvné byly především části o definování rozdílu mezi člověkem a zvířetem a projevů lidství.

Hopicek495
26.10.2016 3 z 5

První a zatím jediná Verneovka, kterou jsem přečetl. Zajímavý příběh, ale nevím, zda si najdu cestu i k dalším jeho knihám.

Hanz97
23.07.2015 3 z 5

I když knihám od Julese příliš neholduji, musím uznat, že tato měla celkem zajímavý děj a dobrou myšlenku. Verne se tady pouští tak trochu do otázky evolučního vývoje člověka a tzv. chybějícího článku, takže k řadě technických hypotéz přidává i ty biologické. Fajn odreagování, které je krátké, ale zajímavé.

varanbooks
21.04.2015 3 z 5

Coby komiks v Ohníčku se to ale vešlo na ani ne deset stran na šířku.

Eigis
18.11.2013 4 z 5

Z hlediska Vernovy tvorby celkem ojedinělá záležitost, protože se soustředil spíše na technické obory. Tohle spadá spíše do oblasti soft sci-fi a já se nemohu ubránit srovnání s Wellsovým románem: Ostrov doktora Moreaua, který je lepší. I přes to se, ale jedná o dobře napsanou a čtivou záležitost.

aychend
08.02.2013 3 z 5

Bylo to zajímavé a napínavé, na Vernea, který mě tolik "nebaví", dobrý výkon, akorát mi vadí zeměpisné nesrovnalosti. Měla jsem u čtení otevřený Google Earth a hledala, kde se právě nachází. Bohužel města/vesnice Ngale, Zongo a Libreville jsou každé úplně na jiném místě a, pokud z Ngale pluli nejprve na Zongo, museli to vzít proti proudu a pak se vracet... :-(

vitavita
10.04.2012 2 z 5

Dobré počtení, které musí zaujat ...

Lomax
31.01.2012

Já jsem zklamán z "luxusního" vydání,které za 1300 Kč až tak luxusní není. Škoda,tato kniha měla velký ponteciál stát se nejlepší českou verneovkou edicí.

TheRaven
01.10.2011 3 z 5

Kdybych se na Podivuhodné setkání v džungli díval pouze jako milovník vernovek a obdivovatel všech těch podivuhodných dobrodružství, byla by pro mě tato kniha velkým zklamáním. Příběh, který by starý dobrý Verne dokázal snadno a poutavě rozepsat klidně na čtyři sta stran, je vmáčknutý na necelých stopadesáti, a to takovým způsobem, že k zajímavějšímu ději se dostáváme až kolem stránky s číslem sto. Román sice nepostrádá klasické Verneovy postupy, ba právě naopak, působí na mě ale jako souhrn těch nejnudnějších klišé bez myšlenky a jakéhokoli promyšlenějšího příběhu. Čtenář není napínán jako obvykle, děj je osekaný, bez nápadu, je jen suchým popisem bez propracování a atmosféry. Při čtení jsem měl navíc pocit, že celá kniha byla napsána na jeden zátah, snad jako rychlá řadová zakázka. Naštěstí tenhle román nabízí jiný zajímavý pohled, který celkový dojem poněkud napraví. Poprvé, alespoň co si pamatuji, Verne zmiňuje Darwina a jeho evoluční teorii. Román se najednou stává odrazem své doby, doby kdy teorie přírodního výběru zažívala jistou krizi (viz nové vydání - Rádl 2006, Academia). V centru pozornosti bylo hledání chybějícího článku mezi opicí a člověkem jako hlavního důkazu. Hlavní naděje se v té době upíraly k posledním neprobádaným místům na Zemi, tedy k neprostupným tropickým pralesům Ameriky, a především pak Afriky. A to je právě vyvrcholením celého příběhu, kde Verne de facto uznává teorii přírodního výběru a vznik člověk z nižších živočichů. Navíc prostřednictvím svých hrdinů uvažuje o člověku jako takovém, o samé definici lidství a kde je vlastně hranice člověk x zvíře.