Podkrovná izbietka

Podkrovná izbietka
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480861/bmid_podkrovna-izbietka-YDl-480861.JPG 4 15 15

Príbehy: Predsavzatie, Bicykel, Požiar, Orgovánový kriak, Nehoda, Chaimek, Pani Kalinovská, Obyčajná bavlna, Vianočný stromček, Vozík, Vesty, Helenka, List, Sviatky, Návrat, Na mena, Šofér, Nový byt, Na prahu. Prvé vydanie.

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladé letá

Pokój na poddaszu, 1954

olívoil
16.12.2023 3 z 5

život 4 dětí - sirotků z doby mezi dvěma světovými válkami. Nejstarší dívka pracuje v továrně, mladší bratr studuje, sestřička se stará o domácnost a nejmladšího bratříčka..........je to taková klasicky socialistická literatura, ale je v ní něco krásného...........

Elixirzivota
17.05.2019 1 z 5

Počas čítania tohto diela realistického socializmu som si vygooglila autorku. Hviezda proletariátu:-) Súbor poviedok mi veľmi pripomenul Čenkovej deti, len tu je príbeh mestských detí. Pekné. Áno aj tak sa žilo. Ďalšia výchovná do počtu.

miroslava3089
04.02.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem dlouho hledala, až jsem ji našla. Dala jsem ji babičce k Vánocům, protože ji jako malá četla a vzpomněla si na ni. Poté mi ji dala přečíst a mohu říct, že mě příběh chytl za srdce.