Pohádková muzika
Václav Čtvrtek (p)
Soubor pohádkových příběhů, v nichž autor představuje dětem jednotlivé hudební nástroje (housle, violoncello, basa, harfa, klavír, flétna, pikola, hoboj, klarinet, fagot, lesní roh, trubka, pozoun, buben, bubínek, činely) a snaží se jim na analogiích se zvuky, které znají, přiblížit charakteristické zvuky jednotlivých nástrojů, jako např. roj včel a zvuk violoncella. Pohádky, které chtějí probouzet zájem dětí o hudbu a hudební svět.... celý text
Přidat komentář
Tato mně neznámá Čtvrtkova kniha mě příjemně překvapila, četla se velmi hezky, jako takové milé pohlazení. Doporučuji všem dětem i dospělým k přečtení, originální náměty s hudebními nástroji a s muzikou. A mimochodem, loupežník nesmí chybět. Howgh.
Čtvrtkovy pohádky mám moc ráda a tato kniha patří k mým nejoblíbenějším. Hudební komnatka, Terezka a kouzla. Krásný návrat do dětství.
Pohádky s „nejmenší holčičkou v největších bačkorách“ mě provázely celé dětství, škoda, že jsou tak málo známé.
Skoro jsem zapomněla. jak jsem tuto knížku kdysi milovala. Vše se vrátilo, když jsem se spokojeným povzdechem dočetla poslední stránku a knížku vrátila do knihovny zpět z bedny s dětskými knížkami/ta bedna je pečlivě uložená na půdě a je plná takovýchto pokladů/. Dík, Čtenářská výzvo, s velkou radostí jsem si připomněla časy šťastného dětství!
Sice jsem nikdy pořádně nepřečetla Rumcajse, ale tyhle pohádky ano a několikrát, takže musím říct, že se povedly i bez urputné protimocnářské a protifeudální agitky, jaká byla jinak pro Čtvrtka typická. Další pěkné příběhy o hodných strašidlech a určitě nápaditější než knižní verze Ať žijí duchové, nebo (promiň Holube) Vzpoura strašidel.
Ne moc známá knížka - mě okouzlila a byla moje oblíbená. A navíc - nenásilné seznámení s hudebními nástroji. Líbily se mi i původní ilustrace (letos vyšla znovu, ale s úplně jinými obrázky - no, jestli nalákají dnešní děti, tak je to jen dobře. Ty staré jsou ale hezčí.)
Pohádky, které mi kdysi četla starší sestra. Tak jsem se seznámila s panem Čtvrtkem a jeho knihy mě provázely celým dětstvím. Přečetla jsem všechny pohádkové příběhy, Rumcajse, Šejtročka, Česílka, Amálku, Emanuela, Křemílka a další, jsem znala snad zpaměti. Považuji tyto pohádky za jedny z nejlepších u nás, líbí se i nejmladším dětem, přestože od jejich vzniku už uběhlo hodně let.
Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Milý příběh průvodkyně Terezky a učitele hudební výchovy Josefa, žáka Slavíka co neuměl zpívat a různých pohádkových bytostí. V příběhu se prolíná pohádková minulost s přítomností a učitele Josefa vždy vyvede z míry, když se děje "něco proti fyzice". Čtenáři se zde seznámí s různými hudebními nástroji a historií velmi zajímavého šlechtického rodu Hološveců z Perka. Rádio v hotelu Konývka nám vždy ohlásí přesný čas a autobus vyklopí před zámkem další turistický zájezd...
Autorovy další knížky
1981 | Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky |
2009 | Maková panenka a motýl Emanuel |
1979 | Cipísek |
2010 | Křemílek a Vochomůrka |
1984 | Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka |
Jak to dopadá, když ze zámku zapomenou odejít staré časy...
Krásný, velice čtivý a mile člověčí příběh plný kouzel, hudby, strašidel, komtesek, přísných inspektorů, víl a pohádkového vyprávění.
O Terezce, Josefovi, žáku Slavíkovi, medvědovi s kasičkou, loupežníku Záděrovi, včelách, polednicích, vodnické rozepři i větrném kohoutovi.
Příběh o strašidelných komnatách, jenerálech v sukních, pasáčcích s flétnou, zakletém strašidle a uvězněných ptácích.
Pohádkový příběh plný nadčasové krásy, lásky, přátelství a kouzel.