Pohádky pro zlobivé strašidýlko

Pohádky pro zlobivé strašidýlko
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214960/mid_pohadky-pro-zlobive-strasidylko-214960.jpg 4 6 6

Pohádky pro zlobivé strašidýlko: A koho že strašidýlko zlobí? No maminku Bílou paní a tatínka Bezhlavého rytíře, se kterými bydlí na starém opuštěném hradě. A je tak neposedné, že maminka s ním má spoustu starostí a trápení. Strašidýlko si celý den jen poletuje po lesích,...

Booky84
15.10.2022 4 z 5

Krátké a milé pohádky, ideální čtení pro klidný spánek, a to nejen pro děti, ale i dospělé, kteří potřebují před spaním "vypnout" a pak jen odplout do říše snů.

andrea4315
19.02.2017 4 z 5

Anotace je jen ta červená nit spojující samostatné příběhy, kdy to je leckdy jen pouhá 1 věta, že Albert začal strašidýlku vyprávět další příběh.
Pohádky jsou docela pěkné, zajímavé a odehrávají se "v našich lesích a polích" např. O tlusté víle, nebo Proč křepelky volají pět peněz. Čte se to dobře, normální současná čeština.
Jsou ale strašně kraťoučké, mým dětem ( 6 a 7 let) jsem je četla za trest, když jim trvalo dlouho se dostat do postýlky, že už nemáme čas na dlouhé čtení.
Takže asi pro menší děti, ty však raději klasiku, každý den to stejné, nebo možná po první samostatné čtení.

Autorovy knížky

2012  70%Pohádky pro zlobivé strašidýlko