Pokusy na lidech

Pokusy na lidech
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192253/pokusy-na-lidech-192253.jpg 3 8 8

Pokusy na lidech: smrtící experimenty německých lékařů.

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Trango

Menschenversuche , 1996

Miro.slav
24.12.2021 1 z 5

Zle zvolený názov! Kniha nepojednáva o pokusoch, aspoň nie v takej miere ako by mala. Pokusy sa tu spomenú len tak mimochodom, kto-kde-čo spravil. Chýba tomu systém! Riadne zdokumentované vojenské pokusy, eugenické pokusy, pokusy na dvojčatách a pod. tu nenájdete. Autor nám prezentuje milión mien lekárov a vedcov, ich životopisy a náznakovo kde-tu dáky pokus. To mňa ale nezaujíma. Chcel som monografickú prácu o pokusoch na ľuďoch odhaľujúcu praktiky, ciele a výsledky pokusov, a to všetko do najhlbších detailov. Nič také tu nie je! Iba povrchný zhluk nárekov a neustále omieľanie explicitných vyjadrení o zle a zvrátenosti nacizmu. To však všetci vieme. Keby autor ide na tému vedecky, nemusel by stále opakovať, aký zlý bol nacizmus, ale vyplynulo by to zo samotnej podstaty textu. Kniha je teda zlepencom ničoho. Strata času. Neodporúčam.

Crozz
25.06.2019 1 z 5

Nezáživné čtení, spíše popis lékařů, kteří se na pokusech podíleli než o samotných pokusech.

Lucka912
27.04.2017 5 z 5

Kniha byla velice zajímavá, ikdyž by ji nemohl číst asi každý. Popisuje pokusy nejprve na zvířatech a poté i na lidech. Některé části jsou opravdu nechutné ale přesto si myslím, že by si ji měl přečíst každý, kdo se alespoň trochu zajímá o 2. světovou válku, nacismus, lékařství a celkově o historii... Každý by měl vědět, čeho všeho je člověk schopen.

fašismus Josef Mengele pokusy na lidech

Autorovy knížky