Polícia

Polícia
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185451/bmid_policia-2AA-185451.jpg 5 3157 3157

Harry Hole série

V nemocnici v Osle leží zranený človek v kóme. Polícia ho prísne stráži a nikto sa nesmie dozvedieť jeho meno. V tom istom čase nájdu zabitého policajta na mieste, kde bola v minulosti spáchaná vražda, ktorú neúspešne vyšetroval. Keď k nemu pribudnú ďalší dvaja zavraždení kolegovia, je jasné, že nejde o náhodu. Všetkých zabili mimoriadne brutálnym spôsobom a spájajú ich nevyriešené prípady z minulosti. Kto trestá políciu za zbabrané vyšetrovania? Neexistujú žiadne stopy a ani najlepší policajný inšpektor Harry Hole nie je k dispozícii. Dokáže ho niekto nahradiť? Jo Nesbo opäť rozvíja príbeh o ľudskej zlobe, do ktorého vtiahne nielen obete a políciu, ale bravúrnym spôsobom aj svojich čitateľov.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Politi , 2013

reeper
18.12.2018 3 z 5

Policie je v rámci žánru určitě dobra kniha, ale přijde mi hodně překombinovaná. To množství navádění na falešnou stopu je spíše na škodu. Některé postavy mi v příběhu přebývají. Jiné jsou zase "odfláknuté".
Knihy z této série: Sněhulák, Levhart, Nemesis a Červenka se mi líbily více.

Marejka
28.11.2018 5 z 5

Pro mě naprosto nejlepší díl z celé série HH.

dadako
17.11.2018 4 z 5

Vrcholem série je pro mě zatím Levhart, Sněhulák a Přízrak. Policie pro mě znamená mírný pokles. Jsem zvědav jak na tom bude Žízeň.

dan-sam
06.11.2018 4 z 5

Patřím spíš k těm mírně zklamaným. Po předchozím velmi tíživém dílu, který jde k samotné vztahové podstatě a manipuluje jak s Harrym, tak i s čtenářem velmi umným způsobem, je Policie ne zcela přesvědčivá. Možná to je odosobněním celé zápletky, možná koncem vyvedeným tak, jak je (ne-Nesbøhovsky), ale čekal jsem větší propad do předchozího dílu, zatímco se vše z něj vyřešilo tak nějak...samo. Možná kniha fungovala lépe jako domnělý konec série, ale s Žízní už kouzlo nefunguje tak spolehlivě jako u předchozích dílů. A ještě jedna věc... Říká se mi to těžko, ale chybí tu Harryho životní démon - ten, který z něj dělal netuctového policistu. V Policii všichni tak trochu hledají Luka Skywalkera, aby zachránil galaxii, jenže on...to fakt udělá. Uvidíme, co Žízeň.

SadUnicorn
05.11.2018 5 z 5

POZOR SPOILERY!
Tak tahle kniha mi skutečně zlomila srdce. Ale skutečně mi ho přerazila napůl a já se brečící schoulila do klubíčka v posteli. Beáta byla moje nejoblíbenější v celé sérii. A když jsem knihu četla podruhé, rozplakala jsem se v kavárně, i když jsem věděla, co se stane. Policie patří rozhodně k nejlepším knihám série. Zařadila bych ji hned vedle Sněhuláka. Vraha jsem skutečně neodhalila, i když náznaků je v knize spousta. Závěr je tedy podobný Sněhulákovi, ale to mu neubralo na působivosti. Opět jsem knihu zvládla za pár dní.
Každopádně jsem dospěla k závěru (což byl pravděpodobně záměr autora), že vlastně nechci, aby byl Harry šťastný. Protože v okamžicích, kdy je nejšťastnější, tak někdo z jeho nejbližších zemře. Když Harry poznal Ráchel, tak ten večer umlátili Ellen. Když jeho vztah s Martinou začal nabírat na obrátkách a konečně se měl někam pohnout (rozuměj: vyspat se spolu), zemřel Halvorsen. A když požádá Ráchel o ruku, v tu chvíli je Beáta rozřezávána za živa na kusy. Harryho štěstí pak podědomě vyvolává ve čtenáři negativní asociace. A to je další důvod, proč je Harry tak rozporuplný hrdina a Nesbo tak výborný autor. Za mě plný počet.

Iva1988
31.10.2018 5 z 5

Opět další skvělý díl. Kniha měla děj a byla velmi napínavá.

m.zirhut
23.10.2018 3 z 5

(audiokniha) po Netopirovi jsem chtel tomuto autorovi dat jeste sanci...chyba.
Prvni polovina mi prisla asi jeste nudnejsi nez Australie. A v te druhe autor sice vysvetloval plno zapletek z te prvni, ale jine jakoby umele zase vytvarel. Cele mi to prislo proste nerealne a podbizejici se ctenari.
Timto pocinem jsem tedy s velkym Nesbo skoncil.

Katulinka69
21.10.2018 4 z 5

Doporučuji.

terimila
19.10.2018 5 z 5

Spolu se Sněhulákem a Levhartem je Policie v mé špičce holeovek. Postavy jsou už tradičně perfektní, děj má spád, závěr překvapí. A ta jedna scéna (kdo četl, ví) se mi vryla tak hluboko, jako už dlouho nic, a tahle ztráta postavy mě zatraceně zamrzela. Brrr, brr, brrr. Tohle je za plnou palbu.

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší díl "Harryovské série". Nesbovi se víc než kdy jindy daří hrát si se čtenářem, vést ho na nejrůznější (zpravidla mylné) stopy, chvílemi jsem ho až nesnášela, zvlášť za tu jednu naprosto šokující scénu... kdo četl, ví :-( Moc se mi líbily i romantické pasáže. Nevím, jestli bude u mě tenhle díl někdy překonaný, Žízni se to zatím nepovedlo.

Řihis
17.09.2018 5 z 5

Harry už není u policie, ale bez něho policie jako by nevěděla kudy kam... Bez něho to stejně nebylo ono. Harry má neskutečný talent na přitahovaní malérů a hlavně čuch na padouchy. Opět to skvěle zvládnul, i když v určitých chvílích s téměř nadpřirozenými schopnostmi. :-) Ale budiž.
Dávám opět palec nahoru.
A těším se na další a jdu na ni, Žízeň.

Monika145
03.09.2018 3 z 5

Příběh celkem rozvláčný. Ňěkteré momenty překvapí,jindy jsem čekala, kdy už to konečně přijde. O 200 stran míň a bylo by to super.

Demonlover
29.08.2018 4 z 5

Policie je jediná Nesbovka, která se mi líbila.

MarianP
28.08.2018 5 z 5

Zo začiatku možno trochu neusporiadaná kniha, celkom dosť postáv a dejových liniek, ktoré sa prelínajú, no na konci sa jedna vyvinie úplne inak a t očo sa spočiatku zdá, že bude hlavnou dejovou linkou ide takmer úplne nabok (pravdepodobne kvôli pokračovaniu). Polícia je famózna kniha, ktorú som zhltol za pár dní a napriek väčšej hrúbke má celkom spád. Človek sa nestratí a záver je totálne napínavý. Tu dávam do pozornosti najmä kapitolu 40 a jej záver. Tá je tak majstrovsky vystavaná, nečakaná a prevratná, že si budete obhrýzať nechty až na kosť....

Margherita_N
28.08.2018 4 z 5

Jak se z Harryho definitivně stal podpantoflák. Chtěla bych napsat, že to byla zatím nejlepší a nejnapínavější holeovka, ale... SPOILER - Nejen že Harry šmahem odpustil Olegovi vraždu a pokus o další, protože ho přece zachránil, potom co do něj vypálil tři kulky, ale teď už kryje i Ráchel, která jde poté naprosto vysmátá k oltáři. Tolik štěstí v životě! Ale jinak je ta kniha vážně strhující, i když je opět možný poznat, kdo je vrah - samozřejmě není možný uhádnout jeho motivaci, ale k Harrymu má zkrátka vztah hodně podobný vrahům v několika předchozích dílech, jsou tam podobné vzorce chování. Tak hurá na Žízeň!

Peťulka8
18.08.2018 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha z celé série o HH.

Zorka
02.08.2018 3 z 5

Nejsem velký fanoušek detektivek, nicméně považovala jsem za povinnost seznámit se s tvorbou autora, který je nyní tak "in". A logicky jsem sáhla po knize s vysokým hodnocením, samozřejmě s vědomím, že se jedná o sérii, takže mi možná nějaké souvislosti uniknou. Souvislosti mi v podstatě nechyběly, nicméně moje očekávání kniha nesplnila. Pokud je toto klasický Nesbø, pak si říkám, čím je tak výjimečný? Pro mě je Policie jazykově i literárně průměrná severská detektivka s níže zmiňovanými "slepými rameny" příběhu, které mohou být jakýmsi "strýčkem" pro další pokračování, ale čtenáře, který sáhne po tvorbě tohoto autora jen příležitostně, mohou do určité míry odradit.

Mygli
22.07.2018 5 z 5

Sněhulák a toto. Klasa

zdenaR
19.07.2018 4 z 5

Další z mnoha knih autora. Klasická severská detektivka - na mě příliš surové. Četla jsem v průběhu dvou let všechny jeho knihy a už mi splývají.

Tereza197
12.07.2018 5 z 5

Můj bože, tak to jsem vážně nadšená! Doteď byl můj favorit od Nesba Sněhulák, ale teď? Vážně nevím a Policie mě ještě více utvrdila v tom, že Nesbo je prostě král! Nemůžu se dočkat, až začnu hltat poslední knížku z této řady a věřím, že bude stejně skvělá, jako všechny ostatní.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960