Polícia

Polícia
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185451/bmid_policia-2AA-185451.jpg 5 3202 3202

Harry Hole série

V nemocnici v Osle leží zranený človek v kóme. Polícia ho prísne stráži a nikto sa nesmie dozvedieť jeho meno. V tom istom čase nájdu zabitého policajta na mieste, kde bola v minulosti spáchaná vražda, ktorú neúspešne vyšetroval. Keď k nemu pribudnú ďalší dvaja zavraždení kolegovia, je jasné, že nejde o náhodu. Všetkých zabili mimoriadne brutálnym spôsobom a spájajú ich nevyriešené prípady z minulosti. Kto trestá políciu za zbabrané vyšetrovania? Neexistujú žiadne stopy a ani najlepší policajný inšpektor Harry Hole nie je k dispozícii. Dokáže ho niekto nahradiť? Jo Nesbo opäť rozvíja príbeh o ľudskej zlobe, do ktorého vtiahne nielen obete a políciu, ale bravúrnym spôsobom aj svojich čitateľov.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Politi, 2013

kokos1
23.08.2017 4 z 5

Nesbo nezklamal

sachista
21.08.2017 4 z 5

Na Policii jsem se obzvláště těšil kvůli zápletce, připadla mi atraktivní a tajuplná. Říkal jsem si, že po dvou slabších dílech musí přijít zase případ, který mě posadí na zadek. Nenastal efekt jako u Sněhuláka, zato jsem ale stejně spokojen a o hodně více než v předchozích případech. Mám rád, když neodhalím hlavní pointu a tentokrát se mi to nepovedlo ani náhodu, neměl jsem šanci, oceňuji, že Nesbo nás nechal konečně napnuté téměř do konce a zbytečně neodkryl všechny karty. napínavý a otevřený závěr nás všechny láká na Žízeň...

Alex.rrr
19.08.2017 5 z 5

Po předchozím hodně nepovedeném dílu je tento pecka! Autor vystřízlivěl a do této knihy zahrnul vše - napětí, normální uvěřitelné scény, dobře zpracovaný děj a posloupnost. Rozhodně čtete jedním dechem. Krásné zakončení. Už se těším na další díl.

Greengrass
19.08.2017 5 z 5

Harry Hole zraje jako víno. Čím starší, tím lepší. Těším se na další košt!

Kacenak
12.08.2017 5 z 5

Tak tohle byl fakt masakr...!! Jedna z nejlepších knih HH série. Jednoznačně.

iz67
08.08.2017 4 z 5

Můj první Nesbo. Docela napínavý. Ideální jako audiokniha na delší cestu autem. Trochu mě prudily ty pasáže, kdy jsem se měl strachovat (a strachoval), ale tak to asi je.

alcahanca
02.08.2017 5 z 5

Po Sněhulákovi a Levhartovi jsem si myslela, že výš už Nesbo jít nemůže. A hle - Policie opět překonala očekávání.
Ale Beáta :-( ... je mi smutno. A těším se už na Žízeň.

Hedvika85
02.08.2017

Napínavé, ale na mě dost morbidní.

piittii
29.07.2017 3 z 5

Ač mám autora a jeho knihy ráda, tahle se mu moc nepovedla.

josska
28.07.2017 5 z 5

Tak to bylo opět super,napínavé,čtivé těším se na žízen

ViktorieV
25.07.2017 5 z 5

Prosím, další díl...

krevetinka
16.07.2017 5 z 5

Opět úžasný díl. Na knížkách od Nesba se mi líbí zejména to, jaký má o věcech přehled. Je v mnoha směrech opravdu vzdělaný a svým čtenářům nedá jenom ledajakou detektivku, ale častokrát i dávku různých jiných informací. Jeho postavy jsou lidské a mají chyby, což je správně. Jsou nepředvídatelné a zajímavé. Tento díl byl sice velmi brutální, ale i tak jsem si ho užila. Taky mě dostává, jak si s vámi velmi rafinovaně Nesbo hraje, dává vám falešné stopy, které vás dostanou na úplně jiný břeh, a když už si myslíte, že víte, kdo je vrah, tak vás vyvede z omylu. :-) SPOILER jelikož jsem ujetá na vztahy student x učitel, pasáže se Silje a Harrym jsem si užívala, ikdyž mi přišly mírně zbytečné a zavádějící. Naopak se mi velmi líbil konec, který ze začátku vypadal jako pohřeb, který se stejně ukázal jako svatba. Uvidíme, jak se povede novomanželům:-) 5*

Kapucinka
10.07.2017 5 z 5

Opět výborné čtení. Hole nikdy nezklame. Čteno se zatajeným dechem

spicule
02.07.2017 5 z 5

Trochu mi přišla zbytečná linie se Silje. Ale jinak perfektní knížka napínavá od začátku do konce.

Jediná kaňka je ta zbytečná smrt v teamu. To Nesbovi nikdy neodpustím...

Niu
26.06.2017 5 z 5

Tak tohle je zaručeně jeden z nejlepších dílů hned vedle Sněhuláka a Levharta. Opravdu promakaný a pěkně zamotaný příběh. Můj typ na polivraha byl nakonec správně. Ale nesnáším :-D Nesbo za jeho dvojsmyslné vykládání příběhu na začátku a konci knihy (čtenáři pochopí). Mrazilo mě. Jo Nesbo píše knihy, které se čtou samy. Doporučuju a těším se na Žízeň :-D.

Jamilily
25.06.2017 5 z 5

Po slabším Přízraku zase skvělý díl! Všechno do sebe krásně zapadalo, líbilo se mi to propojení minulosti s přítomností. Naštvalo jen to, že někteří haj*líci ještě nedostali co proto... ale tak to v životě chodí, že.

mitsucz
22.06.2017 4 z 5

Poněkud slabší Harry alespoň pro mne nebo jen předchozí díl nasadil laťku hodně vysoko, ale i tak nadprůměr.

Cindova
22.06.2017

Super! Kdo je věrný Harrymu, ten bude potěšen. Přečetla jsem ji jedním dechem a byla jsem celou dobu napjatá, no prostě parádní Nesbo. :)

Lenyaa
21.06.2017 5 z 5

Další skvělá kniha!! Při čtení nebyl čas na nudu, nebyly v ní hluchá místa a zbytečné pasáže. Má spád, má akci, má Harryho, co víc si přát?? Jednoznačně 5*

petrulka
14.06.2017 5 z 5

Harry, nevím, co budu dělat, až sekneš s prací. Opravdu mám na tomhle člověku ( ano, beru ho jako člověka z masa a kostí ) závislost a momentálně se utěšuji, že mě čeká další díl a pak snad další.
Geniální příběh, lidské slabosti, které se bez skrupulí přiznávají, lehká sonda do psychiky většiny postav... Velká ztráta týmu mě opravdu zabolela a chvíli jsem tomu, co se stalo prostě nemohla uvěřit.
Prostě parádně to odsýpá a není čas na nudu.