Polícia

Polícia
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185451/bmid_policia-2AA-185451.jpg 5 3157 3157

Harry Hole série

V nemocnici v Osle leží zranený človek v kóme. Polícia ho prísne stráži a nikto sa nesmie dozvedieť jeho meno. V tom istom čase nájdu zabitého policajta na mieste, kde bola v minulosti spáchaná vražda, ktorú neúspešne vyšetroval. Keď k nemu pribudnú ďalší dvaja zavraždení kolegovia, je jasné, že nejde o náhodu. Všetkých zabili mimoriadne brutálnym spôsobom a spájajú ich nevyriešené prípady z minulosti. Kto trestá políciu za zbabrané vyšetrovania? Neexistujú žiadne stopy a ani najlepší policajný inšpektor Harry Hole nie je k dispozícii. Dokáže ho niekto nahradiť? Jo Nesbo opäť rozvíja príbeh o ľudskej zlobe, do ktorého vtiahne nielen obete a políciu, ale bravúrnym spôsobom aj svojich čitateľov.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Politi , 2013

ewkat
11.11.2017 3 z 5

Opet super.

St.Evelin
31.10.2017 5 z 5

Po předchozím díle jsem se bála, aby úroveň nešla zase o kousek níž, ale opak je pravdou! HH je zpět a Nesbo má formu jak nikdy! SKvělé, skvělé, skvělé!

the_res13
31.10.2017 5 z 5

Ze série Harryho Holea podle mě absolutně nejlepší kousek. Svojí nápaditostí překonala i legendárního Sněhuláka a dala postavě Harryho další rozměr.

Markushka
25.10.2017 5 z 5

Tak jsem se těšila a byla jsem uspokojena. Všechno co jsem čekala, tam bylo: zvraty, napětí, dilemata, nepředvídatelnost.. Jen bych ubrala. Klidně bych vítala méně vražd a akčnosti a taky oddych pro Harryho blízké i jeho samotného. Prostě zajímavé vyšetřování jeho osobitým způsobem.. Proč jen si myslím, že tomu tak v Žízni nebude?

lapagerie
22.10.2017

Po padesáti stránkách jsem se vzdala. Nedokázala jsem se začíst. Je ale pravda, ze mi časově i příběhově chybí předchozí díl, takže nevylučuji, že se k Policii jednou vrátím.

katka3
21.10.2017 2 z 5

Citim sa podvedena. Jo Nesbo ma 4 dni tahal za motuziky. Vzbudzoval vo mne nedockavost a pripravoval ma na nasledny pocit prekvapenia. Nic take sa vsak ku mne v konecnom dosledku nedostavilo. Polivrah je sice znamy, ja vsak necitim ziadne vzrusenie z jeho odhalenia, pretoze hlavou sa mi prelinaju vsetky sceny, zapletky a zbytocne postavy, az mam z toho jeden velky gulas, na ukor coho davam do uzadia najdolezitejsi moment - odhalenie vraha. Nema byt prave to podstatou krimi-romanu? Umoznit citatelovi zazit TEN pocit vzrusenia, ked sa konecne odhali vrah?

Kolistka
19.10.2017 5 z 5

Kniha nezklamala.

Matkaknihomolka
10.10.2017 5 z 5

Napínavé, poutavé, H. Hole opět nezklamal. Autor mě začíná čím dál více bavit. Rozhodně doporučuji přečíst. Těch 600 stran se čte opravdu dobře a nejde se jen tak odtrhnout.

IvanaB
02.10.2017 2 z 5

Dočteno, a že mi to dalo zabrat. Za mě teda asi nejhorší díl ze série, šest set stran utrpení. Do půlky čekáme, jestli se Harry vrátí a ... aleluja, vrátil se. Rozvláčné, zbytečně zamotané, třeba ta studentka... A jako vždy dvakrát nesprávná stopa, ale napotřetí už se trefíme. A zase nechce ten padouch nic menšího, než ublížit Harryho blízkým... Závěr se svatbou, tak ten dílo dokonal. No a otevřený konec, máme se na co těšit, horší to snad už být nemůže. Aspoň že přestal chlastat :-)

trudoš
14.09.2017 4 z 5

Tak dlouho jsem chodil s Harrym pro vodu, až mě přestal bavit. Už s Přízrakem jsem měl problém, ale Policie tomu prozatím nasadila korunu.
Pořád nelze autorovi upřít sympatický drajv, díky němuž román šlape přesně dle pravidel strhujícího thrilleru. Jenže kde mě dřív dokázal napnout zajímavou zápletkou nebo alespoň pochmurnou atmosférou, tam tentokrát selhává ve všech bodech obžaloby a jeho vyprávění se mění v lepší průměr od Jefferyho Deavera, včetně těch několika „šokujících“ odhalení, která jsou po dřívějších zkušenostech odhadnutelná dlouho dopředu. Přitom zápletka je atraktivní a po koncepční stránce funguje bezvadně. Jen ten balast kolem se záměnou osobností, fingovaným znásilněním, zálibě ve škrcení apod., mi protentokrát přišel neskutečně otravný a hlavně zbytečný. Ovšem největší slabinou zůstává samotné odhalování identity vraha, protože cesta k finále je po kriminalistické stránce tak absurdní, že mě to rozčiluje ještě teď. Nehledě na zadní vrátka pro další díl. Hurá na něj.

Vec1980
13.09.2017 5 z 5

Četl jsem shodou okolností po Keplerovi (Lovec králíků) a jsem rád, že Policie zase opravila můj pozitivní názor na severskou krimi.
Policie dokázala překvapovat kapitolu za kapitolou. Dějově více než dokonalé a překvapivé, málokdy máte od poloviny co kapitolu jiného favorita na téměř dokonalého vraha.
Jediné co je vhodné vědět, že byť nic nebrání tomu číst díly náhodně, je podle mého mnohem vhodnější nepřeskakovat s sérii žádného Harryho. Zatím všichni stáli za přečtení a příběh se stále posouvá kupředu a neupadá.

makynka911
09.09.2017 4 z 5

Moje první. Tak se dá označit Policie s Harry Holem. Nikdy jsem netoužila po čtení detektivek a Jo Nesbo se mi úspěšně už léta vyhýbal. Ke čtení Policie mě vlastně donutila Čtenářská výzva. Netuším, proč jsem v knihovně sáhla zrovna po 10. díle z této série (asi jsem to chtěla mít prostě jen za sebou), ale po velmi rychlém začtení jsem si jistá, že dějově nejsou předchozí díly až tak nutné, takže jsem se mohla do děje ponořit.

Každopádně jsem vedle. Nechápu, proč mi tak dlouho trvalo objevit tak bravurní, napínavé a hlavně tajuplné čtení. Styl s jakým autor knihu napsal je naprosto výjimečný. Od začátku jsem měla svého řezníka vytipovaného, ale jako asi mnozí kdo četli, sekla jsem se. A o dost velký kus vedle.

Často jsem se u knihy i nasmála, ale jsou i pasáže, u kterých jsem se zděsila, např. popeláři. Za mě klidně bodů 10, mám teď rozečteného Kinga, ale hned po něm se opět vracím k Harrymu :)

lindaofarim
07.09.2017 5 z 5

Výborná kniha - napětí na každé z asi 600 stránek, mělo to spád, Harry opět nezklamal! Doporučuji!

Skupa
02.09.2017 5 z 5

Opět a zas kvalitní čtivo .Dokonce bych i řekl že kvalitně zakončeno a proto jsem zvědavý na Žízeň

Karborund
31.08.2017 5 z 5

Psát hodnocení na tuto knihu to je velká radost.Pro mě osobně vrcholné dílo z celé série HH , vyjma Žízně, kterou mám ještě před sebou.Po zklamání z Přízraku to byla hodnotná a hřejivá náplast.Dějová zápletka uvěřitelná,osoby jednají přirozeně,struna napětí utažená k maximu.Velká jízda.

MonicaMonique
30.08.2017 5 z 5

Za mně rozhodně nejlepší díl ze všech. Oproti předešlým dílům se to rozjíždí hned od začátků. Pro mně je Nesbø Pán spisovatel.

kokos1
23.08.2017 4 z 5

Nesbo nezklamal

sachista
21.08.2017 4 z 5

Na Policii jsem se obzvláště těšil kvůli zápletce, připadla mi atraktivní a tajuplná. Říkal jsem si, že po dvou slabších dílech musí přijít zase případ, který mě posadí na zadek. Nenastal efekt jako u Sněhuláka, zato jsem ale stejně spokojen a o hodně více než v předchozích případech. Mám rád, když neodhalím hlavní pointu a tentokrát se mi to nepovedlo ani náhodu, neměl jsem šanci, oceňuji, že Nesbo nás nechal konečně napnuté téměř do konce a zbytečně neodkryl všechny karty. napínavý a otevřený závěr nás všechny láká na Žízeň...

Alex.rrr
19.08.2017 5 z 5

Po předchozím hodně nepovedeném dílu je tento pecka! Autor vystřízlivěl a do této knihy zahrnul vše - napětí, normální uvěřitelné scény, dobře zpracovaný děj a posloupnost. Rozhodně čtete jedním dechem. Krásné zakončení. Už se těším na další díl.

Greengrass
19.08.2017 5 z 5

Harry Hole zraje jako víno. Čím starší, tím lepší. Těším se na další košt!

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960