Policie

Policie
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498226/bmid_policie-NgS-498226.jpg 5 3207 3207

Harry Hole série

Poslední dobrodružství Harryho Holea se odehrává přímo v řadách osloské policie. 10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi, 2013

Alizon
08.06.2017 5 z 5

Uf to tedy bylo neco. Udelala jsem dobre, ze jsem Policii cetla hned po Prizraku, protoze pribehy na sebe docela dost navazuji. V knize je hodne brutality, vrazdy mezi narkomany a mafiany z predchozi knihy pusobi jako slaby cajicek - prece jen Vam obeti neni tolik lito, jako kdyz se jedna o sotva dospele holcicky nebo "spravne chlapiky". U kapitoly s Aurorou mi bylo az fyzicky nevolno. Nesbovi odpustim i to, ze nektere epizody pusobi troche nerealne, nekteri hrdinove jsou jako nazdolny Terminator a - pro me mozna jedina opravdova slabina teto knihy - nektere dejove linky vyzni trochu doztracena. Na konci je jasne ze kniha musi pokracovat (i kdyz pokud si dobre pamatuji puvodne se melo ze to ze po Policii uz dalsi Holeovky nejsou v planu - minimalne si autor na hodne dlouho odskocil jinam) a jeste ze jsem Policii precetla az ted a ne v roce vydani, jinak by ty dva roky cekani byla dlouha doba. Zizen si urcite prectu, i kdyz take bude zrejme hodne brutalni.

Space.Junkienka
15.05.2017 5 z 5

Po Přízraku jsem byla "nabuzená", a tak jsem se do Policie pustila s pořádnou vervou....A taky se to vyplatilo. Mírná návaznost na předchozí díl, napínavost, romantika, zajímavý případ (úplně úžasný), propletenost, nejednoznačnost a zároveň i dokonalé vyřešení případu....Prostě klasický Harry Hole!
PS: Beáta? Opravdu? Prooooč?!

roman5388
14.05.2017 5 z 5

velmi ctive, od zacatku do konce

Doubravka1975
11.05.2017 5 z 5

Uf, tak to mám za sebou. Celých 10.dílů s HH. Půl roku napětí, skvělého čtení a rychle všechno doma podělat ať si můžu číst. Policie super čtení, napínavé až do konce a konec happy end, tak jsem si to představovala. S Beátou to mě teda dost vzalo. Teď si dám pauzu od Nesba a severských krimi, ale po 14 dnech nečtení cítím, že mám Žízeň....

Jíťa512
07.05.2017 4 z 5

U mojí druhé knížky s HH mi dost dlouho trvalo, než jsem se začetla. Některé scény jsou příliš brutální, některé zbytečné, ale kniha je napínavá. Je k neuvěření, jaké chyby udělá vrah, a ta rodinka v závěru knihy je moc povedená.

Adelajda_4
05.05.2017 5 z 5

To bylo teda zakončení celé série! Strhující čtení plné zvratů, několikrát jsem si myslela, že je vše úplně jinak, než to ve skutečnosti je. Byla to geniální série a jsem strašně ráda, že jsem Nesba objevila až po té první vlně popularity, až když byly všechny knihy vydané, protože bych nedokázala čekat, takhle jsem všechny knihy zvládla hned po sobě.

swayno
04.05.2017 5 z 5

Asi jsem byla namlsaná z předchozích knížek a čekala jsem kapku víc, ale i tak to bylo dobrý a nešlo se od toho odtrhnout.

cukrovka
01.05.2017 5 z 5

Strhující. Vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Příběh byl jako vždy plný zvratů. Musím říct, že první díly této série mě moc nenadchly. Nesbo si mě získával postupně a od Sněhuláka jsem mu úplně propadla.

Nelly
27.04.2017 5 z 5

Lahůdka! Napětí od začátku do konce, zahrávání si s představivostí čtenáře, který se většinou marně snaží přijít na to, kdo za vším stojí. Prostě bravurní. No, a Harry už konečně není notorický pijan s chvilkovým prozřením - to oceňuji. Asi jsem mu zase přišla na chuť. Těším se na další díl.

Klára90
24.04.2017 5 z 5

Na knize mě štve jedna jediná věc - než jsem se nadála,byla přečtena.
Jsou tam šokující momenty, asi 3x během čtení jsem byla přesvědčena,že teď už na tuty vím vraha,že už jsem odhalila způsob psaní od Nesba a pěkně mě napálil teda. Už teď mám žízeň po Žízni :-)

kolacky
23.04.2017 4 z 5

Nevím, jestli tohle bude spoiler, ale rozhořčeně se ptám : KDY už konečně někdo načisto zastaví tu odpornou dvojku Bellman & Berntsen???

NADEI
14.04.2017 5 z 5

Za mě naprostá BOMBA ! Harry je prostě úžasnej chlap a celkově je knížka úžasná. Těším se na Žízeň, jestli bude HH zase tak válet.

Jiří.H
11.04.2017 3 z 5

Bohužel, za mě asi nejslabší díl. Moc překombinované, vedlejší linky, které nikam nevedou, závěr slabší.. A mimochodem regenerace některých postav po rozsáhlých zraněních, to je jak z říše pohádek. Možná to bude tím severským podnebím.. Jsem zvědavý na Žízeň, zda se Nesbo vrátí trošku nohama na zem. z mého hlediska nejlepší díly: Červenka, Spasitel, Sněhulák.

dobama
05.04.2017 3 z 5

Mám ráda J.Nesbo. Mám ráda H.Hole. ALE... Nedávno jsem přečetla "neHarryovky" možná tedy pod jejich vlivem... Nevím, ale POLICIE byla na můj vkus moc kombinovaná, možná i překombinovaná. Přibylo neuvěřitelných situací a konec vraha policistů ...?? Dnes musím ubrat * a to prvně u J.Nesbo, mrzí mne to a těším se na dalšího Harryho, snad ubude kudrnatých složitostí. ;-)

katushah
31.03.2017 5 z 5

Úžasná převraty a pointy. Nesbo opět válí.

Heidrekr
26.03.2017 5 z 5

Další úžasný kousek od severského krále, je až k neuvěření jakým stylem dokáže autor čtenáře vcítit do situace, že se mu také skoro rozbuší srdce jako kdyby byl pozorovatelem z povzdálí. Pochmůrné a místy až depresivní čtení, to je styl Nesba a touhle knihou opravdu nezklamal. Zápletka opět úžasná, čtenář do poslední chvíle netuší kdo je vlastně vrah, autor některými úryvky dokáže zmást tak dokonale, že jste si skoro jistí a najednou zjistíte, že vlastně nemáte nejmenší tušení.

Jessybelle
23.03.2017 5 z 5

Harry je prostě Harry, Nesbo je Nesbo. Pokud to je to konec, tak jsem ráda, že to takhle dopadlo. Harry si to zasloužil. Nezbývá než jet zase od začátku!

Šura
22.03.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, ale přijde mi, že už mi nenabízí nic nového, zajímavého. Nesmrtelný Harry, který mi byl dříve velmi sympatický, je víc a víc nereálný. Závěr s falšováním úmrtí policejního řezníka už na mě bylo dost silné kafe.

Vojslava
14.03.2017 4 z 5

Nakonec mi tenhle díl připadal dost smířený, i když jako detektivka to mělo spád. A koncem nic nekončí...

helusa2
05.03.2017 5 z 5

Tak to byla jízda. Knihu jsem přečetla během týdenního pobytu v Oslo. Co Vám mám povídat - když lyžujete na Tryvannu a pak se dočtete, jak tam vrah napíchl oběť na kotvu vleku a nechal jezdit dokola... Ještěže kotvy nahradila sedačková lanovka - jinak bych se tam v podvečer fakt bála... :-D
Kromě toho, že to byl velmi silný příběh, budu mít knihu navždy spojenou i s týdnem jarních prázdnin, kdy jsem mimo jiné procházela místa spjatá s HH (Schrøder, Sofies gate 5, Grønland, Radisson Blue, Akershus, Holmenkollen...). Jsem zvědavá na pokračování!!!